Çatı Katı Aşk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çatı Katı Aşk İçin Final Kararı Verildi

Mia Yapım sonunda pes etti ve Kanal D yönetimi ile görüşen yapımcı Çatı Katı Aşk dizisinin final yapmasını kabul eti. Çatı Katı Aşk  dizisinde Kanal D’nin isteği ile senaryo değişikliğine giden Kanal D Selin Şekerci ile devam ederek reytinglerin artmayacağını gördü. Özellikle cumartesi gününe alındıktan sonra ve Ezgi Şenler’in hayat verdiği Ayşen karakteri diziden ayrıldıktan sonra daha da dibe vuran reytingler sonrası final kararı aldındı. Çatı Katı Aşk dizisi 24 ekim 2020 cumartesi günü final yaparak ekranlara veda edecek.cati kati ask final 16. bolum resimleri

Çatı Katı Aşk Ne Zaman Final Yapacak?

Çatı Katı Aşk dizisi 16. bölümü ile 24 ekim cumartesi final yaparak ekranlara veda edecek.

Çatı Katı Aşk Gün Değiştiriyor

Kanal D yeni dizisi Yeni Hayat’ı yayına almaya hazırlanırken Çatı Katı Aşk dizisi de kalan bölümlerini yayınlamak için cumartesi akşamına geçecek. Eylül ayı boyunca cumartesi akşamları ekranlarda olacak Çatı Katı Aşk dizisi 5 ve üzeri reyting alamaz ise ekim ayı içinde final yaparak ekranlara veda edecek.

Çatı Katı Aşk dizisinin 13 bölümlük sözleşmesi olduğu biliniyor; bu sözleşme ekim ayı başında bitecek. Çatı Katı Aşk dizisi yaz ayları boyunca ne yazık ki çok düşük reytingler aldı ve bir türlü 4 reytingi göremedi. Mia Yapım dizilerinin yeni sezonda final yapacağını görünce hafta sonu daha iyi reytingleri alabileceklerini düşünerek cumartesi gününe geçmeyi kabul etti; ancak cumartesi akşamları 6 yeni bölüm dizi bir de Masterchef 2020 yayında olacak; yaz boyu rakipsiz olarak 4 reyting alamayan Çatı Katı Aşk yeni sezonda bu kadar rakip ile 5 reyting göremez.

Çatı Katı Aşk dizisinin 24 ekim 2020 cumartesi gününe kadar 16 bölümlük bir sözleşmesi olduğu düşünülüyor; eğer Çatı Katı Aşk dizisi eylül ayında beklenen reytingleri alamazsa 24 Ekim 2020 de final yaparak ekranlara veda edecektir.

Kanal D gün değiştirmeden 24 ekime kadar Çatı Katı Aşk dizisini yayınlamaya devam edecek; özellikle eylül ayında ki diğer diziler başladıktan sonra gösterdiği performans Çatı Katı Aşk dizisinin ne zaman final yapacağını gösteren en önemli gösterge olacak

Çatı Katı Aşk Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çatı Katı Aşk 16 bölüm yayınlanacak; sonrasında Kanal D kar edebilir ve dizi iyi reytingler almaya devam ederse 10 bölümlük yeni bir sözleşme yapılacak. Toplamda Çatı Katı Aşk dizisi en fazla 26 bölüme kadar uzatılacak. Çatı Katı Aşk dizisi senaryosu en fazla 26 bölüm üzerinden yazıldı. Cati Kati Ask final resimleri

Çatı Katı Aşk Kötü Başladı

Başrollerini Furkan Andıç Ezgi Şenler Nilay Deniz ve Yiğit Kirazcı gibi ünlü isimlerin paylaştığı 9 temmuz perşembe akşamı yayın hayatına başlayan Çatı Katı Aşk dizisi ilk bölümde 3.23 reyting alarak başarılı sayılabilecek bir başlangıç yaptı; sezonun en güçlü dizilerinin bile geri döndükten sonra 4 – 5 reyting aldığı yaz sezonunda Çatı Katı Aşk dizisinin başlangıcı hem yapımcıyı hemde oyuncuları çok sevindirdi.

Çatı Katı Aşk dizisi devam edip edememe konusunda en şanslı dizi. Kanal D’nin zaten elinde dizi yok. Fox TV’de yayınlanan dizilerin devam etme ihtimali yok zira Fox TV’nin zaten devam eden 5 dizisi 3 de hazırlanan yeni dizisi var; bunun üzerine bir de Bay Yanlış ve Sen Çal Kapımı adında iki yaz dizisi var. Yeni sezonda hangi 7’si devam edecek. Bu nedenle yüksek reytingleri ile Çatı  Katı Aşk dizisi yeni sezonda da izleyicinin izlemeye devam edeceği yapımlardan biri.

İzleyici için de dizinin devam edecek ve erken final yapmayacak olması önemli; diziye, hikayeye bağlanyorsunuz ama bir bakıyorsunuz dizi bir anda bitirilmiş; bu nedenle de izleyici devam edecek dizilere bağlanmak istiyor.

 

atı Katı Aşk kaç bölüm

Çatı Katı Aşk Klasik Hikaye

2020 yaz dizisi olan Çatı Katı Aşk, Bay Yanlış ve Sen Çal Kapımı dizisinin konusu da  aynı. Üç dizi de başrol oyuncuları bir anlaşma karşılığı aşık rolü oynamaya karar veriyor ve hikayeler böyle başlıyor. Bu nedenle de Çatı Katı Aşk dizisi için kimse farklı bir hikayesi olan bir dizi diyemez ne yazık ki bu senaryo klasik bir senaryo ancak yinede yaz aylarında izlemesi çok zevkli.

Çatı Katı Aşk dizisinin ilk bölümünü değerlendirecek olursak ben oldukça zevk aldım; bir çok romantik komedi sinema filmine gidip bu kadar zevk alamamıştım; hani sinema tadında derler ya gerçekten öyleydi; zaten dizinin ilk bölümünün çekilmesi uzun sürmüştü ve her ayrıntı düşünülmüştü; gerçekten hatasız oyunculuklar vardı.

Çatı Katı Aşk Eleştirilerin Merkezinde

Çatı Katı Aşk dizisinde bence ideolojik sıkıntılar çok fazla; özellikle Türk aile yapısı katledilmiş ve Alman veya İngiliz aile yapısı öne çıkarılmış durumda. Zira Türkiye’de kimse evinde ki bir odaya kiralamaz; hele ki kendi aile o evde yaşıyorsa; banyosu; mutfağı ortak bir kiralık ev olamaz zaten bu aile yapımıza da karşı. Düşünsenize kızınız banyo yapıyor sıra bekleyen kapıyı çakan üst kattaki komşu ve eşiniz veya kızınız kiracının karşısına banyodan bornozu ile çıkıyor. Gerçekten çok kötü bir örnek.

Bir ikincisi evlilik konusu bu kadar basit bir konu değil; her ne kadar resmi bir evliliğiniz olmasa da yani gerçekten evlenmiyor olsanız bile yabancı bir adam ile aynı evi hatta çatı katını paylaşıyor ve bundan rahatsız olmuyor olmak gerçekten çok acı bir durum. Evlilikler veya erkek kadın ilişkilerinin bu kadar basite alınması; namus kavramının özel hayat kavramının bu kadar hiçe sayılması; önemsenmemesi Türk Aile yapısı için bir katliam; belki biz 80’li 90’lı gençler bu hikayeden etkinmesekte artık 2000’li veya 2010’lu nesil için bu tür hayatlar hayatın normali olacak.

Bu nedenle de Çatı Katı Aşk dizisine Rtük’ten ağır bir ceza gelecek zaten yapımcı Mia Yapım da gelecek cezanın farkında; ama yapıcı da biliyor ki bu tür hikayeler tutuyor; çünkü gençler bunu istiyor ve seviyor.

 

Yorum yaz

Çatı Katı Aşk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)

  1. Şuna desenize “bu dizide silah çetecilik ve çıplaklık olmadığı için” insanların hoşuna gitmiyor. Yahu ben haberlere bile bakmayan birisiyim ve bu diziyi kaçırmıyorsam bu nasıl bir toplum da izlemiyor.