Barbaros Dizisi Barbaros Kim? Bilinmeyen Sırları Neler? Ulaş Tuna Astepe

Trt 1 ekranlarında yeni bir tarih dizisi seyirci karşısına çıkacak. Es Filmin Barbaros olarak duyurduğu dizinin Başrol oyuncusu olarak da Trt 1 ekranlarında daha önce yayınlanmış ve çok ilgi gören Tarih dizisi Diriliş Ertuğrul dan ismine aşina olduğumuz Engin Altan Düzyatan Barbaros dizisinde Oruç reis’i canlandıracak. Baş rol olarak ismi kesinleşen Engin Altan Düzyatan dan sonra, Barbaros dizisinde ismi ve rolü kesinleşen bir diğer isimde Ulaş Tuna Astepe oldu.

Barbaros dizisinde Barbaros’u canlandıracak isim Ulaş Tuna Astepe, Sen Anlat Karadeniz deyince ilk akla gelen isim olan Ulaş Tuna Astepe bu kez de ekranlara bir tarih dizisi ile yerini alacak. Barbaros dizisinde rol alacak diğer isimler için ve yayınlanacağı zaman konusunda da insanlar merak ederek araştırma yapıyorlar. Barbaros Dizisi bir aksaklık yaşanmaz ise 2021 yılının ilk aylarında Ocak ayı gibi Trt 1 ekranlarında yerini alacak.

Hızır Hayrettin Paşa Barbaros Kimdir?

Oruç Reis’in kardeşi, İlyas Reis’in abisidir. Osmanlı’nın en iyi denizcisidir. Öyle ki namı dünyanın dört bir yanına duyulur ve Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa olarak tanınır. Divan-ı Hümayun’a katılan ilk Kaptan-ı Deryadır. Kendisi bildiklerini öğreterek  birçok denizci de yetiştirmiştir. Yetiştirdiği isimler arasında Turgut Reis, Piri Reis, Salih Reis, Murat Reis, Seydi Ali Reis ve Kılıç Reis yer alır ve bu isimler denizciliği Barbaros Hayrettin Paşa’dan öğrenmişlerdir.

ulas tuna astepe resimleri

Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe, 1 Ocak 1988 yılında İzmit doğumludur. Lise eğitimini İstanbul Lisesi’nde tamamlayan oyuncu, Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1.89 metre boyunda ve 80 kilo olan Ulaş Tuna Astepe, bir çok projede yer almış olsa da adından en çok söz ettirdiği proje Sen Anlat Karadeniz dizisinde ki Tahir karakteri ile olmuştur.

Yorum yaz

Barbaros Dizisi Barbaros Kim? Bilinmeyen Sırları Neler? Ulaş Tuna Astepe (1 Yorum)

  1. Selam. Çatı katı aşkdan ezgi niye ayrıldı☹️ bir başqasını isdemiyorum ezgi rola geri gelsin lütfen nolurr. Ezgi geri gelsin yeni kızı isdemiyoruzz🤨😡