Chef’s Arena Ne Zaman Final Yapacak? İşte Programı Finale Götüren Nedenler

Güncelleme 4 Aralık 2019Geçtiğimiz hafta yayına başlayan Chef’s Arena programı yerine Azize dizisi getirildi. 14 aralık 2019 cumartesi akşamından itibaren artık Chefs Arena yerine cumartes akşamları Azize dizisi yayında olacak. Chefs Arena programı artık perşembe 20.00’de Kanal D’de

Chefs Arena yarışması çok kötü bir başlangıç yaptı ve ne yazık ki Kanal D’ye beklediğini veremedi. İlk bölümü ile 30 kasım cumartesi akşamı ekranlara gelen Chef’s Arena olabilecek en iyi akşamda ve olabilecek en kötü tarihte yayın hayatına başladı. Chef’s Arena’nın ilk bölüm sonuçları ne yazık ki hüsran oldu.

Chef’s Arena ilk bölümünde totalde sadece 1.08 reyting alarak kendisine 48. sırada yer buldu. Kanal D yetkilileri Chef’s Arena’nın düşük başlayacağının farkındaydı ama bunca yapılan tanıtıma rağmen bu kadar kötü bir başlangıç beklenmiyordu. Hatta Bloom Medya aynı Master Chef Arena gibi haftanın bir kaç gününde yayınlanmasını talep etmişti. Kanal D yetkilileri bu isteği kırmamış ve perşembe akşamları da Chef’s Arena’yı yayın akışına almıştı; ancak Chef’s Arena’nın ilk bölüm sonuçlarını görünce perşembe akşamı yayın akışına eklenen Chef’s Arena  hemen yayın akışından kaldırıldı ve yerine Çok Güzel Hareketler’in kolaj bölümü eklendi.

Chef’s Arena Neden Final Yapıyor?

Chef’s Arena aslında The Taste Türkiye ve MasterChef Türkiye’nin aldıkları reyting sonrası iştahı kabaran yapımcı ve kanalların alelacele ortaya çıkardığı bir proje. Artısı eksisi hiç düşünülmeden bir an önce yapım formatı satın alındı ve yayına alındı. O kadar acele davranıldı ki programa bir tanıtım çekimi bile yapılmadan yurt dışında çekilmiş bölümlerden bir kolaj yapılarak tanıtım yapıldı. İlk tanıtımda yer alan hiç bir yarışmacı ikinci tanıtımda yer almadı. Bu kadar aceleye getirilen bir iş zaten tutmayacaktı ve tutmadı.

Chef’s Arena Yanlış Zamanda Yayına Alındı

Chef’s Arena’nın tutması için acele edilmeden The Taste Türkiye ve MasterChef Türkiye’nin sezon finali yapılası beklenmeliydi. Bu iki program bitmişken yemek yarışması izlemek isteyenler The Taste Türkiye ve MasterChef Türkiye yerine Chef’s Arena izlenebilirdi ancak izleyici aylardır MasterChef Türkiye izliyor bir anda bıraksın da Chef’s Arena’ya mı geçsin. Nedir yani Chef’s Arena’nın izleyiciyi çekecek tarafı. Komik sobetleri olan iş öğreten daha doğrusu reyting getiren jürisi yerine aptalca hareketler yapan bir patronun olması mı yoksa çakma müşteriler mi?

Chef’s Arena konsepti o kadar gerçeklikten uzak ki zaten daha önce yaptığı programlarda Bloom Medya’nın nasıl dalavereler çevirdiğini  herkes gibi izleyici de biliyor. Bu şanı bozuk yapım şirketi ile nasıl gerçeklik algısı yüksek bir yarışma yapılacak ki?

Chef’s Arena Yarışmacılarının Yemeklerle, Aşçılıkla Alakası Yok

Chef’s Arena yarışması bir güzellik yarışması ve kendini gösterme yarışması değil. Yarışmaya katılanlar kendini göstermeye oyuncu olmaya çalışan gençler. İçlerinden bir kaçı dışında şef olmaya gelen kimse yok zaten çıkaramadıkları menülerden de anlaşılıyor. Chefs Arena neden final yapıyor

MasterChef Türkiye Yeni Koneptleri İle Çok Beğeniliyor

Her hafta farklı konseptler ile izleyicisi karşısına çıkan MasterChef Türkiye hiç bir yemek programının alamadığı reytingleri alıyor. Sebebi ise şu hem gerçekçi bir yarışma hemde monoton değil. O kadar farklı konseptler ile yarışmalar yapılıyor ki kah yarışmacılar bir birine bağlanıyor kah küçük porsiyonlar veriliyor kah farklı bölgelere çekimlere gidiliyor. Bir bakıyorsunuz Antep’teler bir bakıyorsunuz Ankara Ankamall’de

Ne yazık ki bu kadar dinamik içerikli bir yarışma ile nerede olduğu bile bilinmeyen ismi bile olmayan bir restoranda çekilen Chef’s Arena’nın yarışma ve kazanma şansı yok. Chefs Arena final

Chef’s Arena Ne Zaman Final Yapacak?

Chef’s Arena her an yayından kaldırılabilir. Programın çekilmiş üç bölümü var Chef’s Arena bu kadar kötü reytingler alırsa Kanal D 5. haftayı göstermez Chef’s Arena yarışmasına. BenceChef’s Arena 28 aralık 2019 cumartesi günü 5. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecektir. Herkes hazırlıklı olsun.