1. Ana Sayfa
 2. Oyuncu Kadrosu
 3. Bıçak Sırtı Dizisi Oyuncuları Karakterleri Kadrosu (Kanal 7 Swaragini)

Bıçak Sırtı Dizisi Oyuncuları Karakterleri Kadrosu (Kanal 7 Swaragini)


Kanal 7 sonunda 2019 2020 yeni sezonunda yayınlayacağı yeni Hint dizisinin detaylarını paylaştı. Sev Yeter dizisinden sonra eski dizilerin tekrarı ile devam eden Kanal 7 yeni dizisi Bıçak Sırtı ile ekim ayında izleyicisi karşısına çıkacak. Hindistan’da Swaragini ismi ile Hindistan’da 2 Mart 2015  – 14 Aralık 2016 tarihleri arasında 30 dakikadan 469 bölüm yayınlanan Swaragini  dizisi Türkiye’de 90 dakikadan toplamda 156 bölüm yayında olacak.

Bıçak Sırtı Dizisi Konusu

Bıçak Sırtı dizisinde Swara ve Ragini isimli iki kızın hikayesi anlatılacak. Swara ve Ragini bir birlerinden çok farklı iki kızdır. Swara modern ve hayat dolu bir kızdır şarkı söylemeyi çok sever; Ragini ise Swara’nın tam tersi oldukça içine kapanık ve geleneklerine aşırı bağlı bir kızdır. Swara ve Ragini çok iyi anlaşan iki iyi arkadaş olsalar da aileleri bir birlerini hiç sevmezler ve her fırsatta kavga ederler. İlerleyen bölümlerde bu kavganın nedeni de anlaşılır Swara’nın annesi ile Ragini’nin babası gençliklerinde bir birlerine deliler gibi aşıklarmış ama kavuşamamışlar. Diğer taraftan iki kız olur da bir erkek olmaz mı? Lakşiya bu iki kızın sevdiği yakışıklı adam. Lakşiya Swara ve Ragini arasında kalacak ve seçim yapmakta zorlanacak. İşte bu üçlü arasında ki aşk Bıçak Sırtı dizisinin konusu oluşturacak. Hint dizisi olur da aşk, ihtiras entrika olmaz mı? Hepsi fazla fazla var.

Bıçak Sırtı Oyuncuları

Helly Shah (Swara Sanskaar Maheshwari)

Helly Shah 7 ocak 1996 Hindistan doğumludur. 14 yaşında ekranlara çıkmaya başlayan Helly Shah Alaxmi ve Gulaal gibi Hint dizilerinde çocuk oyuncu olarak yer alsa da asıl tanındığı dizi ilk defa baş rolü paylaştığı Swaragini dizisi oldu. Üç yıldır Devanshi isimli Hint dizisinde kadın başrol oyuncusu olarak yer almaya devam etmektedir.

Önerilen Yazı
Ozan Güven Babil’den Ayrılacak mı? Babil Egemen Neden Yok? Nerede?

Swara Lakşiya’ya aşık hayat dolu cıvıl cıvıl bir kızdır. Rahat bir ailede yetişen Swara geleneklerini çok takmaz. O daha çok şarkı söylemeyi eğlenmeyi ve aşık olmayı sever. Açık fikirli bir kız olan Swara aynı zamanda çok da duygusaldır.

Tejaswi Prakash Wayangankar (Ragini Lakshya Maheshwari)

Tejaswi Prakash Wayangankar 10 haziran 1992 Arabistan doğumludur. Eğitimini müzik üzerine almasına rağmen güzelliği ile dizi yapımcılarının dikkatini çekince dizi oyuncusu olmaya karar verdi. 163 cm boyu olan güzel oyuncu 55 kg’dır. En çok tanındığı dizi ise ilk kez başrol olarak yer aldığı Swaragini dizisi olmuştur.

Ragini geleneklerine çok bağlı içine çık kapanık bir kızdır. İçine kapanık olduğu için aklında çok fazla aşk yoktur ama mahallede Lakşiya isimli genci görmesi ile onunda kalbine aşk ateşi düşer. Marwar’lı bir kız olan Ragini maruz kaldığı entrikalara rağmen iyi niyetini korumayı başaracak kadar da saftır.

Ragini zengin bir velet olan Lakşiya’ya aşkını itiraf eder ama Lakşiya onu rezil eder. Lakşiya da Ragini’nin kız kardeşim dediği Swara’ya aşıktır. 

Namish Taneja (Lakshya Durga Prasad Maheshwari)

Namish Taneja 11 Eylül 1994 Hindistan doğumludur ve 25 yaşındadır. Şans eseri Delihi’den Mumbai’ye geldiğinde bir film seti ile karşılaşan Namish Taneja seçmelere katılınca ünlü olmayı başarmıştır. Ekk Nayi Pehchaan isimli ünlü Hint dizisi ile oyunculuğa başlayan Namish Taneja Swaragini dizisi ile hem Hindistan’da hemde Dünyada tanınan bir yetenek haline gelmiştir. 175 cm ve 70 Kg’dır.

Laksiya yakışıklı ve hayat dolu bir gençtir. Zengin bir şımarık çocuğudur ama ailesinde her şeyin bir kuralı vardır. İki farklı yüzü vardır biri ailesinin yanında biri de dışarıda. Aslında ne evini ne de dikdatör babasını seviyor. Sonunda babasına karşı gelir. Swara’yı seviyor ama Lakşiya’yı da Ragini seviyor. 

Varun Kapoor (Sanskaar Ram Prasad Maheshwari)

Varun Kapoor 1987 28 Ağustos doğumludur. 32 yaşında olan yakışıklı oyuncu Hindistan’ın Türkiye’de en çok tanınan başrol oyuncularından biridir. Türkiye’de en çok İki Yabancı isimli dizii ile tanınmıştır. Aslında mühendis kafasına sahip olmasına rağmen oyunculuk yetenekleri ile de çok dikkat çekmiş ve oyuncu olmaya karar vermiştir. Evli olan Varun Kapoor 2018 de Savitri Devi College and Hospital dizisinde de başrol oynamış ve dizisi Hindistan da çok izlenen bir doktor dizisi olmuştur.

Sanskar yakışıklı bir adamdır. Diziye sonradan dahil olacak ama entrikaların merkezinde yer alacaktır. Aslında çok kötü bir geçmişi var. Dini başka bir kız sevdi ailesi ya biz ya o kız dedi. Sasnkar kız arkadaşını seçti ve ailesinden atıldı. Sonra da eşi yani sevdiği kız kollarında öldü.

Nagesh Salwan (Durgaprasad Maheshwari)

Lakşiya’nın babası marwari topluluğu başkanı. Kuralları olan sıkı bir adam. Gerçekleri öğrendiğinde evi terk edecek ama geri de dönecek.

Akanksha Chamola (Parineeta Maheshwari)

Adarsh’nın karısı

Alka Kaushal (Parvati Gadodia)

Alla Kaushal 2 Eylül 1969 Hindistan doğumludur. 50 yaşındaki tecrübeli oyuncu çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. Biz onu Kanal 7 de yayınlanan Zor Sevda dizisinden tanıyoruz. Oyunculuğun yanı sıra yapımcı olarak da görev almıştır. Alka Kaushal tv yapımcısı ve yönetmeni Ravi Kaushal ile evlidir.

Şhekar’ın annesi. Dini duyguları güçlü bir kadın. Shekhar ve Sharmishta’nın düğüne karşı çıktı ve onu durdurmak için her şeyi yaptı ama başarısız oldu. Her dizide bir fitne olur ya! İşte fitnenin başı bu kadın. Ragini ondan çok korkmaktadır. Dadima olarak da atlandırılmaktadır.

Sachin Tyagi (Shekhar Gadodia)

Oyuncu ve aynı zamanda şarkıcıdır. Orta sınıf bir ailenin çocuğu olarak Hindistan’ın Merut kentinde dünyaya gelmiştir. Onu ünlü yapan dizi 2015 yılında yayınlanan Swaragini dizisi olmuştur. Sachin burada Şekar rolünü oynamıştır. Sachin evlidir.

Swara ve Ragini’nin babası. sakin bir adam. gençken Sharmishta’yı sevdi, ancak farklı dinlerde olduğu için Sharmishta ailesi tarafından kabul edilmedi. Cesaret edemedi ve sevgisinden vazgeçerek Ragini’nin gençken öldüğü annesinin annesi ile evlendi. Swara’nın gerçek kızı olduğundan habersiz. Ancak Sumi gerçeği söylediğinde Swara babasının Şekar olduğunu öğrenecek. Swara Şekar ile Sumi’yi bir araya getirmek isteyecek ancak Dadima buna engel olacak. Söylediği yalanlara Ragini inanacak.

Tanima Sen (Shobha Bose)

Sharmishtha’nın annesi. Shekhar-Sharmishta’nın evliliğini tam bir yürekle kabul etti ve Swini gibi Ragini’yi seviyor. Parvati’yi genelde o kontrol eder. Gerçekçi bir insan,  Swara’nın büyükannesi.

Parineeta Borthakur (Sharmishtha Gadodia)

Swara’nın annesi ve Ragini’nin üvey annesi. Annesi ve kızının etrafında hayatı geçen bir kadın. Gençken Shekhar i aşıktı ve onunla yattı ve Swara’ya hamile kaldı.Shekhar’ın ailesi karşı çıkınca ilişkileri yarım kaldı Hala Shekhar’a karşı hisleri var. Dizide Sumi olarak biliniyor.  

Shalini Kapoor Sagar (Annapurna Maheshwari)

Durgaprasad ve Lakshya’nın annesi. Çok tatlı bir kadın. Kocasına karşı gelemediği için çok acı çekmeye mahkum bir anne. Oğulları ve kocası arasında kalır.

Abhijit Lahiri(Deendayal Gadodia)

Şekar’ın babası

Amar Sharma (Ram Prasad Maheshwari)

Amar Sharma 1980 doğumludur ve 39 yaşındadır. İkimizin Yerine dizisinde de oynamıştır.

Durgaprasad’ın küçük kardeşi.

Tarun Singh (Adarsh Durga Prasad Maheshwari)

Durga Prasad’ın büyük oğlu

Soni Singh (Urvashi Maasi)

1984 Mumbai doğumludur 35 yaşının içindedir. Ünlü bir Hint televizyon oyuncusudur.

Swara’dan ve annesi Sharmishta’dan nefret eder Ragini’nin annesinin hayatını mahvettiğini düşünüyor. Her fırsatta Swara’ya karşı planlar ve planlar yapar.

Roop Durgapal(Kavya Malhotra)

Roop Durgapal İkimizin Yerine dizisinde de oyuncu olarak yer almıştır. Hindistan Mumbai doğumludur. 15 Ekim 1988 de doğmuştur ve 31 yaşındadır 160 cm boyundadır.

Lakshya’nın eski sevgilisidir. Kavya ile Ragini’den intikam almak için evlendi.

Nikita Sharma (Kavita)

Kavita, Sanskaar’ın uzun süredir komada olan eski sevgilisidir. İyileştiğinde Sanskaar’ın  Swara’yı sevmeye başladığını gördüğünde geri çekilir.

Bıçak Sırtı Tanıtım Fragmanı

Önerilen Yazı
Kolej Rüyası Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri 2020

Yorum Yap

Yorumlar (10)

 1. blank
  6 ay önce

  şu hafızalarıni kaybedince varya nefret ediyorum hint dizileri boyle saçma oluyo ama yinede güzel

 2. blank

  RagLak CIFTINI sevmiyorum.Çünkü Ragini çok kötülük yaptı.Ben Sadece SWASAN CIFTINI SEVIYORUM
  #SwasanForever???
  Raginiyi tutanlar neymiş Ragini çok acı cekmismis.Insan aşkı için bu kadar kötülük yapmaz???
  Ragini diyenler diziyi tekrar izlesin ???

  • blank

   Hiçte bile bir kere svara çok çirkin ama ragi güzel ben laki ve ragi çiftini seviyom bana katılanlar varmı varsa beni desteklesin kızlar hadi bay bay

 3. blank
  7 ay önce

  Bence Swarayla Sanskar, Lakşiyayla Ragini yakisiyorlar ay ben bu diziye bayılıyorum ama bu diziseti ne bir sozum olacak neden cok yavas ozet veriyorsunuz sizden baska ozet verenler oluyor ama onlar bolumleri yanlis yaziyorlar ben dizisetini kutluyorum teşekkür ederim diziseti iyi ki ozet veriyorsunuz.

 4. blank

  Mençe swara sanskar bilen bile haýata başlajak.çùnki lakşy swara ynanmady. Ynam ýok ýerde söygide ýokdyr

 5. blank

  Bence çok iyi bir dizi istediğim oluyor lakshya raginiye aşık olacak

 6. blank

  cak guzel fililim ask bali herkezin seve bileceyi filim

 7. blank

  Senaryosı biraz deli divaneye benziyor ama swara ve raginiyi sadna ve ragini kadar sevmedim belki ilerleyen bölümlerde severim oyuncularda çok başarlı bulmadım zor sevdada oynayan raziyede sürekli bengalı diye bagıryor

 8. blank

  Tamam dizi de şimdilik swara ve lakşi birbirini seviyor olarak görünsede aslında ragini ve lakşi birbirini sevecek swara da sanskar la birbirini sevecek bir kere de bozmayın be

 9. blank

  Hay sizin yapacağınız dizi ye ben sanskar la swara neden evleniyor hani ragini yi sevmiyor Du lakşi neden evleniyor hem eski sevgili ile ragini den intikam almak için neden evleniyor dallas bile bu kadar kötü bir dizi değildi