Tutunamayanlar Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Trt 1’in sevilen dizisi Tutunamayanlar’ın final yaptığı açıklandı. Trt 1 ekranlarında 7 ocakta ekranlara çıkmaya başlayan Tutunamayanlar dizisi pandemi sonrası bir daha ekranlara gelemeyecek.

Tutunamayanlar Final Yaptı

Tutunamayanlar dizisi başrol oyuncusu Doğu Demirkol Tutunamayanlar dizisinin final yaptığını çok yakında yeni bir proje ile ekranlarda olacağını açıkladı. Doğu Demirkol’un yeni dizisinin ismi ve diğer detayları şuanda açılanmadı. tutunamayanlar erken final

Tutunamayanlar İyi Başladı 8 Ocak 2020

İlk bölümü ile 7 ocak 2020 de izleyicisi karşısına çıkan Tutunamayanlar dizisi çok şanslı bir zamanda yayın hayatına başladı. Tam diğer dizilerin yıl başı arası verdiği bir haftada izleyicisi karşısına çıkan Tutunamayanlar dizisi aldığı yüksek reyting ve olumlu tepkiler ile hem yapımcısını hem de kanalı Trt 1’i çok sevindirdi.

Tutunamayanlar Dizisi Reytingleri

Başrollerini Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz, Barış Yıldız, Şinasi Yurtsever, Yeliz Kuvancı, Hande Katipoğlu ve  Bora Akkaş gibi ünlü oyuncuların paylaştığı Tutunamayanlar  dizisi ilk bölümünde total de aldığı 4.80 reyting ile Diriliş Ertuğrul’dan sonda son yılların en iyi başlangıcını yaptı. Son dönemde Türkiye’de okumuş kesimin yani üniversite mezunlarının en çok istediği dizi türü doğru düzgün bir komedi dizisiydi. Üniversite mezunu izleyiciler istedikleri dizilerini bulmuş olsalar ki Tutunamayanlar dizisi AB reyting grubunda 7.63 reyting aldı ve kendisine 2. sırada yer buldu. Bu reytingler 2019 da Trt 1’in dizilerinde göremediğimiz rakamlar.

Tutunamayanlar dizisinin 60 dakika olması bir çok izleyiciye yetmese de yine bir kesim az olsun ama kaliteli olsun yorumları yapmış. 2018 ve 2019 da Türkiye’de sadece Jet Sosyete dizisi komedi dalında yayınlanmış o da absürt komedi yani abartılı komedi olunca ne yazık ki çok beğeni toplamamıştı belli kesimden; ancak Tutunamayanlar  dizisi toplumun bir çok kesminden olumlu dönütler almayı başarmış; ancak Tutunamayanlar dizisinin en büyük dez avantajı salı akşamları yayınlanacak olması.

Salı akşamları Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinin yanında bir de Kanal D’nin yeni ve sevilen doktor dizisi Hekimoğlu yayınlanıyor. Bu kadar güçlü rakiplerin karşısında her ne kadar Tutunamayanlar  dizisi çok beğenilse de ilk iki bölümde ki reytingleri alamaz; çünkü hem Kadın hemde Eşkıya dizisi 3 sezondur 10’ar reyting alıyor.

Leyla ile Mecnun Dizisi İzleyicisinin Mest Etti

Tutunamayanlar dizisini bir çok izleyiciye 2014 2016 yıllarında yine Trt 1 de yayınlan Leyla ile Mecnun dizisini anımsattı. Tutunamayanlar dizisi yayınlandığı dönemde belirli bir kitleye ciddi derece kendini çok sevdiren Leyla ile Mecnun dizisi kadar kaliteli olmasa da bence de bir çok yönden Tutunamayanlar dizisi Leyla ile Mecnun’u özleyenlerin özlemini gidermeye yeter. tutunamayanlar final

Tutunamayanlar’da Çok İnce Espriler Var

Tutunamayanlar dizisinin ilk bölümünde ciddi derece bir çok izleyicinin anlayamadığı anlayanların da çok güldüğü ince espriler var. Tamam bu düşünülmüş espriler çok güzel ama Türkiye’de kitap okuma oranına bakıldığında ve senaryosu ilk okul 1. sınıf çocuğunun bile anlayabildiği kadar basit olan günlük dizilerin ve Arka Sokakların reytinglerine ve ömürlerine bakıldığında bence yanlış bir seçim olmuş. Biraz daha seviye düşürülüp daha geniş kitlelere hitap edebilir espriler. Belki o zaman üniversiteli okumuş izleyici biraz eleştirir ama kaybın yanında kazanç çok daha büyük olur. En azından okumuş kesimin de uzun soluklu bir dizisi olur.

Doğu Demirkol Çok Yetenekli ve Çok Sevimli

Tutunamayanlar dizisi her ne kadar sadece Doğu Demirkol üzerine kurgulanmış bir dizi olmasa da muhakkak ki Doğu Demirkol’un hayat verdiği karakter Tarık dizi için çok önemli ve izleyicinin onu sevmesi ve benimsemesi en kritik dönemeç. Bence Doğu Demirkol bu virajı çok da iyi aldı. Her ne kadar Yetenek Sizsiniz de Hülya Avşar ile Sergen Yalçın fark edemeyip çocuğu rezil ettiyse de bence Doğu Demirkol çok iyi bir komedyen ve çok zeki bir insan.Tutunamayanlar kaç bölüm yayınlanacak

Mahalle ahalisinin enerjisi diziye yansımış.

Tutunamayanlar dizisinde her ne kadar Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu’nun enerjisi izleyiciye geçtiyse de en az başrol kadar mahalle ahalisi de çok dikkat çekti ve çok sevildi; özellikle Şinasi Yurtsever’in hayat verdiği Hicabi hoca ve Zafer Algöz’ün hayat verdiği İlham perisi İlhan karakterleri çok iyi kurgulanmış ve oyuncularda hakkını veriyor dizinin. İlk bölüm diğer bölümlerden farklı olarak 80 dakika olarak ekranlara geldi ama 80 dakika da mahalleliyi izlerken su gibi aktı geçti.

Tutunamayanlar Ne Zaman Final Yapacak?

Tutunamayanlar dizisi bir sezonu tam olarak tamamlayacak şekilde planlanmış yani çok düşük reytingler alsa bile kesin olarak 20 bölüm garantisi var. Bu da zaten Tutunamayanlar dizisini hazirana kadar götürür. Tutunamayanlar dizisi için reytingler genel anlamda bir sorun değil  bence beklen 3 reytingi her bölümde geçecek ve kendisinden bekleneni zaten kanala verecektir. Tutunamayanlar dizisinde asıl sorun hikaye ve komedi. Komedi yazmak; her bölümde farklı espriler yazabilmek gerçekten bir aşk senaryosu yazmaktan kat be kat zordur. Ben Tutunamayanlar dizisi senaristlerinin 2. sezonu yazıp yazamayacakları konusunda şüphelerim var; umarım 2020 yazını Tutunamayanlar senaristleri çok iyi geçirir de biz de 2020 2021 sezonunda da 2. sezonu ile Tutunamayanlar’ı izlemeye devam edebiliriz.

Tutunamayanlar Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Tutunamayanlar dizisi 20 bölüm yayınlandıktan sonra 1. sezon finalini yaparak uzun bir araya girecek. Eğer Trt 1 yönetimi Tutunamayanlar dizisinin 2. sezon senaryosunu da beğenir ve onaylarsa Tutunamayanlar dizisi 2. sezonda da devam edecektir.

Yorum yaz