Sevgili Geçmiş Güneşli Bahçe Kasabası Nerede? İşte Detaylar

Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri tüm hızıyla İzmir Urla’da devam ediyor. Başrollerini Ece Uslu, Emre Kınay, Seçkin Özdemir, Sevda Erginci, Çiçek Acar ve Burak Çelik gibi çok ünlü isimlerin paylaştığı Sevgili Geçmiş dizisi adeta yıldızlar geçidi gibi. İzmir Urla’lu izleyiciler ise bu kadar yıldızın ilçelerine gelmesinden çok mutlu ve Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri ziyaretçilerin büyük ilgisi ile zorlukla devam ediyor.

Sevgili Geçmiş  dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter detayları için tıklayınız Sevgili Geçmiş Oyuncu

Sevgili Geçmiş dizisinde bir Güneşli Bahçe kasabasından bahsediliyor. Peki gerçekten Sevgili Geçmiş dizisi Güneşli Bahçe kasabasında mı çekiliyor?

Sevgili Geçmiş Nerede Çekiliyor?

Sevgili Geçmiş dizisi İzmir’in Urla ilçesine bağlı Kuşçular Köyünde çekiliyor. Türkiye’nin en güzel köylerinden biri olan Kuşçular köyü yeşil doğası, üzüm bağları ve rüzgar santralleri ile Türkiye’in gözde kasabalarından biri olmaya aday. Her ne kadar Kuşçular köyü bir sahil kasabası olmasa da özellikle doğası ile şehirli insanların özlediği köy hayatını onlara en doğallığı ile sunuyor.

Sevgili Geçmiş Güneşli Bahçe Nerede?

Aslında Sevgili Geçmiş dizisinde anlatıldığı gibi gerçekte bir Güneşli Bahçe isimli kasaba veya köy yok. Araştırmalarımıza göre sadece Güneşli Bahçe isimli Çanakkale Bozcaada’da bir otel vardır. Haricinde bu isimde Türkiye’de bir köy veya kasaba yoktur. Bu isim tamamen Sevgili Geçmiş dizisi senaristi Funda Alp’in hayal dünyasında ki bir isimdir. Gerçekte Sevgili Geçmiş dizisi İzmir’in güzel ilçesi Urla’da çekilmektedir. Özellikle Sevgili Geçmiş dizisi Kuşçular Köyüne kurulmuştur.

Sevgili Geçmiş izleyicileri dizinin oyuncularını canlı canlı görmek isterlerse İzmir’in Urla ilçesine gidebilirler. Urla İzmir’e 40 k uzaklıkta ve nüfusu 62000 olan güzel bir ilçedir.

Sevgili Geçmiş dizisi çekimlerini sadece Güneşli Bahçe köyüne odaklamayalım. Aynı zamanda Sevgili Geçmiş dizisi için İstanbul ve İzmir merkezde de set kurulacak. İzmirli takipçilerimiz zaten İzmir limanını sahnesinde bölgeyi hemen tanıyacaktır. Ayıca çekimler İzmir’in konak ilçesi Atatürk Caddesinde bulunana saat kulesini de tanıyacaktır.

Sevgili Geçmiş dizisinde Cahide’nin üç kızının hikayesi anlatılacak. Dizi de Cahide’nin kızları Cahide hapse düştükten sonra önce yurda düşecek sonra da farklı ailelere evlatlık verilecek. Kardeşler 24 yıl bir birlerini bulamayacak ama bir düğün kardeşileri Güneşli Bahçe kasabasında bir araya getirecek. Aslında Cahide’nin ortanca kızı İpek Güneşli Bahçe’de yaşayan zengin bir aile tarafından evlatlık olarak alınmıştır. İpek de Güneşli Bahçe’de büyümüş ve üzüm bağları sahibi bir kız olmuştur.

Sevgili Geçmiş Seti Nerede?

Sevgili Geçmiş dizisi oyuncuları İzmir Merkezde bulunan otellerde kalıyorlar ama çekimlerin büyük çoğunluğu Urla’da yapılıyor.

Sevgili Geçmiş Güneşli Bahçe Kasabası Nerede? İşte Detaylar (1 Yorum)