Bıçak Sırtı 25. Bölüm Özeti 11 Kasım Nişan Yüzükleri Takıldı

Bıçak Sırtı dizisinde Swara Lakşi ile birlikte otele gitmiş ancak Swara’ya su veren garsonu bulamamışlardı. Bu sırada Durga ve Anapurna Şekar’ın evine gelmiş düğün hakkında konuşuyorlardır. Swara eve gelince Ragini neden benden habersiz gittin diye tafra yapar. Swara bana ilaçlı su veren garsonu görmeye gittik ama bulamadık deyince Ragini şok olur. Hemen dışarı çıkar ve Sanskar’ı bilgilendirir. Sanskar ondan endişelenmemesini ister. Bıçak Sırtı 11 Kasım Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 25. Bölüm Özeti

Durga buraya nişan yüzüğü takmaya geldik deyince Swara ve ailesi şaşırır. Sumi hazır olmadıklarını söylese de Dadi bir an önce yüzüklerin takılmasını ister. Lakşi yüzüğü takarken Ragini göz yaşlarına hakim olamaz. Sıra Swara’ya gelir. Swara Ragini’nin hoşnutsuzluğunun farkına varır. Yüzüğü takarken yüzük elinden düşer. Sumi dikkatsizliği için ona kızarken Durga endişelenmemelerini ister ve yüzüğü aramaya başlarlar. Ragini yüzüğü bulup saklar. Pandit törenin sona erdiğini söyler ve nişan başka bir gün yapılacaktır.

Dadi onları durdurur ve Sumi’den Lakşi için aldığı yüzüğü vermesini ister. Sumi Lakşi’ye yüzüğü verir ve nişanın tamamlanmasını sağlar. Durga panditten evlilik tarihi ister. Pandit bir hafta sonra olacağını söylerken Anapurna ve Sumi bu kadar kısa sürede nasıl hazırlanacağız diyerek bir sonraki evlilik tarihini sorarlar. Pandit en erken 6 ay sonra diyerek herkesi şaşırtır. Ragini Swara’yı biaz daha görmek istiyorum diye itiraz etse de Durga düğünün 1 hafta sonra olmasını ister.1 60

Erkek tarafında nişana gelen Pineta hemen Sujata’yı arar ve düğünün bir  hafta sonra gerçekleşeceğini söyler. Sujata da Sanskar’ı bilgilendirir. Sanskar sinirlenir ve Swara’nın kaderinin iyi olduğunu belirtir. Daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyor. Swara daha sonra panditin yanına gider ve erken tarih verdiği için ona teşekkür eder. Pandit senin iyi niyetinden dolayı böyle davrandığını belirtir. Onlar konuşurken Ragini dinliyordur. Swara Ragini’ye bize komplo kurmaya çalışan kişi evliliğin erken alınmasını duyunca panikleyecek der.

Ragini Lakşi’nin yanına gider ve Anapurna’nın duymasını sağlayacak şekilde Swara’nın pandite erken evlilik için baskı yaptığını söyler. Lakşi buna neden ihtiyaç duydu derken Ragini muhakkak haklı bir sebebi vardır diye tatlı tatlı konuşur. Anapurna daha sonra panditin yanına gider ve ondan gerçeği söylemesini ister. Pandit Swara senin bahun olacağı kesin ancak gerçek senin anladığın gibi diyor. Anapurna Durga’nın yanlış seçim yaptığını düşünüyor.2 64

Sanskar gizlice Swara’nın odasına girer. Ragini ise ayağını burkmuş gibi yaparak Sumi ile Swara’yı yanına getirir. Bu sırada Sanskar Swara’nın yemeğine ilaç katar. Swara ilaçlı yemekten yerken su içmek ister. Ancak daha önce açamadığı şişenin kapağı açılmıştır. Neler olduğunu anlamaya çalışırken başı dönmeye başlar. Sanskar onu pencereden gizlice takip ediyordur. Pencereden içeri girer ve Swara’yı yatağına yatırır. Swara ayağa kalkmayı başarır ve eline geçirdiği bir şeyle Sanskar’a vurur. Sanskar bilincini yitirir ve yatağa düşer. Swara onun takma sakallarını çıkarmak üzere..Bıçak Sırtı 11 Kasım Özeti devam ediyor.

Anapurna Swara’nın kendileri için iyi bir gelin olmadığını Durga’ya söylüyordur. Panditin sahte bir tarih verdiğini söyler. Pandite bunun için rüşvet aldın mı diye sorulur. Pandit almadığını ancak evlilik terihinin iyi bir tarih olduğunu söyler. Durga Anapurna’ya Swara hakkında konuşurken bin kere düşünmesini ister. Ragini Swara’nın odasına gider ve yatakta Sanskar’ı görür. Neler olduğunu anlamaya çalışırken Swara’yı karşısında gören Ragini şoktadır. 3 62

Swara başım dönüyor diye oracığa bayılıp düşer. Ragini Sanskar’ı uyandırmaya çalışırken Lakşi Swara’yı arar. Ragini telefonu meşgule atarken Lkaşi neden telefonlarıma bakmıyor diye endişelenir. Bu sırada Sumi kapıya dayanıyor ve Swara’yı çağırıyor. Ragini ne yapacağını şaşırırken Swara’yı su serperek uyandırıyor. Ona hemen düğün elbisesi giydirip aşağıya götürüyor. Swara baygın ördek gibi Anapurna’nın tüm sorumlulukların üstesinden gelebilecek misin sorusuna cevap vermek üzereyken bizim Lakşi onun adına orası kesin diye cevap veriyor. Onun heyecanı herkesi güldürürken Parineta o sorunun muhatabı Swara diyor. Swara tüm sorumluluklara dikkat etmeye söz verir.

Durga ve ekibi kalkarken Swara’nın aklı eve giren sakallı kişidedir. Ragini’ye yaşadıklarını anlatan Swara içerde birini gördün mü sorar. Ragini kimseyi görmediğini söyler. Ragini o kişinin yüzünü hatırlıyor musun diye sorar. Swara hatırlamadığını ancak telefonunun o sırada kayıtta olduğunu belirtir. Swara telefonuna bakar ancak telefonu su aldığı için açılmaz. Swara telefonu yaptırdıktan sonra herşeyi öğreneceğini söyler.5 31

Lakşi Swara’ya ulaşamayınca Ragini’yi arar. Ragini hoparlörü açarak Swara’nın yanına gider ve telefonu Swara’ya veriyorum diyerek  Lakşi ile kendisi konuşmaya başlar. Swara da yanında onu dinler.  Lakşi eve gittiğinde onu hayal ettiğini söyler. Ragini onun için her şeyi yapabileceğini söylüyor. Hayatımızı birlikte geçireceğiz ve bebeklerimiz de olacak. Lakşi, geleceği hakkında konuşmayı bırakmasını istiyor. Bu sırada Dadi gelir ve Ragini’ye sert bir tokat patlatır. Bıçak Sırtı 11 Kasım Özeti sona erdi. 

Bıçak Sırtı 25. Bölüm Fragmanı

Bıçak Sırtı 25. Bölüm Özeti 11 Kasım Nişan Yüzükleri Takıldı (1 Yorum)