Brave And Beautiful What Will Be The Final- How İs İt Done (Cesur ve Güzel)

Brave And Beautiful How İs İt Done

Bold and the Beautiful series has bid farewell to the screen with section 32 published in Turkey. The Brave and Beautiful series offered a great story to the audience, while the final of the series was very much appreciated.

Although his brave predecessor thinks that Tahsin is the one who killed his mother, it is understood that Tahsin, the mother of the murderer of Rıza, came to the game of Rıza. He takes action to kill the brave Reza. In order to find his brave mother’s murderer, he has to get away from Suhan; but after leaving Suhan and Brave, Suhan learns that he is pregnant.Brave And Beautiful What Will Be The Final

After he learns that he will be his child afterwards, he gives up killing Brave Riza, but during this time Tahsin is stabbed by a relative. Korhan, who took the person who stabbed Tahsin to their homes, took a brush from Cahide; however, Korhan asks for a divorce from Cahide and leaves the house; however, he tells Korhan that he is pregnant in Cahide; However, Korhan does not give up the divorce.

Cesur decides to remarry for his children; but this time, he kills Korhana in the arms of Suhan. When things are completely deadlocked, they have to be two old enemies. It is kidnapped by Suhan’s Reza.

He gives two options to Rıza Cesur, who again sets up a big plan for Cesur: either he will save the baby or his wife. When they try to realize the brave miracle, they fall with Tahsin in the trap set by Rıza and Sühan is shot with the opening of the door.Brave And Beautiful How İs İt Done

Competing with time to save Suhan, Brave finally managed to save his wife and child. Tahsin cooperates with Cesur to take control of Rıza, who smashes his family, kills his son and wife, and injures his daughter.

With the help of Tahin Cesur, he catches Reza on a boat. Darfula who has captured Reza wants to kill him and get rid of him; However, the death of Reza means that Cesur goes to prison. Tahsin stuns Cesur with a shock device and takes him away from the boat. When a brave woke up, he was in a car that saw the boat from above, and he had a letter.

This letter, which Tahsin wrote, summarizes the whole series and is in fact an apology for all the evils Tahsin has done so far. Tahsin put a bomb on the ship and the ship Riza and Tahsin fight when the ship explodes and both die. Cesur and Sühan continue to live happily with their children.

Brave And Beautiful final photo

Brave And Beautiful What Will Be The Final

Türkçe Versiyonu Turkish Version

Cesur ve Güzel dizisi Türkiye’de yayınlanan 32. bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Cesur ve Güzel dizisi izleyicisine harika bir hikaye sunarken dizinin finali de çok beğenildi. Cesur önceleri her ne kadar annesini öldürenin Tahsin olduğunu düşünse de annesinin katilinin Rıza’nın olduğu Tahsin’in ise Rıza’nın oyununa geldiği anlaşılır. Cesur Rıza’yı öldürmek için harekete geçer. Cesur annesinin katilini bulmak için Sühan’dan uzaklaşmak zorunda kalır; ancak Sühan ve Cesur ayrıldıkta sonra Sühan hamile olduğunu öğrenir.

Sonradan çocuğu olacağını öğrenen Cesur Rıza’yı öldürmekten vazgeçer ama bu sırada da Tahsin ise bir yakını tarafından bıçaklanır.  Tahsin’i bıçaklayan kişiyi kendi evlerine götüren Korhan ise Cahide’den fırça yer; ancak Korhan da Cahide’den boşanmak ister ve evi terk eder; ancak Cahide’de hamile olduğunu Korhan’a söyler; ancak Korhan boşanmaktan vazgeçmez.

Cesur ve Sühan çocukları için yeniden evlenmeye karar verir; ancak bu seferde Rıza Korhan’ı Sühan’ın kollarında öldürür. İşler tamamen çıkmaza girdiğinde ise artık iki eski düşman dost olmak zorunda kalır. Sühan’ın Rıza tarafından kaçırılır. Cesur’a yine büyük bir plan kuran Rıza Cesur’a iki seçenek sunar: Ya bebeğini kurtaracaktır ya da karısını. Cesur mucizeyi gerçekleştireyim derken Rıza’nın kurduğu tuzağa Tahsin ile birlikte düşerler ve kapının açılması ile Sühan vurulur.

Sühan’ı kurtarmak için zaman ile yarışan Cesur sonunda eşini ve çocuğunu kurtarmayı başardı. Tahsin ailesini parçalayan, oğlunu ve karısını öldüren, kızını da yaralayan Rıza’yı ele geçirmek için Cesur ile iş birliği yapar.

Tahin Cesur’un da yardımı ile Rıza’yı bir teknede yakalar. Rıza’yı ele geçiren Cesur onu öldürmek ve ondan kurtulmak ister; ancak Rıza’nın ölmesi Cesur’un da hapse gitmesi anlamına gelmektedir. Tahsin ise Cesur’u şok cihazı ile bayıltarak tekneden uzaklaştırır. Cesur uyandığında tekneyi yukarıdan gören bir arabanın içindedir ve elinde bir mektup vardır.

Tahsin’in yazdığı bu mektup tüm diziyi özetlemekte ve aslında Tahsin’in bu zamana kadar yaptığı tüm kötülükler içinde bir özürdür. Tahsin gemiye bomba koydurmuştur ve gemi de Rıza ile Tahsin kavga ederken gemi patlar ve ikisi de ölür.

Cesur ve Sühan ise çocukları ile mutlu mesut yaşamaya devam eder.