Bıçak Sırtı 6. Bölüm Özeti 22 Ekim Fragmanı Swara Lakş Tarafından Kaçırılır

Bıçak Sırtı dizisinde Swara bir mektup bırakmış ve gerçeği söyleyene kadar eve dönmeyeceğini belirtmişti. Sumi mektubu alır almaz yola düşmüş mahallede onu arıyordur. Aynı zamanda Swara’nın telefonunu arıyor ancak ulaşamıyordur. Aramaya devam ederken Şekar’ı gören Sumi ona Swara nın evi terkettiğini söyler. Onlar konuşurken Swara görünür ve gizlice onlara bakar. Gizli birisi Swara’ya mendil koklatarak bayıltır. Bıçak Sırtı 6. Bölüm Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 22 Ekim Özeti

Swara’yı kaçıran kişi Lakş’ın ta kendisidir. Arkadaşı yarım saatten beri araba sürdüğünü ve nereye gittiklerini bile bilmediğini söyler. Lakş ormanlık bir alana geldiklerinde durmasını ister. Dadima da Swara’nın evden ayrıldığını öğrenir ve şımarık Bengalli kadınların çocuklarına sahip çıkamadıklarını söyleyerek dalga geçer. Ragini büyük annesini duyar. Sumi, Swara’nın arkadaşlarını arar, daha sonra da karakola haber verir. Karakol 24 saat geçmeden harekete geçemeyeceklerini söyler.

Sumi yeniden yola koyulur bu sırada ayağı burkulur. Acı içinde kalkmaya çalışırken Ragini ona yardım eder. Ragini ona su verirken Swara’nın akıllı bir kız olduğunu ve asla yanlış bir şey yapmayacağını söyler. Ragini şimid okula gidiyorum, bir haber alırsam sizi arayacağım diyerek uzaklaşır. Lakşın annesi oğlunu arar ancak cevap alamaz. Babası bu duruma sinirlenir ve onu aradığı için kızar. Lakş bizim oğlumuz değil artık diyerek avukatı arar ve Lakş’ın ismini kütükten silinmesi için gerekli işlemleri başlatmasını ister. Annesi ağlamaktadır.

Swara kendisine gelirken Lakş tanınmamak için gözlerini bağlar. Lakş onun ağzını da bağlamak isterken Swara elini ısırır. Swara yeniden bilinçsiz hale gelirken Lakş’ın arkadaşları korkmuştur. Arkadaşları onu terkederken Lakş kardeşi Adarş’dan bir çağrı alır. Adarş babam seni kütükten bile silmek için harekete geçti der. Lakş bu habere çok sinirlenir.

Sumi bilinçsiz bir şekilde yolda yürürken bir araç ona vurmak üzeredir. Şekar onu son anda kurtarır ve bir yere getirir. Swara evi neden terketti diye sorar. Sumi açıklama yapmak istemez ancak elini sıkar ve o benim de kızım der ve konuşmasını ister. Ragini bu tabloya şahit olmuştur ve şoka girmiştir. Sumi Swara bana Şekar’ı hala seviyor musun diye sordu der. O geldiğinde bu sorusunun cevabı evet olacak der. Ragini bir kere daha şoka girer ve oradan uzaklaşır. blank

Sumi ve Şekar konuşmaya devam ederken Sumi’ye Swara’dan bir mesaj gelir. Swara nerede olduğunu mesajla bildirmiştir. Şekar motorunu getirir ve Sumi’den binmesini ister. Olay yerine geldiklerinde başka bir grup Swara’yı kaçırıyor. Burada olaylar karıştı fazla ayrıntıya girmeden aklınızı karıştırmak istemiyorum ancak şunu bilin Sumi ve Şekar Swara’yı bulamadan giderler.

Lakş Swara’yı bırakmak için gelir ancak diğer grup Swara’nın boğazına bıçak dayar. Lakş kendisini polis müfettişi olarak tanıtır ve telefonundan polisi arıyor gibi yaparak ek kuvvet ister. Swara’da babasının polis şefi olduğunu söyler. Adamlar Swara’yı götürmek isteyince Lakş yerden bulduğu taşı Swara’yı tutan adama fırlatır ve adamı yere düşürür. Bu sırada polis sirenleri duyulur. Adamlar kaçarken Swara Lakş’a sarılır. blank

Bu sırada Lakş’ın arkadaşları ortaya çıkar ve polis sirenini kendilerinin ayarladığını söylerler. Lakş şaka yaptığını ancak böyle bir sonucu beklemediğini söyleyerek Swara’dan özür diler. Dadima herkesin içinde Swara’nın kaçtığını ve yakında bir erkekle geleceğini söyleyerek namusuna dil uzatır. Dida eline bir bıçak alır ve onun dilini keseceğini söyler. Dadima daha büyük bir bıçak gösterir ve gelirsen bende senin dilini keserim der. Onlar tartışırken Sumi ortaya çıkar ve Dadima’nın üzerine doğru yürümeye başlar. Dadima korkmuştur.blank

Dadima’dan içeri girmesini ister. Dadima girmeyeceğini söylese de Sumi onu içeri sürükler. Ardından kapıyı da kilitler. Dadima eline geçirdiği vazoyla ona vuracağını belirtirken Sumi senden korkmuyorum ancak saygı duyuyorum der. Telefonundan Şekar’ı arar ve telefonun hoparlörünü açar. Şekar’dan Swara’yı sorar. Şekar onu aramaya devam ettiğini söyler. Sumi ondan eve gelmesini ister. Dadima Sumi’yi kara büyü yaptırmakla suçlar. Ragini suskunluğunu bozar ve Swara Şekar’ın kızı der. Dadima bunun yalan olduğunu Sumi’nin kendisini kurtarmak için yalan söylediğini belirtir. blank

Sumi bunun doğru olduğunu söyler ve Swara senin de torunun diyerek daha fazla konuşmamasını ister. Bu sırada Lakş kucağında Swara ile eve gelmiştir. Sumi ve Dadima da sesler üzerine dışarı çıkar. Lakş Sumi’nin içeri girmesini ister. Dadima da Ragini ile içeri girer ve Ragini’den büyük babayı aramasını ister. Lakş Swara’yı yatağına yatırırken Sumi merakla bekliyordur. Lakş Swara’yı bazı adamların kaçırdığını ve tesadüf üzerine arkadaşlarıyla onu kurtardığını söyler. Bıçak Sırtı 22 Ekim Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 6. Bölüm Fragmanı