Bir Tutam Aşk Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Kanal 7 Kore Dizisi) Love İn The Moonlight

Trt 1’in Kore dizisi atağına Kanal 7’den hızlı cevap geldi. Kanal 7 daha önce yayınladığı 3 Kore dizisine ek şimdi de 2019’da yayınlayacağı üç Kore dizisini tanıttı. Kanal 7’de yayınlanacak Kore dizilerinden bir tanesi de Love İn The Moonlight ismi ile dünyanın bir çok ülkesinde de yayınlanan Bir Tutam Aşk dizisi olacak.

Bir Tutam Aşk dizisi ilk olarak Güney Kore de 22 Ağustos 2016 – 18 Ekim 2016 tarihleri arasında 70 dakikalık bölümler halinde toplam 18 bölüm çekilmiştir. Yani Bir Tutam Aşk dizisi 18. bölümü ile Türkiye’de final yaparak ekranlara veda edecektir.   Love İn The Moonlight dizisinin isminin aslında Türkçesi ise Ay Işığında Aşk’tır.

Bir Tutam Aşk Dizisi Konusu

Hong Ra-On erkek kılığına girerek para kazanmak için uğraş veren bir kadındır. Hong Ra-On’un amacı erkeklere kadınları etkileme yollarını öğretmektir. Bir gün Hong Ra-On bir müşterisi için bir aşk mektubu yazar. Yazılan bu mektup Veliaht Prens Yi Yeong ile tanışmasına neden olur.

Hong Ra-On tanıştığı bu adamın Veliaht Prens olduğundan habersizdir veliaht prenste onun bir kadın olduğunu fark etmemiştir. Sonrasında ise Veliaht Prens Yi Yeong, Hong Ra-On’a karşı ilgi duymaya başlar. Tüm hayatını erkek olarak geçiren genç bir Joseon kadını, kraliyet sarayında harem ağası olması ve sarayda veliaht prens ile aşk yaşamaya başlaması anlatılacak dizi de.

Bir Tutam Aşk Dizisi Oyuncuları

Park Bo-gum (Yi Yeong)

Park Bo-gum 16 Haziran 1993 doğumludur ve şuanda 25 yaşındadır. Aslen Güney Kore Seul doğumludur. Park Bo-gum Film ve Müzikal studyo eğitimleri almıştır. Aynı zamanda da sunucu olarak da sahnelerde yer almaktadır. Hristiyan bir oyuncudur. 2011 yılında yer aldığı Blind filmi ile tanınmıştır.  2016 yılında Kore de yılın aktörü seçildi. 2017 yılında Forbes’in listesinde en ünlü Kore’li oyuncular arasında yer aldı. Park Bo-gum’u dünyada tanınan bir oyuncu haline getiren dizisi ise  baş rolünde yer aldığı Bir Tutam Aşk dizisidir. 

Kraliyetin tek erkek çocuğudur ve geleceğin tek kral adayıdır. Hong Ra-On’a aşık olmuştur; ancak onun bir kız olduğunun farkında değildir. 

Kim Yoo-jung (Hong Ra-on)

Kim Yoo-jung Güney Kore’nin başkenti Seul’de daha 1999 da doğan bir çocuktur. Gerçi şimdi 19 yaşında olsa da Bir Tutam Aşk dizisinde yer aldığında 17 yaşındaydı. Kim Yoo-jung hem model hem yuncu hemde sunucudur. Güzelliği dillere destan bir kızdır. 4 yaşından beri dizilerde filmlerde oynamaktadır. Zaten ünlü olan Kim Yoo-jung Bir Tutam Aşk dizisi ile dünyada tanınan bir isim haline gelmiştir. 

Hong Ra-on aslında bir kızdır ama onu annesi erkek bir çocuk gibi yetiştirmiş güzelliğini fark etmemiştir. Hong Ra-on’da bu durumu para kazanma aracı olarak kullanmak için ismini gizleyen bir yazar olmuş ve erkeklere kadınları etkileme yollarını anlatan kitaplar yazmıştır; ancak bir gün veliaht prens onu hizmetkar olarak almak ister zira ona aşık olmuştur. 

Jin Young (Kim Yoon-sung)

Jin Young 18 Kasım 1991 Güney Kore dopumludur. 178 cm boyunda olan yakışıklı oyuncu dizive filmlerde oynamakadır ve 27 yaşındadır. 2016 yılında Love İn The Moonlight dizis iile en iyi aktör ödülünü almıştır. 2012 de oyuncu olarak ilk dizisinde yer almıştır. Bir Pop Grubu üyesidir ve şarkıcı olarak da tanınmaktadır. 

Kim Yoon-sung Yi Yeong’un en yakın arkadaşıdır. O da kraliyet ailesinden gelmektedir. Krakterleri bilge düzgün bir adamdır.

Kwak Dong-yeon (Kim Byung-yeon) 

Kwak Dong-yeon bir çok koreli oyuncu da olduğu gibi oyuncu ve müzisyendir. Kwak Dong-yeon 2012 yılından beri sanatın içinde tanınan bir simadır. 1997 doğumlu olan genç oyuncu daha 21 yaşındadır. Kwak Dong-yeon 174 cm uzunluğundadır. Daha çok Love in the Moonlight dizisi ile ismini duyurmuştur. Çocukluğunda iyi bir oyuncu olacağı bellidir 2012 de en iyi çocuk oyuncu ödlünü almıştır.

Kim Byung-yeon çok yetenekli bir kılıç ustasıdır. Sözü geçen ve bilgin bir genç olan Kim Byung-yeo Veliaht Prens’in sarayının korumalarının başıdır. Kim Byung-yeon  ve Yeong çocukluk yıllarından beri hem yakın akradaş hemde sırdaştır. Çok güvenilir bir arkadaş ve askerdir. Kim Byung-yeon Yeong’un güvenini kaybetmemek içim Yeong’a söyleyemeyeceği bir sır saklamaktadır.

Chae Soo-bin (Jo Ha-yeon)

Chae Soo-bin 10 Temmuz 1994 doğumlu Güney Kore doğumlu güzel bir oyuncudur. 2014 yılından beri oyuncu olarak dizilerde filmlerde yer almaktadır. 167 cm boyundadır. 

Jo Ha-yeon Bir Tutam Aşk dizisinde  Yeong’un bölgesinin veliaht prensesi olarak seçilmiştir. Aslında  Yeong’un  din işleri bakanının kızıdır. Babası ülkede etkin bir adamdır ve kızının veliaht prens ile evlenmesini istemektedir. Jo Ha-yeon zeki ve gururlu bir kızdır.

Kim Seung-soo (Kral)

Yeong’un bölgesinin bölgesinin kralıdır. Tek oğlu vardır. 

Bir Tutam Aşk Tanıtım Fragmanı

Bir Tutam Aşk Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Kanal 7 Kore Dizisi) Love İn The Moonlight (3 Yorum)

  1. Yazıları okumadım ama evet dizi 18 bölümden oluşuyor. Yanlış yazmış olmalılar.

  2. Yuhhu bu haber beni ve bir chok kore fanini chok mutlu etti ve edicek Fakat adimin bu dizi 18 bolum degil miydi?

  3. En sevdiğim oyuncular birarada harika! çok güzel bir dizidir bence izlenmeli, tavsiye ediyorum ! Park Bo Gum, Kim Yoo-Jung, Chae Soo-Bin bu üçlü isim bile yetiyor. 🙂