Öğretmen Neden Final Yapıyor? Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Fox TV sonunda son yapacağını da yaptı ve Öğretmen dizisi için aldığı final kararını açıkladı. 2019 2020 sezonun sonuna başarılı senaryosu ve oyuncu kadrosu ile adeta damga vuran Öğretmen dizisinin bitmesi için elinden geleni yapan Fox Tv yönetimi başarılıda oldu.

Öğretmen dizisi 9. bölümü ile 8 kasım 2020 pazar akşamı final yaparak ekranlara veda edecek.

Öğretmen Neden Final Yapıyor?

Öğretmen dizisi bilindiği üzere geçen sezon sadece 4 bölüm ekranlarda kalabilmiş daha sonra da pandemi nedeniyle erken sezon finali yapmış ilk sezonunda ise ortalama 5 – 6 reyting almıştı; yeni sezona eylül ayında başlamayı planlayan yapımcı Fatih Aksoy ne yazık ki Fox TV’nin yayın akışının dolu olması sebebi ile 11 ekime kadar beklemek zorunda kalmış 11 ekimde de eski yayın günü değil pazar günü Öğretmen dizisi için uygun görülmüştü.

Fox TV hem 1 aydan fazla Öğretmen dizisini oyaladı hem de gün değiştirerek Öğretmen dizisinin adeta final yapması için çalıştı. Hangi kanal dizisinin final yapması için çalışır demeyin Fox TV o kadar çok dizi ile anlaşma sağladı ki planlama yapmadan hal böyle olunca hangi diziye gün bulacağını şaşırdı; bu nedenle de güvenmediği dizilerle zaman kaybetmeden yollarını ayırmak için böyle bir taktik kullandı.

Sen Çal Kapımı İçin Fox TV Öğretmen Dizisini Sattı

Başrollerini Kerem Bursin ve Hande Erçel’in paylaştığı Sen Çal Kapımı dizisi yaz aylarında Fox TV’nin yüzünü güldürmüştü; eylül ayında da iyi sonuçlar alan dizinin gününü değiştirmek istemeyen Fox Tv yönetimi Öğretmen dizisini gününden ettiogretmen 8 kasim final

Senarist Değişikliği Finali Hızlandırdı

Öğretmen dizisinin ilk sezonunu yazan başarılı senarist Merve Girdin ile yolların ayrılması Öğretmen izleyicisin hoşuna gitmedi. Yeni senarist Murat Emre Kaman’ın ne yazık ki başarısız senaryosu Öğretmen dizisi severleri çileden çıkardı.

Öğretmen Yüksek Reyting Alsa da Final Yapacaktı?

Öğretmen dizisinin düşük reyting alması Fox TV’nin işini kolaylaştırdı; pazar akşamının birincisi olan dizi Savaşçı yapımcısı Limon Filmin maddi sorunlar yaşaması nedeniyle ekrana ara verdi. 15 ekim de Limon Film Savaşçı dizisine çekmek için yeniden hazırlıklara başladı. Savaşçı da Öğretmen de pazar akşamı yayınlanacak ve Fox TV bir akşam da iki dizi yayınlayarak gereksiz maliyete girecek ve ikisinden de zarar edecekti. Öğretmen dizisi düşük reyting alınca Fox TV yönetimi rahat bir nefes aldı.

Öğreten dizisinin yerine kasım ayı itibari ile Savaşçı dizisi yeniden izleyicisi karşısında olacak.

İlker Kaleli Sevdalılarına Büyük Ayıp Oldu

Öğretmen dizisinde İlker Kaleli Akif karakterine oynamadı adeta yaşadı. İzleyicilere büyük oyunculuğu ile adata cümbüş yaşatan İlker Kaleli bu kadar iyi perfpormans gösterdiği bir işte de başarısız sayıldı. Poyraz Karayel’den sonra uzun dönemdir İlker Kaleli’yi bekleyen hayranları ise erken final karşısında bir şok daha yaşadı.

İlker Kaleli Yeni Bir Dizisi Ne Olacak?

İlker Kaleli tam yeniden ekranlara döndü derken onu yine kaybettik; her ne kadar şuanda İlker Kaleli’nin yer alacağı yeni bir proje olmasa da biz İlker Kaleli sevenler kısa süre içinde onu yeniden ekranlarda görmek istiyoruz. ilker kaleli yeni dizisi 2021

Yorum yaz