Bir Litre Gözyaşı Cihan’ın Hastalığı Ne? Cihan Kimdir?

Bir Litre Gözyaşı dizisi Kanal D’nin en çok dikkat çeken yeni sezon projesi olacak. Bir Litre Gözyaşı  dizisinde Cihan karakterini başarılı oyuncu Miray Daner hayat verecek. Bir Litre Gözyaşı Cihan

Bir Litre Gözyaşı Cihan Kimdir?

Cihan Muzo ve Figen’in biricik kızıdır. Cihan’ın hayatında her şey yolunda gitmektedir. Cihan üniversite sınavına hazırlanırken bir den ani bir hastalığa tutulur. Cihan’ın hastalığı düşmanın başına bile gelinmesini istenmeyecek Omurilik soğanı zedelenmesidir.

Cihan bu hastalığı sebebiyle bir anda günlük hayatından uzaklaşır ve eve kapanmak zorunda kalır. Cihan yaşadıklarını gün gün, tuttuğu bir günlüğe yazar. Cihan’ın babası Muzo ve annesi Figen Cihan’ın en büyük destekçileridir ve kızlarını çok sevmektedirler.

Bir Litre Gözyaşı Cihan’ın Hastalığı ne?

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Cihan’ın hatalığı insanı gün gün hareketsiz bırakan Omurilik soğanı zedelenmesidir. Omurilik beyin, beyincik, kol, bacak ve iç organlar arasında iletimi sağlayan bir yapıdır. Sinirlerin aldığı her türlü ileti Omurilik vasıtasıyla beyne taşınır aynı şekilde beyinden gelen her emir de bu yapı ile tüm vücuda dağılır.

Bir Litre Gözyaşı Cihan’ın Hastalığı Cihan’ı yavaş yavaş öldürecek ancak çevredekiler Cihan’ın hastalığını bilmediği için onunla dalga geçecekler ve Cihan’ı üzecekler.   Omurilik soğanı zedelenmesi tedavi edilemez ve sürekli ilerleyen bir hastalık. Sonrasında herkes bu hastalığı öğrenecek bu sefer de başkalarının ona acıyarak bakması kızı mahvedecek.

Cihan’da denge ve koordinasyon kaybı başlayacak. Cihan Gün be gün koşamayacak, yürüyemeyecek, yazamayacak ve hatta konuşamayacak.

Bir Litre Gözyaşı Cihan Ölecek mi?

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Cihan ölecek ancak Cihan ölmeden önce artık günlük yazamayacak hale geleceği için dizi bir noktadan sonra hızlanacak sadece anılardan ilerleyecek. Cihan öldüğünde 26 yaşında olacak. Bir Litre Gözyaşı Cihan Ölecek mi

Miray Daner Kimdir?

15 Ocak 1999’da İstanbul’da dünyaya gelen Miray Daner 19 yaşındadır. Miray Daner tTürk dizi ve sinema oyuncusu. Oyunculuğa 7 yaşında başlayan Miray Daner ilk olarak Metin Akpınar’ın torununu oynadı. Medcezir dizisinde Bere karakterine hayat veren Miray Daner çok büyük beğeni topladı ve yapımcıların gözdesi oldu. Son olarak ise Vatanım Sensin dizisinde yer alan Miray Daner hayat verdiği Hilal karakteri ile ülkenin en sevilen kadın başrolleri arasında yer aldı. Yurt dışında da tanınan Miray Daner Disney Channel Türkiye’de yayınlanan Zil Çalınca dizisinde yer almıştır.

Miray Daner Sevgilisi Kim?

Miray Daner’in Sevgilisi Kubilay Aka’dır

Bir Litre Gözyaşı  dizisi Oyuncu Kadrosu için tıklayınız Oyuncu Kadrosu

Bir Litre Gözyaşı Oyuncu Kadrosu Karakterleri