Bir Aile Hikayesi Beste İle Erdem Evlenecek mi? Berk Bir Bacağını Kaybediyor

Bir aile hikayesinin uyarlama olarak yapıldığı This Is Us dizisinin orijinal senaryosuna göre, Mahur sık sık Berk‘le kavga etmektedir. Hatta bir kavganın sonucunda iki kardeş 10 yıl birbirlerini görmemiştir. Bu mesafeyi hep Berk yaratmıştır. Mahur ve Müjde’nin kendi çocukları olsa da Mahur Cem‘in yaptığı gibi yapıp bir çocuğu evlat edinmek istiyor.

Müjde onu destekliyor ve annesi hapse giren 12 yaşında bir kız çocuğunun koruyucu ailesi oluyorlar; ancak çocuk onları ebeveyn olarak kabullenmiyor. Bu yüzden bazı sorunlar çıkarıyor. Sonunda annesi hapisten çıkıyor ve kızını yanına alıyor. Müjde ve Mahur korucu ailesi oldukları kızlarından ayrılırken çok üzülüyorlar; ancak bu kız bir süre sonra annesinin alkol bağımlısı olduğunu ve onunla ilgilenmediğini görünce Mahur ve Müjde‘ye geri dönüyor.

Bir Aile Hikayesi’nde Berk Bir Bacağını Kaybediyor

Berk çocukluktan beri Beste’nin en yakın arkadaşına aşık olmuş ve büyüdüğünde de onunla ilişki yaşamış ve evlenmiştir. Bu ilişkileri inişli çıkışlı olmuş ve Berk karısını aldatmıştır. Bu yüzden boşanmışlar. Berk kariyer basamaklarına tırmanırken de bir kaç flörtü olmuştur. Bir gün oynadığı film setinde bir patlama olmuş ve Berk‘in ayağı sakatlanmıştır.

Berk bu yüzden ilaç ve içki bağımlısı olmuştur. Daha sonra Mahur’u görmeye gitmiş ve farkında olmadan Mahur‘un büyük kızı Melis‘i yaralıyor. Mahur ve Müjde buna çok kızıyor ve onu şikayet ediyor. Hakim Berk‘in rehabilitasyon almasına karar veriyor. Rehabilitasyon sırasında Nedim hep Berk’e destek oluyor ve barışıyorlar. Sonra Berk iyileşiyor ve Müjde’nin kuzeni ile sevgili oluyor. Daha sonra Berk ve sevgilisi Cem‘in öldü dediği kardeşinin aslında yaşadığını öğreniyorlar. Berk amcasını buluyor ve eve çağırıyor. Adam iyi biridir. Berk ve Mahur aradaki buzları da eritiyor.Bir aile hikayesi Berk Bir Bacağını Kaybediyor

Bir Aile Hikayesi Beste İle Erdem Evlenecek mi?

Beste ise Erdem ile inişli çıkışlı bir ilişki yaşıyor ve sonunda nişanlanıyorlar. Beste hamile kalıyor ancak bebeğini kaybediyor. Bu acı Beste‘yi çok etkiliyor ve Beste toplumdan kaçmak istiyor. Bundan dolayı Erdem ile kavga edip ayrılıyorlar. Ancak bir süre sonra Erdem Beste‘ye dönüyor ve sensiz yaşayamam diyor. Bu sefer evleniyorlar.

Erdem‘in psikolojik sorunları vardır ve bu yüzden ilaç tedavisi görmektedir. Ancak bunu Beste‘ye söylemiyordur. Beste çocuk sahibi olmak istiyor ama Erdem ilaç aldığı için bu mümkün olmuyordur. Beste sonunda Erdem‘in ilaç aldığını anlıyor ve onu ilaçları bırakmaya ikna ediyor. Bundan sonra Beste hamile kalıyor ve bir oğlu oluyor. Oğluna babası Cem‘in ismini veriyor.

Bu senaryonun tamamen aynı şekilde uyarlanacağı belli değil. Zira Türkiye‘de bazı değişikliler yapılmış. Mesela This is Us‘da, tüm aile beyaz, Mahur ise siyah tenlidir. Bu yüzden Mahur her ortamda küçümsenmektedir. Öte yandan Beste’nin sevgilisi Erdem kilolu ve şişman biridir. Ancak Beste gibi zayıflamaya kesin karar vermiş biri değildir. Sık sık diyetini bozuyor ve Beste‘nin de kendini salmasını istiyor. Bu yüzden sürekli kavga ediyorlar. Ancak diğer olaylar arasında çok benzerlik vardır.

Bir Aile Hikayesi Beste İle Erdem Evlenecek mi resimleri

Bir Aile Hikayesi Beste İle Erdem Evlenecek mi? Berk Bir Bacağını Kaybediyor (4 Yorum)

  1. O kadar uzuldumki bir aile hikayesi’nin bitmesine gercekten hala inanamiyorum bu kadar kaliteli oyunculuk bu kadar iyi bir kadro nasil olurda yeterince reyting alamaz.Hayatin gerceklerini yumusacik anlatan,kalbimin derinliklerine dokunan, buyuk merakla ve heyecanla bekledigim tek diziydi bu yil.sacma sapan tv’yi kapatmak zorunda kaldigim programlar izlenirken bu guzelim diziye yazik ettiler. Hic unutmayacagim ve yekrarlarini izledigim bir dizi cok uzgunum.