Bıçak Sırtı 7. Bölüm Özeti 23 Ekim Fragmanı Swara da Lakş’dan Hoşlanıyor

Bıçak Sırtı dizisinde Lakş’ın Swara’yı kaçırma operasyonu fiyaskoyla sonuçlandı. Lakş Swara’yı kucağına alarak Sumi’nin yanına getirmiştir. Ragini Swara’nın Şekar’ın kızı olduğunu öğrenmiştir. Daha önce bunu Swara’dan duysa da Şekar’ın ağzından da duyması onu iyice şaşırtmıştır. Lakş’ın Swara’yı kucağında getirmesi dedikodulara sebeb olmuştur. Bıçak Sırtı 7. Bölüm Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 23 Ekim Özeti

Sumi gerçeği söylemesi için Lakş’ı zorlayınca Lakş Swara’ya ders vermek için onu kaçırdığını kabul eder. Ancak olayların buraya geleceği aklımın ucuna bile gelmezdi diyerek kendini savunur. Bu açıklama onu kurtarmaz tabi ki ve Dida’dan tokadı yer. Sumi’de ona kapıyı gösterir. Ancak Lakşi komşuların laf edeceğini söyleyerek Swara kendisine gelene kadar bekleyeceğini söyler.

Şekar Sumi’nin yanına giderken Dadima onu durdurur ve evin yolunu mu şaşırdın der. Şekar Swara hakkında bilgi almak istediğini söylerken Dadima hemen dramaya başlar. Şekar Swara benim kızım derken Dadima öyle bir şey yok der. Bu sırada büyük baba gelir ve ne d,yorsun sen diyerek Şekar’ı tokatlamak ister. Ancak Şekar elini havada tutar. Büyük baba demek elimi de tutuyorsun saygısız diye haykırır. Şekar 20 yıl önce elini tutmadığım için Sumi acı çekiyor der.

Swara kendine gelince Dida’ya sarılır. Beni birisi kaçırdı ve gözlerimi açtığımda başımda üç tane adam boğazıma bıçak dayamışlardı der ve beni Lakş kurtardı der. Lakş artık bana güveniyor musunuz diye sorar. Dida ona teşekkür ederken Sumi Lakş’a güvenmiyordur. Ona sorduğu sorulara Lakş çelişkili cevaplar verince şüphe artar. Lakş gitmesi gerektiğini söyleyerek ayrılırken Sumi ondan özür diler ve teşekkür eder.

Bıçak Sırtı 7. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Şekar Ragini den özür diler ve bugüne kadar açıklama yapmadığı için üzgünüm der. Benim iki kızım var der. Swaragini… Dadima eski eşin Janki’nin nasıl öldüğünü anlatmak istemez misin der. Şekar Dadima’yı kızları arasına nifak sokmakla suçlar. O gün senin zorlamanla Janki merdivenlerden düşmüştü der. Dadima hayır diyor Janki Sumi’nin yüzünden öldü. Şekar ondan yalan söylememesini ister ve Sumi hiç bir zaman saygınlığımızı küçük düşürmedi ve her zaman doğruyu söyledi der. Herşey Ragini ‘nin yanında cereyan ediyordur. Bu gerçeği Lakş da öğrenir.blank

Ertesi sabah Şekar Swara’nın yanına gider ancak önce büyük baba onu durdurur ve ondan gitmemesini ister. Şekar şimdi söz konusu kızım der ve gideceğini söyler. Yolda komşuların Swara ve Sumi hakkında dedikodu yaptıklarını duyunca onları azarlar. İçeri girmek üzereyken Maheş gelir ve böylesine ucuz numaraları olan kişilerin evine girmemesini ister. Maheş onlardan özür dilemeye geldiğini söyler. Lakş ve Ragini’nin nişanlarını kırmak için geldiğini belirtir. blank

Bu sırada Lakş da gelir ve babasından özür diler. Kendisine bir şans daha verilmesini ister. Büyük baba o zaman kollarında Swara’nın ne işi vardı diye sorar. Lakş Swara’ya bir ders vermek için kaçırdığını itiraf eder ancak daha sonra başka adamlar Swara’yı gerçekten kaçırmaya çalıştı ve ben onu kurtarıp evlerine getirdim der. Mahaş bunu duyduktan sonra kararı büyük babanın vermesini ister. Şekar ondan önce konuşur ve bize düşünmek için biraz zaman verin der. Maheş size düşünmek için bir gün süre veriyorum diyerek ayrılır.

Lakş ise evdekilerin nimetlerini alır ve dışarı çıkarken telefonu çalar. Lakş bu sırada cüzdanını düşürür. Telefonda arkadaşıyla konuşan Lakş omzuna değen Swara’yı görür ve gerilir. Swara ona cüzdanını verir. Akşam balkonda bir şeyler yapan Swara’nın yanına Ragini gelir ve ondan özür dilemek istediğini söyler. blank

Şekar Dadima ve büyükbabaya rağmen Ragini’yi Lakş ile evlendirmeyi düşünmediğini söyler. Araları düzelen iki kız kardeş bir araya gelirler. Swara Ragini’yi mutlu etmek için kukla gösterisi yapacağını söyler. Swara Ragini’ye Lakş’dan hoşlanıyor musun diye sorar. Lakş evet manasında başını sallar. Swara o zaman neden hala bekliyorsun diye kızar. Hayatın bir hikaye olmadığını ve Lakş’ı kazanmak için mücadele etmesi gerektiğini söyler. Bıçak Sırtı 23 Ekim Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 7. Bölüm Fragmanı