Bir Aile Hikayesi’nde Gelecek Bölümlerde Neler Olacak? İşte Orijinal Senaryodan Tüyolar

Bir Aile Hikayesi’nde Cem ve Reyhan neler yaşayacak?

Bilindiği üzere Bir Aile hikayesi dizisi Amerikan This İs Us isimli bir Amerikan dizisinin uyarlamasıdır. Uyarlama olarak senaryonun tam ne kadar uyacağını bilemiyoruz ancak genel olarak dizide çok benzerlik var. Buna dayanarak sizlere This İs Us dizisinin gerçek senaryosundan bir kaç tüyo verelim dedik.

Senaryoya göre, Cem hayatını kaybettikten sonra Reyhan 27 yaşlarında 3 çocukla yapayalnız kalmıştır. Çocuklar babalarının ölümünü çok zor atlatmış. Reyhan onlara tıpkı Cem gibi babalık yapacak biriyle formaliteden evlenmiştir. Bu adam ise Cem‘in en yakın arkadaşı Nedim‘dir. Nedim karısından boşanmış ve Reyhan‘la evlenmiştir. Mahur ve Beste bu evliliği kabul etse de Berk Nedim‘in annesine göz koyduğunu düşünmektedir. Ancak Nedim onları öz çocukları gibi sevmektedir.

Reyhan Mahur‘un biyolojik babası Şakir‘i yıllar öncesinden beri tanıyordur. Şakir aslında Mahur‘u hep görmek istemiş ancak Reyhan Mahur‘un psikolojisi etkilenir diye izin vermemiştir. Şakir bir gün bu gerçeği Müjde‘ye anlatır. Müjde Reyhan‘ı yanlış yaptın diye uyarır; ama Mahur‘a hiç bir şey söylemez.

Mahur Şakir‘i kanser tedavisi olmaya ikna etmeye çalışsa da başaramaz. Şakir kanser yüzünden ölüyor ve ölmeden önce Mahur‘un iki kızına mektup bırakıyor. Onları çok sevdiğini yazıyor. Daha sonra Mahur tesadüfen annesinin dolabında bulduğu mektup ve video kaydı sayesinde yıllarca babasının onu hep görmek istediğini öğreniyor. Şakir Mahur‘u cami avlusuna bırakırken yanına bir mektup bırakmıştır.Bir aile Hikayesi’nde Cem ve Reyhan

Daha sonra Reyhan ve Cem‘in Mahur‘u evlat edinmesini uzaktan seyretmiştir. Reyhan onu fark etmiş ve bulmuştur. Şakir ona çaresiz olduğunu söylemiş ve oğlunu hiç değilse arada bir görmek istemiştir. Oğlunun isminin Mahur olmasını istemiştir. Reyhan bu ismi koymuş ama Mahur gerçeği öğrenirse onları bırakır diye düşünerek Şakir’i Mahur‘un psikolojisi etkilenir diyerek durdurmuştur. Reyhan bu gerçeği Cem‘den bile saklamış ancak Mahur‘un biyolojik babasını arama isteğine engel olamamıştır.

Cem, karısına aşık bir eş ve çocuklarını seven bir babadır. Bir gün Cem, Reyhan, Mahur ve Beste evdeyken yangın çıkmış ve Cem ailesini bu yangından kurtarmayı başarmıştır. Ancak Beste köpeğim içeride kaldı diye ağlayınca Cem tekrar eve girmiş ve bir kaç resim albümü ve köpeği içeriden çıkarmıştır. Ancak yoğun dumana maruz kaldığı için hastanede hayatını kaybetmiştir. Beste bu durumdan kendini sorumlu tutmuş ve kimseye bir şey söyleyememiştir. Beste bu yüzden köpeğini de bırakmıştır. En sonunda Reyhan bunu öğrenmiş ve kızını bu suçluluk duygusundan kurtarmıştır.