Aşk Ağlatır Neden Final Yapıyor? İşte Çok Şaşırılan Kararın Perde Arkası

Uyarlama dizilerin mucidi MF Yapım yine harika bir uyarlama diziyi izleyicisi karşısına çıkardı ve bir çok kişinin kabul etmeyeceği bir sebep ile de Aşk Ağlatır dizisi için final kararı alındı.

İlk bölümü ile  8 Eylül 2019 Pazar akşamı yayına çıkan başrollerini Denizcan Aktaş, Hafsanur Sancaktutan, Yağız Can Konyalı ve Selim Bayraktar gibi isimlerin paylaştığı Aşk Ağlatır dizisi 22 aralık 2019 pazar akşamı ekranlara gelecek 16. bölümü ile ekranlara veda edecek. Peki bu kadar sevilen ve izlenen bir dizi için neden final kararı verildi.aşk ağlatır final

Aşk Ağlatır Neden Final Yapıyor? İşte Nedeni?

Aşk Ağlatır dizisi için alınan final kararının arkasında senaryo var. Aşk Ağlatır dizisinin uyarlandığı Love That Makes You Cry dizisini izleyen izleyiciler zaten Aşk Ağlatır dizisinde senaristin tıkandığını ve uyarlamadan dışarı çıkmaya başladığını görebilir. Zaten Love That Makes You Cry dizisi orijinal de 60 dakikalık 10 bölümlük yani 600 dakikalık bir dizi.

Biz de MF yapım orijinaline sadık kalarak 1200 dakika dizi çıkardı. Yani tam iki kat orijinalden gidildi sonrasında ise diziye yeni karakterler ve yeni olaylar dahil edilerek dizi devam ettirilmek istendi; orijinal senaryoda Ada’nın babası vardı ancak daha fazlası yoktu. Biz de senarist şimdi Ada’ya bir doktor kardeş ve Hünkar Balaban’a bir eş yazdı; ancak Aşk Ağlatır izleyicisi son haftalarda iyice Türk dizisine bağlayan senaryoyu sevmedi ve sosyal medyada eleştiri yağmuruna tuttu. Zaten olacaklar belliydi.Aşk Ağlatır Neden Final Yapıyor

Ada’nın kız kardeşi Doktor Cemre İstanbullu Yusuf’a aşık olacaktı. Ada’da Yusuf’un özgür kalması ve yaşaması için Rüzgar’a boyun eğmek zorunda kalacaktı. Senaryo bu kadar klasikleşince zaten Show Tv de Aşk Ağlatır dizisine para bağlamak istemedi haklı olarak.

Eğer Aşk Ağlatır dizisi senaristleri orijinal senaryo olan Love That Makes You Cry’ın büyüsünde diziyi devam ettirebilselerdi Show Tv’de Aşk Ağlatır dizisi için devam kararı verecekti; ancak görünen köy kılavuz istememekteydi; zaten sınırda olan reytingler bu kadar klasik bir senaryo ile yükseltilemezdi.

Aşk Ağlatır Dizisini Reytingler Değil Dizinin Sıralaması Yaktı

Berbat bir hal alacak olan senaryoya rağmen Show Tv Aşk Ağlatır dizisini devam ettirmek istedi; ancak Show Tv Aşk Ağlatır dizisi beklediğinin üstünde reytingler alsa da pazar akşamı yayınladığı Aşk Ağlatır’dan beklediği karı edemiyordu. Bunun nedeni ise Aşk Ağlatır dizisinin sıralama da Savaşçı, Güvercin, Çok Güzel Hareketler ve O Ses Türkiye’nin gerisinde kalıyor olması.

En yüksek reklam başına paranın istendiği saat 20:00 ile 23:15 saatleri arasında Aşk Ağlatır dizisi 4 ile 5 arasında reytingler alıyor yani en az 3.5 milyon izleyici tarafından izleniyor ama reklam gelirleri reytinglere göre dağılmıyor. Örneğin o saatlerde 20.000 TL olan reklam gelirinin %25’ini Fox TV Savaşçı ile %20’sini Star Tv Güvercin ile %15’ini Tv8 O Ses Türkiye ile %10’nu Çok Güzel Hareketler ile Kanal D alıyor. Pasta çok büyük ama en az payı siz alırsanız bu kadar büyük pastadan bile aç kalkabilirsiniz. Show TV’nin başına gelen de bu. Pastadan ancak %5 pay alabiliyor. Ne yazık ki bu rakam da Show TV’nin beklediği karı getirmiyor zaten bölüm başı hiç yoksa Aşk ağlatır dizisinin 800.000 TL maliyeti var. aşk ağlatır neden bitiyor

En azından O Ses Türkiye ile Çok Güzel Hareketlerin üzerinde bir sıralamada yer alsaydı Aşk Ağlatır dizisi o zaman her türlü saçmalık görmezden gelinir ve diziye devam edilirdi.

Show TV sevilen dizi için bir ümit ışığı aradı ancak bulamadı. En azından senaryo olarak Show TV’nin karşısına daha sağlam çıkılsaydı her şey farklı olabilirdi. Show TV ile Aşk Ağlatır dizisi yapımcısı MF Yapım arasında 16 bölümlük bir anlaşma vardı. MF Yapım 16 bölümün parasını almıştı. Show Tv yetkilileri Aşk Ağlatır dizisinin 20. bölüme kadar hazırlanan senaryosuna baktı ve beğenmedi. Hal böyle olunca Aşk Ağlatır dizisi için final kaçınılmaz oldu. aşk ağlatır final reytingleri

Aşk Ağlatır yapımcısı MF Yapım son haftalarda dizinin yüksek giden reytinglerine güvenmiş ve kadrosuna Didem İnselel ve Melisa Döngel gibi önemli isimleri katmış bu oyuncular ile de sözleşme yapmıştı ama evde ki hesap çarşıya uymadı. Final kararı beklemeyen MF Yapım ve oyuncularda kötü sona çok üzüldü.

Aşk Ağlatır’ın Devam Etme İhtimali var mı? Final Kararı Geri Çekilebilir mi?

Aşk Ağlatır dizisi için final kararı sete duyuruldu. Aşk Ağlatır dizisinin final bölümü çekimleri 10 aralıkta tamamlandı ve set dağıtıldı. Yani Aşk Ağlatır dizisinin bir daha sete çıkma ihtimali kalmadı.

Aşk Ağlatır Final Fragmanı 22 Aralık 16. bölüm

Aşk Ağlatır final bölümü fragmanı yayınlanmadı.

Aşk Ağlatır Neden Final Yapıyor? İşte Çok Şaşırılan Kararın Perde Arkası (6 Yorum)

  1. aşk ağlatır çok güzel bir diziydi. Saçma sapan diğer şeylerden daha iyiydi oyuncular bence mükemmeldi

  2. Reyting yoksa pazar günkü dizilerle karıştırmayacaktınız
    günü değiştirebilirdiniz yazık olmuş güzel bir diziydi

  3. Ben diziyi en baştan beri severek izliyorum ancak senaryonun bir yerlerde tükendiğini ve fark ettim yabancı uyarlaması olduğunu bilmiyordum. E niye tıkandığını da şimdi okuyunca anladım 10 bölüm 1 saatlik diziden 16 bölüm 2 saat yaparsanız olacağı buydu olsun en azından yeni genç oyuncuların yıldızı parladı yolları açık olsun…

  4. Ask aglatir show tv de ondan dizimi var ya hep yeni gelin ya
    Lutfen bitmesin ask aglatir ne guzel devam ediyordu ??

    • Tam pazar günü seyredilebilecek guzel bir dizi var dedik kaldirdiniz yazik gercekten guzel bir konusu vardi yazik ettiniz.Belki baska bir gune alinabilirdi ortalikta onca sacma program varken hemde.