Bıçak Sırtı 97. Bölüm Özeti 22 Ocak Sahil Swara’yı Kaçırdı

Bıçak Sırtı dizisinde Maya Durga’nın evine kadar gelmiş ve oğlunun hareketlerinden memnun olmadığını söyleyerek onlara yardım etme sözü vermişti. Maya yarın kocasının doğum günü olacağını ve Sahil’in de mutlaka katılacağını söyler. Sahil’i burada yakalayabileceklerini belirtir. Bıçak Sırtı 22 Ocak Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 97. Bölüm Özeti

Doğum günü için tüm aile birliktedir. Maya Sahil’İn muhakkak geleceğini düşünüyordur. Onu aramaya çalışsa da telefonuna ulaşamaz. Müfettiş içerde bir çok gizli polisin olduğunu söylerken kendini koruması için Swara’ya silah verir. Parineta Ragini’yi tehdit etmeye devam ediyordur. Kılık değiştirerek o da törene gelir. Ragini onu gördüğünde tedirgin olur. Gözler Sahil’i ararken Sahil pandit kılığında teşrif etmiştir.

Swara masanın altında elleri ve ağzı bağlanmış panditi görünce hemen Sanskar ve Lakşi’ye haber verir. Onlar poja yapan panditin Sahil olduğunu anlamıştır. Sanskar pojayı gerçekleştiren kişiye Sahil diye bağırır. Sahil pojayı durdurup arkasına bakar. Sahil elindeki şamdanı Sanskar’ın üzerine fırlatır ve kaçmaya başlar. Sanskar’ı yere düşüren Sahil ona demir bir vazoyla vuracakken Sanskar daha önce davranır ve cam vazoyu Sahil’in kafasına atar ve yere düşürür. Polis Sahil’i yakalar.

Sahil annesine döner ve bunu senden beklemezdim diyerek ayrılır. Ragini Swara’ya gerçeği söylemeyi başaramamıştır. Parinet’nın tehditlerinin ardı arkası kesilmiyordur. Lakşi Ragini’nin arkasında olduğunu söylerken Swara ile konuşmasını ister. İsterse kendisinin de geleceğini söyler. Ragini halledeceğini söyler. Swara Sanskar’a merhem uygularken Sanskar onu çok sevdiğini söyler. Romantizm doruk noktasındayken Ragini gelir ve Swara ile konuşmak istediğini söyler. Ancak durumu anlayıp yarın görüşeceğini söyler.

Ertesi gün Parineta’nın çağrılarını sürekli meşgule atan Ragini Swara ile görüşmek üzeredir ki bu sefer de vakıftan gelen kadın yüzünden görüşemez. Vakıftan gelen kadın onlardan şarkı söylemelerini ister. Pairneta bu böyle olmayacak diyerek sabit hattan evi arar. Telefonıu Adars açarken hem Parineta hem de Ragini endişelidir. Parineta’nın sesini duyan Adars ondan yanlışlıkla bile olsa aramamasını ister. Parineta konuşmaya çalışır ancak Adars yüzüne kapatır.11 82

Swara’ya bir türlü gerçekleri açıklayamayan Ragini endişe içinde Lakşi’yi arar ve galiba başaramayacağım der. Lakşi onu desteklemeye devam ederken Parineta eve gelir. Ragini’ye sözünü hatırlatır. Benim eve gelmemi sağlayacaksın ben de sırrını açıklamayacağım der. Bu sırada Lakşi de gelir ve Ragini’nin yanında olduğunu söyler. Ragini masum bir çocuğun hayatını kurtarmak için böyle davrandığını açıklar. Ragini Swara’nın dışarda olduğunu söyler.

Parineta hızını alamayarak Sumi’nin evine gider. Ona Ragini tehditlerimi algılayamadı der ve sırlarını ortaya çıkaracağını söyler. Dadi onu görür ve pojada seni göremedim der. Parineta Adars ile tartıştıklarını bu yüzden katılamadığını söyler. Sumi de Adars ile tartıştığı için Parineta’nın evimizde kalmasını istedim der. Dadi de aynı fikirde..33 78

Swara vakıf çalışmalarını görmek için Patna’ya ulaşır. Sanskar’ı arar ve aynı çorapları giymemesini ve vitaminlerini almasını ister. Sanskar aynı çorapları giymediğini söyler ve onu sevdiğini söyleyerek telefonu kapatır. Bu sırada bir çocuk Swara’ya çarpar ve telefonunu düşürür. Swara telefonunu yerden alır ancak Kalpana telefonu onun elinden alır.

Ragini Swara ile görüçmek için Patna’ya gideceğini söylerken Lakşi bunun iyi bir fikir olduğunu söyler ancak Anapurna hamile olduğu için Ragini’ye izin vermez. Lakşi ondan merak etmemesini ister ve onunla ilgileneceğini söyler. Anapurna bu şartla izin verir. Swara vakıftaki çocuklara müzik dersi vermek için gitar alır. Arkasını döndüğünde bütün çocukların kayıp olduğunu görür. Biraz ilerde birsinin gitar çaldığını görür ve ona doğru yaklaşır. Sahil’i görünce şok olur.44 75

Swara ondan uzak durmasını ister. Sahil ellerini katlar ve yere çöker. Seni sevdim ama evli olduğunu bilmiyordum diye özür diler. Ondan affetmesini ister. Swara kabul eder ve çocuklarla ilgilenmeye devam eder. Sahil Kalpana ile görüşür. Bu sırada Ragini, Lakşi ve Sanskar da vakfa gelmişlerdir. Ancak endişe içindedirler. Swara’yı davet eden kişinin Kalpana olmadığını öğrenirler.55 37

Sahil Kalpana ile görüşür ve Swara’nın telefonunu ister. Kalpana onu veremeyeceğini söylerken ikili gülmeye başlar. Bir geri dönüş gösterilir. Sahil ile Kalpana birlikte Swara’ya oyun oynamışlardır. Kalpana Sawara’ya ilaçlı su verir ve onu bir yere götürür. Ardından Sahil Swara’nın telefonundan Sanskar’ı görüntülü arar. Swara’yı kaçırdığını söyler. Bıçak Sırtı 22 Ocak Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 97. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz

Bıçak Sırtı 97. Bölüm Özeti 22 Ocak Sahil Swara’yı Kaçırdı (3 Yorum)