Çocuktan Al Haberi Sunucusu Neden Değişti? Evrim Akın Neden Ayrldı?

Çocuktan Al Haberi programında çok önemli bir sunucu değişikliği yaşanacak. Show Tv genel yayın yönetmeni Suavi Doğan C Yapım’ın sevilen programı Çocuktan Al Haberi’nde sunucu değişikliği yaşanacağını açıkladı. Bir çok program arasından en başarılısı olan Çocuktan Al Haberi pogramını bilindiği üzere 2 sezondur Evrim Akın sunmaktaydı. Evrim Akın’ın Çocuktan Al Haberi programından ayrılmasından sonra Doğa Rutkay Çocuktan Al Haberi’nin yeni sunucusu olacak.

Bilindiği üzere Çocuktan Al Haberi bir Barış Manço bir de Evrim Akın’ın döneminde bukadar yüksek başarı göstermişti ancak Show Tv Doğa Rutkay tercihi ile bu zorunu depişiklikte en doğru tercihi yapmış diyebiliriz; zira Doğa Rutkay çocuklarla çok iyi anlaşabilecek hemde yeni doğum yapmış bir cici anne. Doğa Rutkay daha ağustos ayında anne olmuştu.

Çocuktan Al Haberi Sunucusu Neden Değişti?

Çocuktan Al Haberi sunucusu olmak Evrim Akın için gerçekten güzel bir deneyimdi; 2 sezondur çocukların sevgilisi haline geldi Çocuktan Al Haberi programı ile; ancak bu tür programlar Emrim Akın gibi bir komedi yeteneği için çok kek işler; Evrim Akın artık yaşlanıyor ve biz yetişkinlerde onu bir komedi dizisi ile ekranlarda görmek isteriz.

Çocuktan Al Haberi sunuculuğu yaptığı 2 yıllık dönem Evrim Akın içinde çok başarılı geçti; Türkiye’de onu tanımayan sevmeyen neredeyse yok taraflı tarafsız sevimli çocuklarında etkisi ile izleyicinin sevgisini kazandı; tabi ki bu sevgiyi de maddi olarak bir dizi ile pazarlamak isteyecektir.

Çocuktan Al Haberi programından yaşanan sunucu ayrılığının nedeni  Show Tv genel yayın yönetmeni Suavi Doğan tarafından açıklanmasa da biz bu ayrılığın Evrim Akın’ın isteği üzerine gerçekleşmiş olduğundan eminiz; yoksa Show Tv deli mi bu kadar sevilen bir sunucuyu bıraksın.

Bizim aldığımız bilgiye göre Evrim  Akın gizli saklı bir peoje için de Riyat Sarakurt isimli yapımcı yani tanıtım direktörü ile de temas halinde ancak bu görüşme çok gizli şekilde yapılmış. Hatta Evrim Akın’yın yeni projesi yine Show Tv’de yayınlanacak %90

Bu tür ayrılıkla bazen de istenen yüksek ücretler sonucu gerçekleşebiliyor. Evrim Akın belki de 2018 2019 yeni sezonu için istediği ücreti alamamış ve C Yapım da bir risk almış ve Azra Akım ile yollarını ayırmış olabilir. Ben Çocuktan Al Haberi Sunuculuğunda çocukların aynı şekilde devam etmesi durumunda Doğa Rutkay ile de aynı başarıyı yakalayabileceğini tahmin ediyorum. Peki  Evrim Akın  kimdir?

Evrim Akın Kimdir?

Haziran 1979’da başkentimiz Ankara’da dünyaya gelen Evrim Akın 39 yaşındadır. Evrim Sülün Akın tam ismidir. Evrim Akın babasını daha 17 yaşında kaybetmiştir. Oyunculuk hayatına Konak Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer olarak başlamıştır. Burada çok beğenilen Evrim Akın Müjdat Gezen Sanat Okulu’na göndeirmiş ve orada eğitim alması sağlanmıştır. 1997 yılında Eltiler dizisi ile oyunculuk hayatına 18 yaşında başlamıştır. Evrim Sülün Akın Avrupa Yakası dizisi ile ünlenmiştir. 2004’e kadar bir çok tiyatro oyununda yer almıştır. Daha sonra Bez Bebek’de Nana ve Alemin Kıralı dizilerinde Jülide karkaterlerine hayat vermiş Türkiye’nin ünlü komedi oyuncularından olmuştur.  Sunucu ve oyuncu olan Evrim Akın çok bilinmez ama Türkiye’nin en önemli seslendirmenlerindendir. 2018 Yazında da seslendirme çalışmalarına devam etti