Gönül Dağı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Gönül Dağı dizisi kısa zamanda cumartesi akşamlarının ve Trt 1’in en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Tüm reyting gruplarında birinciliği ele geçiren dizi Türk izleyicinin gönlünde taht kurdu. Trt 1 yönetimi ise Gönül Dağı dizisi yapımcısı Köprü Film ile 2021 mayıs ayına kadar sözleşme uzattı. Bu durumda Gönül Dağı dizisi ile ilgili çok önemli bir değişiklik olmaz ise dizi mayıs 2021’e kadar Trt 1 ekranlarında cumartesi akşamları yayında olmaya devam edecek.

Gönül Dağı dizisinin 2. sezonu için ise şimdiden ön hazırlıklar başladı. Trt 1 yönetimi en az 3 sezon Gönül Dağı dizisi ile yolunda devam etmeyi planlıyor zira kültürümüzü ve aile yapımıza uygun bir dizi olan Gönül Dağı dizisi izleyiciyi de en çok güldüren, mutlu eden ve birlikteliği özendiren bir dizi. Yani Trt 1 için bulunmaz fırsat. Trt 1 daha önce neredeyse hiç bir diziden bu kadar kar etmemişti; dizinin hem maliyeti çok düşük hem de reytingleri çok yüksek.

Gönül Dağı Ne Zaman Final Yapacak?

Gönül Dağı dizisinin uyarlandığı Bozkırda Altmışaltı kitabına bakıldığında senaryonun çok geniş olduğu gözlenmekte. Dizinin aldığı yüksek reytingler de değerlendirildiğinde Gönül Dağı dizisinin daha uzun yıllar cumartesi akşamı Kalk Gidelim’in yerini tutacağı en az 3 sezon ekranlarda kalacağı düşünülüyor;

Gönül Dağı Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Gönül Dağı dizisinde tüm sözleşmeler ve planlar 30 bölüm 1 sezon üzerine yapılmış durumda. Gönül Dağı dizisi bu kadar ilgi görmeye daha ne kadar devam eder bilemiyoruz ancak şimdiden bu kadar sevilmiş bir dizinin Trt 1 gibi reytingleri değil ahlaki değerleri önemseyen bir kanalda daha çok ömrü var.

Gonul Dagi 2. sezon

Gönül Dağını İzleyici Çok Sevdi

Trt 1 ekranlarında Köprü Filmin yapımcılığında cumartesi akşamları ekranlara gelen ve çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleşen  Gönül Dağı dizisi aldığı başarılı sonuçlar ile oyuncularuını ve yapım ekibini memnun etti.

Her ne kadar Gönül Dağı dizisi için yapımcı sezon sonuna kadar anlaşma yapmış olsa bile bir çok ismi duyulmadık oyuncu için Gönül Dağı dizisinin alacağı yüksek reytingler onların tanınması açısından önem arz ediyor.

Mustafa Çiftçi’nin Bozkırda Altmışaltı isimli kitabından uyarlanan Gönül Dağı dizisi her ne kadar hikaye  Yozgat’ta geçse de dizinin çekimleri Yozgat’ta olmayınca izleyici de şaşırdı. Eğlenceli senaryosu ile ilk bölümde izleyicileri oldukça şaşırtmayı ve eğlendirmeyi başaran Gönül Dağı dizisi senaristleri izleyiciden tam not almayı başardı.gonul dagi final resimleri

Gönül Dağı dizisinde başrollerden çok dizi de Hüseyin karakteri ile yeralan Erdal Cindoruk Ramazan karakteri ile yer alan Cihat Süvarioğlu, Muammer karakteri ile yer alan Ali Düşenkalkar ve Veysel karakteri ile yer alan Semih Ertürk’ün performansları büyük beğeni topladı.

Dizinin erkek başrolü olan Berk Atan ve kadın başrol oyuncusu olan Gülsim İlhan Ali’nin performansları yetersiz olarak değerlendirilse de dizinin bir komedi dizisi olması romantizmin ikinci planda olması sebebi ile bu durum çok da önemsenmedi. Gerçekten Gönül Dağı dizisi seyir zevki en yüksek; ahlaki değerlere en çok bağlı komedi dizisi olduğunu gösterdi.

Gönül Dağı Reytingleri

Gönül Dağı dizisi ilk bölümü ile 17 ekim cumartesi günü 3.39 reyting alarak 8. Sırada yer aldı. Gönül Dağı dizisinin 2. Bölümde ise 4 reytingin üzerine çıkması ve Fox TV Zümürüdü Anka dizisini geride bırakacağı tahmin ediliyor.