İkimizin Yerine 413. Bölüm Özeti 25 Ekim Gauri Jagdiş’e Yeniden Sahip Olmak İstiyor

İkimizin Yerine dizisinde Gauri’nin ortaya çıkması hiç de hayra alamet değildir. Gauri’nin Jetsar’da bir müddet daha kalması gerekiyordur. Onun nerde kalacağı tartışılırken sizce kim evine götürmeye karar vermiştir? Evet doğru söylediniz bizim saf Jagdiş Gauri’yi Ganga’nın yanına yani kendi evlerine getirmeye karar vermiştir. İkimizin Yerine 413. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 25 Ekim Özeti

Hardik bir iş görüşmesine gidecektir ancak işin basit olması Subhadra’nın tepkisini çekmiştir. Subhadra Hardik’İn işe gitmesini engellemek ve Gulli ile aralarını açmak için Hardik’in en sevdiği gömleği saklar. Jagdiş Dadisa’yı arar ve Gauri’nin eve geleceğini söyler. Dadisa onu azarlar ve Ganga buna razı olur mu diye söyler. Bu sırada Ganga belirir ve Gauri’nin eve gelebileceğini, kocasına güvendiğini söyler. Dadisa ondan bir kere daha düşünmesini isterken Ganga Jagdiş’e güvendiğinin bir kere daha altını çizer.

Gauri Jagdiş ile birlikte gelir. Dadisa onun yeni yüzünüe görünce şaşırır. Gauri Dadisa’nın nimetlerini alır ve aile üyelerini sorar. Basant’ın ölmesine çok üzülür. Jagdiş Dadisa’ya Ganga’nın benim eşim olduğunu Gauri’ye söylemeyeceğiz derken Dadisa sinirlenir. Hardik görüşme için giyeceği gömleğini bulamaz ve Gulli’yi sıkıştırır. Anandi Şiv’İn gömleklerinden birini ayarlayacağını söyler. Anandi,Gulli’ye Şiv’in gömleklerinden birini verir ve ütülemesini ister.

Gulli, gömleği ütülerken Subhadra gömleği saklamasının bir işe yaramadığını düşünür. Amol içeri girerken ellerindeki kitapları düşürür. Gulli Amol’a yardım etmek için giderken Subhadra ütünün yanına gider ve gömleğim-n üzerine koyup uzaklaşır. Gulli geri geldiğinde gömlek yanmıştır. Subhadra şimdi Hardik ne giyecek diye Gulli’yi azarlarken tüm aile salona toplanır.

Subhadra Gulli’yi azarlamaya devam ederken Hardik Gulli’nin yanında yer alır. Bu sırada Alok gömleğini Hardik’e vererek tartışmayı sonlandırır. Ganga Gauri’yi Dadisa’nın yanına getirir. Gauri iyi bir hemşire olduğu için Ganga’yı över. Bu sırada Nandu yenge diye seslenir. Ganga hemen lafı değiştiriyor.

Hardik eve döndüğünde herkes iş görüşmesini merak eder. Hardik çok olumlu geçtiğini söyler. Hardik Gulli’ye bir hediye vereceğini söyler. Getirdiği mısırı ona ikram ederken Gulli mısırı çok sevdiğini söyler. Hardik Anandi’den bütün özelliklerini öğrendim der. En büyük hayalinin ayrı bir eve çıkmak olduğunu söylerken Gulli Subhadra da bizimle kalırsa çok mutlu olurum der. Subhadra ise konuşulanları dinliyor ve Gulli’nin çok kurnaz olduğunu düşünüyordur. blank

Anandi dolabının açık olduğunu görünce kapatmaya gider ve Hardik’in gömleğini orada görünce şaşırır. Geçmişteki olayları da hatırlayarak doğruca Subhadra’nın yanına gider. Subhadra gömleği görmezden gelirken Anandi neden böyle yapıyorsun diye tepki gösterir. Subhadra, Şiv’i görür ve Anandi’yi uyarmasını ister. Şiv Anandi hiç bir zaman yalan söylemez diyerek eşini savunur. Subhadra ne yani ben mi yalan söylüyorum deyince Şiv, Hardik’in hayatında neden zorluk çıkarıyorsun der. Hardik onları dinliyordur ve üzülür.

Gauri, Jagdiş’i arara ve öğlen yemeğini birlikte yemek istediğini söyler. Jagdiş gelemeyeceğini söylese de Gauri, ben anlamam saat birden önce gel deyip telefonu kapatır. Gauri kendi elleriyle Jagdiş’i beslemeyi düşünüyor. Jagdiş daha sonra Gehna’yı arar ve yemeğe gelemeyeceğini söyler. Gauri bunu duyunca fenalaşmaya başlar. Dadisa eskiden olduğu gibi Gauri’nin aynı davranışları gösterdiğini düşünür. Ganga ona müdahale ederek odasına çıkarır. blank

Jagdiş eve gelince Gauri’nin odasına çıkar. Gauri beni neden aramadın diye serzenişte bulunur. Jagdiş acil serviste çalıştığım için telefonlara bile bakamıyorum diyerek beni anla der. Gauri den öfkesine hakim olmasını ister. Ertesi gece Jagdiş eve geldiğinde Gauri odasın ışıklarını yakıp söndürüyordur. Jagdiş lambaları kontrol etmeye geldiğinde Gauri geri döndün mü Jagdiş diye sorar. Jagdiş hayret içinde nerden bildin diye sorar. Gauri sen benim için hala hayat ışığımsın der. İkimizin Yerine 25 Ekim Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 413. Bölüm Fragmanı