Baraj Nerede Çekiliyor? Akçay Barajı Nerede? İşte Detaylar

Baraj dizisi çekimleri sonunda başladı; çekimler Sakarya Belediyesinin Sakarya il şebekesine su tutması için Akçay suyu üzerine yaptırdığı Akçay Barajında yapılıyor. Akçay baraj inşaatının adresi ise Sakarya’nın güzel ilçesi Pamukova’ya bağlı Kazımiye köyüdür.  

Akçay Barajı Nerede?

Pamukova ilçesinin Kazımiye köyü bölgesinde devam eden inşaatın Pamukova ilçesine uzaklığı ise 9 km’dir. Pamukova ile Sakarya arasındaki mesafe ise 45 km. Bu durumda Sakarya merkezden Akçay Barajına seyahet edecek dizi severleri 54 kmlik zorlu bir yolculuk bekliyor. 

Baraj dizisi Sakarya Akçay Barajı

Baraj Dizisi Çekimleri Nevşehir’den Sakarya’ya Alındı

Baraj  dizisinin çekimlerinin yapıldığı yer ikinci kez değişti; önce Nevşehir de yapılacağı söylenen çekimler İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Çatalca’ya oradan yapılan çekimler de beğenilmeyince Sakarya’ya taşındı. Baraj dizisinde ki Baraj inşaatı şuanda Sakarya’da ki Akçay Baraj inşaatında başladı.Baraj dizisi baraj nerede

Baraj Nerede Çekiliyor?

Türkiye’nin en önemli yapım şirketlerinden Medyapım yapımcılığını Türkan Şoray’ın yapımcı kızı Yağmur Ünal’ın ise uygulayıcı yapımcılığını üstleneceği Baraj dizisi çekimleri ocak ayı sonu itibari ile Kapadokya’da başlayacak.

Bölge de devam eden soğuk hava ve sertBaraj Oyuncuları kış şartları nedeniyle çekimlerin şubat ayında tam olarak başlanacağı açıklana Baraj dizisi oyuncu kadrosu da netleşti ve Baraj dizisinin ana cast kadrosunda yer alan bir çok oyuncu da 10 ocak itibari ile Kapadokya bölgesinde bulunan otellere yerleşti.

Son olarak Kapadokya bölgesinde çekilen Aşk ve Mavi  dizisi çok sevilince Kapadokya ve Göreme bölgesi dizilerin uğrak mekanları haline gelmişti. Dizilerin de katkısı ile 2019 da Göreme nüfusunun bin katı türist ağırlayarak güney bölgesinde ki turistik bölgelerin de önüne geçti. Kapadokya hem yaz hem kış turizmi de olan bir bölge; zira Peribacaları taş evleri ve vadileri ile ünlü Kapadokya’yı bir de kar altında görmek isteyen bir çok Turist bölge de ki otellerde kış yoğunuğunun yaşanmasına da neden oluyor.

Baraj Nevşehir’in Neresinde?

Bilindiği üzere Baraj dizisi Türkan Şoray ve Tarık Akan’ın başrollerini paylaştığı 1977 yapımı Baraj filminden uyarlanacak. Bu nedenle de dizinin Kapadokya da çekilmesinin de önemli nedenleri var zira bölge de bir çok baraj; göl ve gölet de bulunuyor. Nevşehir’e yakın olan ve Baraj dizisinde kullanılabilecek barajlar arasında ise Ürgüp -Damsa Baraji, Avanos -Ayhanlar Baraji ve Kozakli -Doyduk Baraji yer alıyor; ancak en çok biline ve Baraj dizisi için kullanılması beklenen baraj ise Bayramhacılı Baraj Gölü olacak. Eşsiz doğası ile Kapadokya’ya sınırı olan Bayramhacılı köyünde bulunan bu baraj dizi çekimi için çok uygun. Nevşehir Kızılırmak üzerinde olduğu için bölge de daha bir çok baraj inşaatı olduğunu da söylemek mümkün.

Baraj dizisi Nerede ÇekiliyorÖzellikle Bayramhacılı Barajı Nevşehir’in Avanos ilçesinde Kızılırmak üzerinde kurulan ve yine HES olarak adlandırılan elektrik üretilen barajlardan biridir. Baraj dizisinde bir baraj inşaatı anlatılacağı için sadece Baraj dizisi için özel bir inşaat alanı da oluşturulabilir bu nedenle de çekimler genelde Kapadokya da devam edip görsel olarak Baraj dizisinde Bayramhacılı  barajı gösterilebilir.

Baraj dizisinin oyuncu kadrosu ise oldukça geniş zira Baraj dizisind  30’dan fazla profeyonel oyuncu yer alacak. Baraj dizisinde Nazım karakteri ile Burak Yörük ve Aysel karakteri ile Biran Damla Yılmaz yer alacak. Baraj dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız. Baraj hangi barajda çekiliyor