Bıçak Sırtı 119. Bölüm Özeti 13 Şubat Lakşi Swara ve Sanskar’ı Gördü

Bıçak Sırtı dizisinde Gayatri düğünü iptal ettiğini söylemişti. Bu haber Durga ve ailesi üzerinde soğuk duş etkisi yaratır. Şirag neden iptal olduğunu sorar. Gayatri evin gelinlerinden birisinin dans etmesine müsade eden bir aileden hiç bir şey olmaz diye ağır konuşur. Ancak Durga ve ailesi birlik olurlar ve Gayatri’nin çıkarcı bir pislik olduğunu yüzüne vururlar. Bıçak Sırtı 13 Şubat Özeti başlıyor.

Sujata ise her şeye rağmen düğünün devam etmesini istiyordur. Gayatri’nin kocası düğünün devam etmesi için para isteyince Utara bu düğünü yapmayacağını söyler. Niyetleri iyice belli olan aileyi Durga evden kibarca kovar. Utara Ragini ve Swara’ya teşekkür eder ve onlara sarılır. Durga bu evin size ihtiyacı var diyerek evde kalmalarını isterken Sanskar Swara’ya paranızı aldınız ve bu evde işiniz bitti diyerek gitmesini ister. Herkes şok olur.

Durga ailesi odalarına çekilirken Sansakr ve Swara arasındaki tartışma devam ediyordur. Ragini onları bir araya getirmeye çalışsa da başaramaz. Ragini Lakşi’nin öldüğü gerçeğini nasıl anlatacağını düşünüyor. Bir kız çocuğu Lakşi’ye baba diye sarılır ve ona aile resimlerini yaptığını söyler. Onu annesine de göstereceğini belirtir. Yanlarında yatan kadın uyanır ve resmi görmek istediğini söyler. Kız memnun olur ve Lakşi’den fotoğraflarını çekmesini ister.

Şirag Durga’nın evine gelir ve ailesi adına onlardan özür diler. Utara ile evlenmek istediğini söyler. Durga iyi düşüncesi için ona teşekkür eder ve ailesine kızlarını vermeyeceğini söyler. Şirag giderken Sujata onun altın gibi bir kalbe sahip olduğunu söyler. Ram Şirag’ın iyi olduğunu ancak ailesinin aç gözlü olduğunu söyler. Anapurna daraldığını söyler ve Ragini ile bir kere daha görüşmek istediğini söyler. Durga kabul eder ve Şekar’ın evine giderler.1 2020 02 08T155100.981

Ragini Lakşi’nin öldüğünü söylemekten ziyade başka bir yol bulmuştur. Bunun için Swara ve ailesine önemli bir şey konuşmak istediğini söyler. Lakşi’nin 6 aydan beri kayıp olduğunu söyler. Beni unuttuğunu düşünüyorum diyerek herkesi şaşırtır. Bu sırada Durga ve Anapurna kapıya kadar gelmiş onu dinliyordur. Ragini artık Lakşi’yi beklemeyeceğini söyler. Swara bu zamana kadar yaptığımız her şey onun içindi derken Ragini bencillik ettiğini söyler. Durga ve Anapurna şoktadır.

Ragini Lakşi’nin öfkeyle evi terk ettiğini ve kendisini cezalandırdığını söyler. Swara bunu beni Sanskar ile birleştirmek için yapıyorsun diye tepki gösterir. Ragini bunu kendim için yapıyorum diyerek odasına gider. Şekar ailesi arkalarına döndüğünde Anapurna ve Durga’yı görürler. Anapurna neden Ragini ile konuşmama izin vermedin diye Durga’ya tepki gösterir. Durga Ragini’yi yeni yaşamı için kutsayacaklarını söyler.2 2020 02 08T155101.298

Müfettiş Durga’nın evine gider ve Lakşi ile ilgili bilgiler bulduklarını söyler. Sanskar onu dışarı çıkarır ve ne bulduğunu sorar. Müfettiş sosyal medya üzerinden paylaşılan bir resim gösterir. Arka planda Lakşi’yi gören Sanskar sevinir ve hemen Ragini’yi arar. Ona her şeyi anlatır. Ancak telefonu Swara açmıştır. Swara önce Lakşi’yi bulacaklarını söylerken Sanskar onu yalnız bulacağını ve asla bir araya gelemeyeceklerini söyler.

Swara müfettişi arar ve sosyal medyada çekilen resmi göndermesini ister. Swara ve Sansakr birbirinden habersiz fotoğrafın çekildiği yere gelirler ve insanlara resimdeki Lakşi’yi sorarlar. Çarpışan ikili birbirlerine bakarken Lakşi de oraya gelmiştir. Sanskar Lakşi’den kimseye bahsettin mi diye sorar ve ondan eve gitmesini ister. Swara Lakşi’yi aramaya hakkı olduğunu söyler.3 2020 02 08T155101.778

Utara’nın arabası bozulmuştur. Şoför arabayı tamir ederken Şirag arabasıyla gelir ve Utara’yı götürmeyi teklif eder. Utara seninle arkadaşlık etmek istemiyorum derken Şirag ailesi gibi düşünmediğini, bu yüzden onlardan ayrıldığını söyler. Onu götürmek için ısrar eder. Utara kabul ederken Şirag şoföre para verir ve iyi bir iş çıkardığını söyler. Şirag’ın planı Utara’yı kendine aşık ettirmektir.

Ragini Şekar ve Sumi’ye Lakşi’nin öldüğünü anlatmak zorunda kalır. Sumi bunu daha önce neden söylemediğini sorar. Ragini gerçeği söyleseydim Sansakr ve Swara ebediyyen ayrılacaklardı der. Onlardan Swara ile Sansakr’ı birleştirmek için yardım ister. Sumi’ye planından bahseder. Lakşi kızıyla alış veriş yaparken kızının dükkanın önünde beklemesini ister ve kendisi de bir yere gider. Sanskar ve Swara ise Lakşi’nin resimlerini göstermeye devam ediyorlar. 4 2020 02 08T155059.682

Kız bir ara dükkandan ayrılır. Dükkan sahibi endişelenirken kız Swara’yı bulur ve babasını aradığını söyler. Swara onu bulacaklarını söyler. Sanskar ise bir grup adamla tartışmış ve kavgaya tutuşmuştur. Swara onu görür ve yanına gitmek ister. Kızı aynı dükkanın oraya bırakır ve Sansakr’ın yanına gider. Bu sırada Lakşi gelir ve kızının ağladığını görür. Kız olunu kaybettiğini ve bir ablanın ona yardım ettiğini söyler. Eliyle Swara’yı gösterir. Lakşi Swara ve Sanskar’ı görünce şok olur. Bıçak Sırtı 13 Şubat Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 119. Bölüm Fragmanı