Çatı Katı Aşk Neden Final Yapıyor? İşte Bilinmeyenler

Çatı Katı Aşk dizisi için direnen Kanal D yönetimi sonunda pes etti. Elinde Sadakatsiz ve Arka sokaklardan başka dizi kalmayan Kanal D Çatı Katı Aşk ile yola devam etmek istiyordu ancak olmadı. Kanal D de elinde olmayan sebepler ile Çatı Katı Aşk dizisinin fişini çekti.

Çatı Katı Aşk dizisinin 16 bölüm sözleşmesi vardı ve Kanal D Mia Yapım’a sözleşmenin uzatılmayacağını eylül ayında bildirmişti. Mia Yapım dizisini kurtarmak için elinde sadece 6 bölüm vardı. İlk olarak Kanal D’den gün değişikliği talep edildi ve Kanal D Çatı Katı Aşk dizisini yaz boyunca yayınlandığı ve güçlü rakiplerinin olduğu Perşembe gününden aldı ve haftanın en kolay günü olan cumartesi gününe koydu; ancak gün değiştiren dizi ne yazık ki beklediği reytingleri cumartesi de bulamadı.

Çatı Katı Aşk dizisinin düşük reytingleri yayınlanan günden değilse neydendi? Buna kafa yoran Mia Yapım Ezgi Şenler ile yolları ayırma kararı aldı. İlk 10 bölümde bolca eleştiri alan ve dizide Ayşen karakteri ile yer alan Ezgi Şenler ile yollar ayrıldı ve dizinin erkek başrol oyuncusu Furkan Andıç’ın en yakın arkadaşı Selin Şekerci ile yola devam edildi. Ancak diziye Yasemin’in kuzeni Şirin olarak giren Selin Şekerci’nin gelmesi ile reytingler daha da düştü.

Her ne kadar Şirin karakterinin gelmesi ile dizininin senaryosu değişmiş olsa ve dizi de daha eğlenceli bir hale gelse de Selin Şekerci’nin hayat verdiği Ayşen karakterini sevenler diziyi izlemeyi bırakınca reytingler da çok büyük düşüşler oldu. Ezgi şenler hayranlarının oyuncularına yapılan bu hakaret gibi davranışı kabul etmeyip Çatı Katı Aşk dizisini eleştiri yağmuruna tutması sonrası sosyal medya da dizi bu kötü yönü ile gündem oldu.

Çatı Katı Aşk dizisi cumartesi akşamı yayınlanan dizilerden en az reytingi alan dizi oluyor; üst sıralarda dizileri olan kanallar reyting pastasından gelen geliri paylaşırken Kanal D aldığı düşük reklam geliri ile Çatı Katı Aşk dizisinden her bölüm zarar ediyor.

Mia Yapım da Çatı Katı Aşk dizisi için daha fazla emek ve zaman harcamak yerine yeni projelere ağırlık vermeyi istedi ve Çatı Katı Aşk dizisi planlandığı gibi 16. Bölümde ekranlara veda etme kararı aldı.

Çatı Katı Aşk dizisi final bölümü ile 24 ekim cumartesi 20:00 da Kanal D ekranlarında.cati kati ask final 16. bolum resimleri