Ah Kalbim 343. Bölüm Özeti 21 Temmuz Fragmanı Abhi Diğer Kızı Praçi’yi Gördü

Ah Kalbim dizisinde Abhi ve Pragya nın çocukları 20 yaşına gelmişlerdi. İki kız kardeş birbirlerinden yüzde yüz farklıdır. Praçi Pragya nın nerdeyse kopyasıdır. Annesinin tüm öğretilerini ilke haline getirirken Ria da aynen babası gibi vurdumduymaz birisi haline gelmiştir. Ria aynı zamanda şımarık ve istediği her şeyi elde etmeye çalışan birisidir.

Ah Kalbim 343. Bölüm Özeti

Praçi Hindistan da iyi bir üniversiteyi burslu olarak kazanmıştır. Pragya Abhi ile sonsuza kadar ayrıldığını hatırlayarak kızının oralara gitmesini istemiyordur. Ancak Beji kızının hayatını karartan Pragya ile konuşarak onu ikna eder. Pragya kızının eşyalarını hazırlarken Praçi ne yaptığını soruyor.

Pragya Beji nin haklı olduğunu geçmişin geleceği etkilememesi gerektiğini belirtiyor. Bu yüzden seni okumaya gönderiyorum diyor. Shana ve Praçi çok mutlu oluyor. Pragya kızından derslerine çok çalışmasını istiyor. Aliya Vikram ile ortak bir müzik şirketi kurmuş yeni sesleri ortaya çıkarıyordur. Vikram bir ödül töreni düzenleneceğini ve ödülü Abhi nin alacağını söylüyor.

Aliya da Abhi den ödülü reddetmemesini istiyor. Ardında Ria geliyor ve benden habersiz iş mi çeviriyorsunuz diye soruyor. Abhi en büyük ödülüm sensin diyerek kızına sarılırken eğer anne seni benden alsaydı diyor ve duygusallaşıyor. Aliya konuyu değiştirmeye çalışıyor. 1 59

Praçi ve Shana otobüse binerken Praçi nin aklı annesinde kalıyor. Annesini düşünerek göz yaşı döküyor. İkili Delhi topraklarına iniyor. Praçi yi farklı duygular sarıyor. Annesinin yıllarca babası yüzünden ağladığını ve babasının annesini terkettiğini düşünüyor. Ellerindeki adres kapıdı bir anda yere düşüyor.

Rüzgarın da etkisiyle kağıt uçuyor. Abhi arabasıyla ödül almaya gidiyor. Yolda kızıyla konuşuyor. Praçi kağıdı almak için yola çıkınca Abhi direksiyonu kırıyor ve son anda duruyor. Arabadan inen Abhi Praçi nin yanına gidiyor. Pragya bir anda irkiliyor ve Praçi nin başına bir şey geldi diyor. Beji uzun zamandan beri kızını bir yere göndermedin diyor ve endişelenmemesini istiyor. 2 61

Ah Kalbim 21 Temmuz Özeti

Pragya Praçi yi arıyor ancak telefonuna ulaşamıyor. Abhi ile Praçi yüz yüze geleceklerken Abhi arabasına tekrar dönüyor ve aptal kız diyor. Ria bana mı söyledin baba diyor. Abhi hayır diyor sen benim kızımsın nasıl söyleyebilirim diyor. Abhi kulaklığını çıkarıp Praçi nin yanına geri dönüyor. Praçi ve Abhi birbirlerine öyle bakıyorlar ki anlatamam.

Abhi intihar etmek mi istiyorsun diyor. Praçi hayır efendim diye cevap verirken Abhi ondan daha dikkatli olmasını istiyor. Bir adam Abhi den arabasını çekmesini istiyor. Abhi arabasına giderken Praçi den biraz dinlenmesini ve sonra gitmesini istiyor. Praçi ona teşekkür ediyor. Shana sanki senin baban diyor. Praçi babam beni yıllar önce terketti diyor. Abhi Ria ile konuşuyor ve bir kızı kurtardığını söylüyor.3 57

Shana ve Praçi eşyalarının bir adam tarafından götürüldüğünü görüyorlar ve peşine gidiyorlar. Abhi ise yoluna devam ederken Praçi yi düşünüyor. Onların küçük şehirden geldiklerini ve büyük şehirde başlarına bir şeyler gelebileceğini düşünüyor. Ama ödül için gitmek zorunda.

Praçi ve Shana eşyalarının çalındığını anlıyorlar ve onu çalan adamın peşinden gidiyorlar. Hırsız tam da Abhi nin ödül alacağı yere geliyor. Güvenlikçi arkadaşının yardımıyla etkinliğe katılıyor. Shana ve Praçi de onun peşinden geliyorlar. Güvenik onlara güçlük çıkarsa da onlar içeri girmenin bir yolunu buluyorlar. 4 53

Ah Kalbim 343. Bölüm 21 Temmuz Özeti

Ödül töreni başlıyor. Vikram Abhi nin başarılarından bahsediyor. Abhi Ria gelmeden ödülü almayı düşünmüyor. Spiker Abhi nin ismini söylüyor. Mira ondan sahneye çıkmasını ve ödülünü almasını istiyor. Abhi sahneye çıkıyor ancak gözü kızında. Abhi ödülünü alıyor. Spiker ondan bir kaç kelime söylemesini istiyor.

Abhi kızını çok sevdiğini ve o olmadan ödülü almak istemediğini belirtiyor. Praçi onu duyuyor ve mutlu oluyor. Praçi keşke benim babam da böyle birisi olsaydı diyor. Abhi ödülü Ria ve diğer kızım için alıyorum diyor. Abhi tüm ailesini sahneye davet ediyor. Praçi bir babanın kızı için neler yaptığını görüyor musun diye Shanaya ya sesleniyor. Shanaya ne babası diyor, bizim çanta kayıp.5 47

Güvenlik Praçi ve Shanaya nın çıkmasını istiyor. Onlar itiraz ederken güvenlik Praçi yi itekliyor. Praçi Abhi nin kucağına düşüyor. Abhi görevliye sinirle bakıyor. Abhi onları tanıdığını söyler. Bir baba en çok kızlarını sever der. Praçi annelerin de kızlarını çok seveceğini söyler ve sizin gibi bir babamın olmasını isterdim der. Abhi görevlilerden kızları bırakmasını istiyor.

İki kız giderken Ria geliyor. Arabadan inerken Praçi nin bacağıan kapıyı vuruyor. Arkasına bile bakmadan giderken Praçi özür diliyor. Shana neden sen özür diliyorsun diye ona kızıyor. Abhi ve ailesi yemek yerken Ria teşrif ediyor. Abhi ayağa kalkıyor ve kızına sarılıyor. Ödülü senin için aldım diyor.6 24

Mihika Abhi nin konuşmasını hatırlatıyor ve dinleseydin ağlardın diyor. Ria  iyi ki dinlemedim yoksa makyajım akardı diyor. Dadi Abhi nin kızını çok sevdiğini ancak onun Abhi nin kıymetini bilmediğini düşünüyor. Ah Kalbim 21 Temmuz Özeti devam ediyor.

Ah Kalbim 343. Bölüm Fragmanı

Ah Kalbim 343. Bölüm Özeti 21 Temmuz Fragmanı Abhi Diğer Kızı Praçi’yi Gördü (1 Yorum)