Bıçak Sırtı 8. Bölüm Özeti 24 Ekim Fragmanı Lakşi Gizlice Ragini’yi Görmeye Gelir

Bıçak Sırtı dizisinde Swara karanlıkta bir kişinin evlerinin önünde gezdiğini görür ve hırsız olduğunu düşünür. Eline aldığı bezbol sopası ile hırsızı takip eder. Adam Ragini’nin olduğu eve girmek ister ve bir anda arkasına döner. Swara Lakşi’yi görünce şaşırır. Lakşi terasa çıkarken Swara da onun peşinden gider. Terasta Ragini’yi aramak isteyen Lakşi numaranın kayıtlı olmadığını görür. Bu sırada Swara ile karşılaşır. Swara senin burda ne işin var diye çıkışır. Bıçak Sırtı 8.Bölüm Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 24 Ekim Özeti

Lakşi buraya Ragini’den özür dilemeye geldim derken Swara istersen onu çağırabilirm der ve telefonundan Ragini’yi arar. Ragini’ye terasta beklediğini söyler. Ragini sabah görüşelim derken Swara yanımda Lakşi var ve seni görmek istiyor der. Ragini mutlu olsa da telefonu kapatıyor. Lakşi Ragini gelecek mi diye soruyor. Swara garantiye almak için Ragini nin balkon kapısına gelir ve kapıyı çalar. Ragini önce kapıyı açmak istemez. Swara Dida görecek deyince Swara’yı içeri alır.

Onlar içerdeyken Dadima içerden sesler geliyor diyerek Ragini’den kapıyı açmasını ister. Ragini telaşlanırken Swara saklanır ve kapıyı açmasını ister. Dadima içeri girer ve etrafı kontrol eder. Dadima ondan uyumasını isteyerek ayrılır. Ardından Ragini de Lakşi ile buluşmaya gider. Ragini Lakşi’yi görünce mutlu olurken Lakşi Şekar haklıydı der ve bundan sonra değişeceğine dair söz verir. Ondan da özür diler. Dadima yeniden Ragini’nin odasına gider ve kapıyı çalar. Swara endişeyle yatağa girer ve üzerini örter. Dadima içeri girer ve uyuyor musun diye yanına gelir. Swara’nın başını okşarken Dida bağırmaya başlar.

Dida Ragini ve Lakşi’yi gördüğünü söylüyor. Dadima Ragini içerde uyuyor derken Şekar da gelir ve avluda arama yapmaya başlar. Lakşi ve Ragini saklanırken Dadima yeniden Ragini’nin odasına gider. Dadima örtüyü kaldırmak üzereyken Şekar gelir ve bir şey bulamadıklarını söyler. Bu sırada Swara’nın terliğini gören Şekar  şüphelenmiştir. Dadima gidince örtüyü kaldırır ve altında Swara’yı görür. Swara babasından sessiz kalmasını ve Ragini zor durumda bırakmamasını ister.

Sumi de şüphelendiği için Swara’nın odasına gitmiş ancak Swara’nın yatağında olmadığını farketmişti. Sumi Swara’nın dolabını açınca Ragini ve Lakşi’yi görerek şaşırmıştır. Swara Lakşi’nin Ragini görmek için geldiğini ve onlara yardım ettiğini söyler. Şekar daha önce karşıydın şimdi ne oldu diye sorar. Swara Ragini’nin duygularından bahseder. Avluda ise kıyamet kopuyordur. Dadaji(Ragini’nin büyük babası) hırsızı bulmak için bütün evleri arayacaklarını söylüyordur. blank

Swara Lakşi hakkında olumlu şeyler söylerken Şekar ‘dan ona bir fırsat vermesini çünkü Ragini’nin de ondan hoşlandığını belirtir. Göz yaşlarını tutamazken babam olarak göz yaşlarımı siler misin diye duygularını dile getirir. Şekar kollarını açar ve kızına sarılır. Aynı şekilde Ragini’de benim ailem yüzünden çok acılar çektin diyerek Sumi’ye sarılır. Sumi Lakşi’nin kaçmasını sağlamak için Şekar’ı arar ve Lakşi’nin yanında olduğunu söyler. Şekar Ragini’den Swara’nın kıyafetlerini giymesini isterken Swara’ya da Ragini’nin kıyafetlerini giydirir. blank

Dadima Dida’ye evden sigara kokusu geliyor deyince Dida bizzat kendisi gider ve Sumi’den kapıyı açmasını ister. Lakşi dolaba saklanırken Ragini de arkasını dönerek kanepeye oturur. Dida neden kapıyı kilitli tutuyorsun diye sorar. Sumi Swara’nın güvenliğini düşündüğüm için kilitledim der. Dida arkası dönük Ragini’nin yanına yaklaşır ve neden arkanı dönüyorsun diye sorar. Sumi hemen araya girer ve kızının çok korktuğunu söyler. Bu sırada çalan telefon onların kurtuluşu olur. blank

Lakşi Şekar ve Sumi’nin yardımlarıyla avludan dışarı çıkmayı başarır. Ancak Sumi ve Şekar birlikte görünmeleri Dida ve Dadima’yı çılgına döndürmüştür. Dida ve Dadima ayrıca kızların birbirlerinin elbiselerini giydiklerini farketmişler ve ortada bir şeyin olduğunu anlamışlardır. Kısa sürede gerçeği öğrenen aileler birbirlerini suçlamayı sürdürürler. Lakşi ise evlerine gitmiş ve yatağına uzanmıştır. Yaşadığı olayları hatırlar ve yaptığı şeyin yanlış olduğunu düşünür. Bıçak Sırtı 8. Bölüm Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 24 Ekim Fragmanı