Bıçak Sırtı 56. Bölüm Özeti 12 Aralık Swara Sanskar’a Aşkını İspatalayabilecek Mi

Bıçak Sırtı dizisinde Ragini büyük bir parti düzenlemişti. Bu partide Durga Prasad’a evlerin kendisine devredildiğine dair kağıtlar imzalatacaktır. Ragini bu törende Anapurna’ya hizmetçi gibi meyve suyu dağıttırıyordur. Swara buna razı olmaz ve Anapurna’yı oturtur ve servisi kendisi yapar. Bir yandan da gözü Ragini’nin elindeki evraklardadır. Bıçak Sırtı 12 Aralık Özeti başlıyor.

Bıçak Sırtı 56. Bölüm Özeti

Swara çeşitli vesilelerle Ragini’nin yanına yaklaşır ve elindeki dosyadan belgeleri değiştirmek ister. Bir kaç denemenin ardından Swara Ragini’nin elindeki dosyadan belgeleri çıkarır ve yenisi ile değiştirir. Ardından Durga’yı arar ve belgeleri değiştirdiğini söyler. Durga’dan kağıtları imzalamasını ister. Ragini bugünün anısına eve dansçı kadınlar getirmiştir. Dansçı kadınlardan biri Durga’nın dikkatini çeker. Durga şoktadır.

Ragini sıra imza törenine geldi der ve Durga’dan kağıtları imzalamasını ister. Durga kağıtları imzaladıktan sonra sıra Ragini’ye gelir. Ragini tam belgeleri imzalayacak, bu kağıtlar başka diye feryad figan eder. Dadi bu kağıtlarda herşeyi Durga’ya iade ettiğimiz yazıyor der. Ragini Swara’dan gerçek belgeleri ister. Swara belgelerin kendinde olmadığını söyler. Ragini Durga’yı ortada bıraktığı hikayeyi tamamlamakla tehdit eder. Dadi dansçıları getirmelerini isteyince Durga Swara’dan kağıtları getirmesini istiyor.

Swara belgeleri getirken Ragini Durga’dan belgeleri imzalamasını ister. Durga kağıtları imzalayıp giderken Swara Durga’nın neden böyle davrandığını düşünüyor. Swara merdivenlerde otururken Durga gelir. Swara neden kağıtları imzaladığını sorar. Durga zaten her şeyimi kaybettim bir de Ragini ile savaşamam der. Durga Swara’dan ayrılmasını ve iyi bir yaşam sürmesini ister. Durga ayrıldıktan sonra Ragini Swara’ya gelir ve bir daha böyle bir şey yaparsa kimse seni kurtaramaz diye tehdit eder. Ondan evi terketmesini ister.

Sanskar gelir ve karısına bir şey söylememesi konusunda Ragini’yi uyarır. Dadima da Ragini’yi destekler ve Swara’dan gitmesini ister. Onlar ayrılırken Swara Sanskar’a kendisini koruduğu için teşekkür eder. Sanskar ben de onlar gibi düşünüyorum deyince Swara şaşırır. 11 52

Ragini gece çok geç saatte Durga’nın odasına gidiyor ve maaş ödemesi için para istiyor. Durga parayı verirken Ragini diğer paraları da görür ve onları da ister. Anapurna bu paralar bizim masraflarımız için dese de Ragini hepsini istediğini söyler. Durga paraları verirken Lakşi gelir ve Ragini’nin elini tutar. Bu para onların kefen parası der. Gerekirse hapiste çürümeyi göze aldığını belirtir ve parayı Durga’ya vermesini ister. Durga Lakşi’den karışmamasını ister. Ragini yere düşen para destesini Durga’dan vermesini ister. Durga o parayı da verirken Lakşi şoktadır. Ragini bu evin sahibi olduğumu herkes bilecek diyerek ayrılır.

Lakşi Ragini’nin ailesine yaptığı hakaretlerden bunaldığı için Swara’ya gider ve ondan yardım ister. Swara elini uzatır ve ona yardım etme sözü verir. Swara hizmetçiye bir şeyler söylüyormuş gibi yaparak Ragini’nin dikkatini çeker. Swara daha sonra mutfağa gider. Ragini’de onu takip eder. Swara baharatlarla bir şeyler yaparken Ragini onu çağırır. Swara korkmuş gibi yaparak Ragini’nin üzerine baharatları döker. Ragini yüzünü temizlemeye çalışırken Swara kasanın anahtarlarını Ragini’den almayı başarır.22 47

Ertesi gün hizmetçiler para için Durga’nın karşısına çıkarlar. Ragini gelince Durga ondan işçilerin maaşını ödemesini ister. Ragini kem küm ederken Swara Ragini’den aldığı anahtarları şıkırdata şıkırdata getirir. Ragini anahtarlarımı ver derken Swara Ragini’nin sorumlu bir kişi olmadığını, bir anahtara bile sahip çıkamadığını söyler. Ardından anahtarı Durga’ya teslim eder. Birlikte kasaya giderler. Anapurna kasayı açmaya çalışır ancak kasa açılmıyordur.

Ragini de gelir ve benim aptal olduğu mu düşünüyorsun, geceleyin anahtarları değiştirdim der ve kasayı açarak Durga’ya ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu sorar. Sanskar imdada yetişir ve getirdiği bir tomar parayı Durga’ya verir ve ihtiyaçlarını karşılamasını ister. Ragini Swara bu evde olduğu müddetçe kazanmayacağını düşünüyordur.33 49

Swara Sanskar’ı arar ve Durga’nın dansçıyı gördükten sonra değiştiğini söyler. Ondan yanına gelmesini ister. Ragini de paralel hattan Sanskar ve Swara’yı dinlemiştir. Ragini Swara gerçeği öğrenmeden önce bir şey yapması gerektiğinidüşünür ve bir kişiyi arar. Ondan Swara ve Sanskar’ı ayırmak için bir şeyler yapmasını ister. Sanskar ve Swara aynı konserdeler. Swara Sanskar’I görünce yanına doğru giderken bir adam Sanskar’a bıçakla saldırır. Konseri yapan Ranver Sanskar’ı kurtarır.

Ardından Sanskar ve Swara’ya aşkla ilgili nasihatte bulunurlar. Swara Sanskar’a Ragini’nin foyasını ortaya koyacak resimleri göstermek üzereyken burga giysili bir kadın gelir ve tüm resimleri alarak kaçar. Depika kadının peşinden giderken burkalı kadın yüzüğünü düşürür ancak kaçmayı başarır. Depika(Konser veren kadın) yüzüğü Swara’ya verir. Burkalı kadın Ragini’den başkası değildir. Dadi’ye gelir ve bu meseleyi bitirdim diyerek Swara’nın bugün evden ayrılacağını söyler. Ancak Dadi Swara’nın zekasından korkuyordur.44 46

Swara resimleri gösteremediği için Sanskar’dan özür diler. Yüzüğün Ragini’ye ait olduğunu ve Durga’nın büyük sırrını bildiğini söyler. Durga şantajdan dolayı kağıtları imzalamak zorunda kaldı diyor. Sanskar Swara’yı eve bırakır. Swara ondan da gelmesini ister ancak Sanskar reddeder. Dernek üyeleri Durga’nın evine gelirler ve evde sorun olduğunu söylerler.

Ragini onları ben çağırdım der ve Durga’nın bu evde kalmasının uygun olmadığını söyler. Herkes şoktadır. Ram Durga yerine sizin gitmeniz daha makul olur diyince Ragini evin kendisine ait olduğunu hatırlatır. Bengalli bir bahunun da evlerinde kaldığını hatta kocasının boşanma kağıtlarına imza attığını söyler. Dernek üyeleri Swara’ya  gün süre verirler. Eğer bu süre zarfında evi terketmezse zorla atacaklarını söyleyip giderler. 55 21

Swara daha sonra Ragini’nin yanına gider ve bana 5 gün süre vermekle hata yaptın der. Ona yüzüğün sahibini bildiğini ve resimlerin de nerede olduğunu bildiğini söyler. Ragini öfke ve korkuyla ona bakarken seni ikinci aşkından da ayıracağım diye tehdit eder. Bıçak Sırtı 12 Aralık Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 56. Bölüm Fragmanı

Bıçak Sırtı 56. Bölüm Özeti 12 Aralık Swara Sanskar’a Aşkını İspatalayabilecek Mi (4 Yorum)

    • ESTAĞFİRULLAH SİZİN ÖNERİ VE ELEŞTİRİLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ANCAK DİZİNİN ÖZETLERİNİ TÜMDEN VERİRSEK BU DA DİZİNİN HEYECANINI ORTADAN KALDIRIR. bU YÜZDEN ÖZETLER MAKUL BİR SEVİYEDE YAYINLANMAYA DEVAM EDECEKTİR. sAYGILARIMLA…..