Barbaros Ne Zaman Başlayacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

2020 2021 yeni sezonunda Kuruluş Osman dizisi ile birlikte 2 yeni tarihi dizi daha izleyicisi karşısına çıkacak; bu dizilerden biri ve en çok dikkat çekeni de Barbaros  dizisi olacak. Diriliş Osman dizisinden sonra benzer şekilde yüksek izlenimi ve yüksek bir maliyeti olan dizi isteyen Trt 1 için Es Film Barbaros  dizisini hazırladı. Son dönemde tarihi dizilerin önemli yapımcılarından olan Es Filmin ekranlara getireceği Barbaros dizisi özellikle oyuncu kadrosu ile büyük merak uyandırdı.

Erkek başrol oyuncusu olarak Türkiye’nin dünyada en çok tanınan ve sevilen  başrol oyuncularından olan Çağatay Ulusoy ile anlaşan Es Film Barbaros  dizisinde Osmanlı Devletinin ilk Kaptanı Derya’sı yani yani deniz kuvvetleri komutanı Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatı izleyicisi karşısına çıkarılacak. Barbaros dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Barbaros Oyuncuları

Barbaros dizisi gerçek bir hikayeden esinlenerek ekranlara getirilecek olmasına rağmen dizinin senaryo ekibi neredeyse Türkiye’nin en iyi senaryo ekibi. Barbaros dizisi senaryo ekibinde Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur ve Oğuz Ayaz gibi ünlü senaristler yer alacak.

Barbaros Ne Zaman Başlayacak?

Barbaros dizisinin eylül 2020 de ekranlarda olması bekleniyor. Barbaros dizisi çekimlerine ise temmuz ayı ortasında başlanması planlanıyor.

Barbaros Dizisi Çekimleri Ne Zaman Başlayacak?

Barbaros dizisinin çekimlerine 18 mayısta aldığımız bilgi de 2 ay sonra başlanacağı söylendi. Bu durunda Barbaros dizisi çekimleri temmuz ayında başlayacaktır.

Barbaros dizisi için en sıkıntılı süreç cast seçmelerinin yapılması. Es Film Barbaros dizisinde ünlü isimlere tekliflerini internet üzerinde yapıp anlaşmaları sağlasa da genç oyuncular ile yapılacak mülakatlar ve Barbaros dizisinde yer alacak genç yeteneklerin seçilmesi işi Korona Virüs sürecinde oldukça zor olacak. Bu nedenle Barbaros dizisinin kasım aralık gibi geç bir tarihe ertelenme ihtimali de var. Trt 1 yönetimi ise muhtemelen böyle büyük bir projeyi erken başlatmak için yapımcıyı zorlayacaktır.

Barbaros Kaç Bölüm Sürecek? Barbaros Kaç Sezon Yayında Olacak?

Her ne kadar kültürümüzü tanıtma yönünde bir misyonu olduğu için Trt yönetimi tarafından desteklense de  Barbaros dizisi yüksek maliyeti ile reyting canavarını sürekli ensesinde hissedecek. Barbaros dizisi planlanırken eğer 7 – 10 reyting arasında bir yerde kendine yer bulursa en az 2 sezon yayında kalması planlanan Barbaros dizisi eğer 5 – 7 arasında bir reyting alırsa o zaman birinci sezon sonunda yani mayıs veya haziran 2021 de ekranlara veda edecek.

Barbaros Ne Zaman Başlayacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)