Bıçak Sırtı 64. Bölüm Özeti 20 Aralık Lakşi Ragini’nin Elindeki Her Şeyi Almaya Çalışıyor

Bıçak Sırtı dizisinde pandit Swara ve Sanskar’ın evliliği için 15 gün sonrasına gün vermiştir. Lakşi avukatıyla görüşür ve belgeleri imzalatmak için 2 gün süresi olduğunu öğrenir. Ragini kremalı bir pasta yapar ve Lakşi’den yemesini ister. Lakşi Ragini’ye belgeleri gösterir ve imzalamasını ister. Ragini ne acelesi var diye tatlıyı Lakşi’ye verir ancak tatlının kreması belgelere dökülünce Lakşi sıra dışı bir tepkide bulunur. Ragini şok olurken Lakşi şaka yaptığını söyler ve tatlıdan bir daha ister. Bıçak Sırtı 20 Aralık Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 64. Bölüm Özeti

Ragini ondan şaka yapmamasını ister ve aşkını kaybetmekten korktuğunu söyler. Lakşi ona yakınlaşmak ve belgeleri imzalatmak için yatağa iter ve romantik bir gece yaşanır. Sanskar ve Swara dışarda buluşurlar. Sanskar arabasının aynasında çiçekler görüyor ve bunların Kavita tarafından en sevilen çiçekler olduğunu hatırlayarak bizi ayırmaya çalışan Kavita diyor.

Bu sırada Kavita arkadaşlarıyla bir yere gidiyordur. Sanskar onu çağırır. Kavita nişanlarından dolayı onları tebrik ederken Sanskar neden bizi ayırmaya çalışıyorsun diye sorar. Kavita arkadaşlarıyla sinemaya gittiğini söylerken Swara ondan özür diler. Kavita giderken Swara Sanskar’a neden bu kadar hiperleştiğini sorar. Sanskar Kavita’yı piknik yerinde gördüğünü söyler.

1 2019 12 10T212935.248

Urvasi uykusunda Janki ile konuşuyor ya da konuşuyormuş gibi yapıyor. Sumi terlik giyerken terlikteki çiviyi göremez ve acı içinde bağırır. Şekar gelir ve ne olduğunu sorar. Dadi Şekar’dan kanı temizlemesini isterken Urvasi gelir ve kanı temizleyeceğini söyler. Swara Urvasi’nin konuşmalarını ve davranışlarını hatırlıyor ve evliliklerine engel olmaya çalışan kişinin Urvasi olduğunu düşünüyordur.

Durga ve ailesi Şekar ailesine yemeğe gelirler. Yemekte Swara’nın gözü Urvasi’nin üzerindedir. Bunun farkına varan Urvasi beni takip etmene gerek yok asıl Janki senden rahatsız der. Bu sırada Sumi’nin burnunun kanadığını farkederler. Eve doktor gelir ve Sumi’den dinlenmesini ister. Ragini Sumi’nin ayağındaki bandajı görür ve ne olduğunu sorar. Sumi çividen bahsederken Ragini Swara’yı Sumi’ye bakmadığı için azarlar. Swara o sırada evde olmadığını söyler.

2 2019 12 10T212933.036

Ragini herkesi evde vereceği Makar Sanskranti partisi için davet eder. Swara evde annesi ile kalırken Sanskar ve Durga ailesi evlerine geri dönerler. Ertesi gün Şekar ve Durga ailesi şenlikte bir araya gelirler. Çiftler halinde uçurtma uçururlar. Sanskar  herkesin uçurtmasını havada kesmeyi başarırkan Ragini çok sinir olur. Sanskar havada başkasına ait bir uçurtmayı farkeder. Swara gözden kaybolan Urvasi’nin peşine düşer ve ormana kadar gider. Saskar da Swara’yı aramak için ormana gider.

Swara bir yere gelir ve havada gördüğü uçurtmanın aynısını görür. Onu almaya çalışırken boynuna ip dolanır ve Swara nefessiz kalır. Swara can havliyle bağırırken Sanskar yere düşer ve telefonu da fırlar. Swara ise bayılmıştır. Ragini evde bulunan astroloğu Lakşi ile tanıştırır. Ragini Astroloktan geleceğe dair bir şeyler söylemesini ister. Ancak astrolog belge imzalatmadan bir şey söylemeyeceğini belirtir. Ragini ve Lakşi belgeleri imzalar ve astrolog Lakşi’ye mutluluk yanında olacak derken Lakşi zaten yanımda diyerek Ragini’yi gösterir. Ragini mutlu olur.

3 2019 12 10T212933.712

Ragini’ye de hayatında kötü şeyler olacak ama kazanacaksın der. Lakşi ona inanmadığını söyler. Astroloğun parasını verip göndereceğini söyler. Sanskar Swara’yı bilinçsiz bir şekilde görür ve uyandırmaya çalışır. Swara gözlerini açar ancak yeniden bayılır. Lakşi falcıya parasını verirken ondan da Ragini’nin imzaladığı belgeleri alır. Bunu Ragini’yi boşamak için kullanacağını söyler. Ragini benim ne karım ne de sahibim olacak. Ondan her şeyi geri alırken Swara ve Sanskar da evlenecek ve her şey güzel olacak diyor.

Sanskar Swara’yı kucağında eve getirir. Onu gören herkes şok olmuştur. Sanskar, Swara’nın ormanda bayıldığını söylüyor. Ragini ondan uyanmasını isterken endişeli davranışlarıyla dikkat çekiyor. Durga Swara’yı Şekar’ın evine götürmelerini istiyor. Swara kendine gelince Urvasi’yi soruyor. Lakşi avukatını arar ve boşanma evraklarını göndermesini ister. Onu hayatımdan ve evimden atacağım derken Ragini gelir ve onu yemeğe çağırır.5 63

Lakşi ona çok kötü davranırken Ragini ne yaptım da bana böyle davranıyorsun der. Lakşi evrakları bulamayınca endişelenir ve Ragini’ye şaka yaptığını söyler. Ragini bir daha böyle yapma beni çok korkuttun deyince Lakşi onu tekrar korkutmayacağına söz verir ve ayrılır. Lakşi eve geldiğinde Anapurna onunla konuşmak istediğini söyler. Anapurna Lakşi’ye Ragini’nin imzasının olduğu boş kağıdı gösterir. Lakşi bu belgenin sen de ne işi var diyerek şaşırır.4 2019 12 10T212934.231

Anapurna boşanmalarına izin vermediğini, Ragini’nin değiştiğini ve iyi birisi olduğunu söyler. Lakşi sana ve babama yaptığı hakaretleri nasıl unutabilirim der ve kağıtları vermesini ister. Anapurna kağıtları yırtarken Lakşi sana Ragini’nin nasıl kötü birisi olduğunu ispatlayacağım diyerek ayrılır. Swara, Şekar’a Urvasi’nin neden burda kaldığını sorar. Şekar Dadi onu çok seviyor ve kalmasını istiyor ancak ben de Urvasi’nin burda kalmasını istemiyorum bu yüzden onunla konuşacağım der. Urvasi onları dinlemektedir ve Janki ile konuşur ve ondan varlığını hissettirecek bir şeyler yapmasını ister. Bıçak Sırtı 20 Aralık Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 64. Bölüm Fragmanı