Dadisa Anandi ve Şiv’i Evlendirmeyi Başarabilecek mi?

İkimizin Yerine dizisinde Dadisa Anandi‘yi Şiv‘le yakınlaştırmayı başarabilecek mi? İşte Detaylar

Dadisa Şiv‘i izler ve Bhim’in belgeleri Şiv’in cipine koyduğunu görür. Dadisa ilk fırsatta Makan‘ı, arabanın lastiğini indirmeye gönderir.  Ardından Dadisa Şiv’e yaklaşır ve onu yeni görmüş gibi yapar. Şiv ona toplantıya gideceğini söyler. Bhim patlak lastiği fark eder ve Şiv’e gösterir. Dadisa, bilmiyor gibi yapar ve onları götürmeyi teklif eder. Şiv isteksizdir, ama Bhim onu ikna eder. Yolda, Dadisa dedektiflik yapar. Şiv’in nereli olduğunu sorar. Bhim, Şiv’in Udaypurlu olduğunu ve orada çok büyük bir evi olduğunu söyler. Dadisa Şiv’e okulunu sormaya çalışır.Anandi ve Şiv evlenecek mi

Bhim, Şiv’in yurtdışında okuduğunu söyler. Dadisa, Bhim Şiv’in konuşmasına izin vermediği için rahatsız olur. Dadisa, Anandi’nin yaptığı yemeği sorarak Anandi’yi över. Şiv, bezelyeye alerjisi olduğunu, ama helvayı yediğini söyler. Dadisa sevinir ve yine Anandi’yi över. Şiv gideceği yere ulaşır ve Dadisa’ya teşekkür eder. Dadisa Şiv’i akşam yemeğine davet eder. Bhim müdahale etmeye çalışır ve Dadisa izin vermez. Dadisa, hiçbir şeye bezelye koymamaya söz verir ve yalnız gelmesini ister. Şiv kabul eder.2 3

Dadisa heyecanla eve gelir ve Gehna ve Anandi’ye bir ziyafet hazırlamasını söyler. Onlara gecenin menüsünü anlatır. Bairon gelir ve akşam yemeğine gelen misafiri sorar. Dadisa, Şiv’i akşam yemeğine davet ettiğini açıklar. Bairon ve Basant somurtur. Anandi de hoşlanmaz ve Dadisa’ya bunu yapmaması gerektiğini söyler.

Dadisa bütün bunları görmezden gelir ve Anandi’yi hiçbir şeye bezelye koyma diye uyarır. Anandi, Dadisa’nın Şiv’in hoşlanıp hoşlanmadığı şeyleri neden öğrendiğini merak eder. Dadisa, Anandi’nin Şiv‘le ilgili fikrini değiştirmek için bir şeyler yapmaya söz verir. Gauri eve gelince evi dağınık, Jagat’ı da kanepede uyurken bulur. Temizlemeye başlar ve Jagat uyanır. Gauri, ben banyodayken yemekleri ısıt der. Jagat somurtur. Anandi ve Gehna yemek yapar. Dadisa, denetlemeye gelir ve onlara emirler verir.

4 3 1

Dadisa, Anandi’ye 4/4lük bir sofra kurdurur ve prenses gibi giydirir. Mumbai’de Jagat,  ısıtmadan yemek servisi yapar. Gauri sorunca, Jagat TV izlerken tüpü almayı unuttuğunu söyler. Gauri, kızar ve vaktim olmadığı için istemiştim der. Ona hiçbir şeyi umursamadığını söyler. Jagat da onun için ailesinden pay talep ettiğini söyler. Gauri ona bir iyilik yapmadığını söyler. Ailenin yardımına ihtiyacım yok der.

Jagat, sen büyük hayal ediyorsun, ben sadece senin için, ailemi, köyümü, her şeyimi kaybettim, başarın için beni merdiven gibi kullandın der. Gauri incinir ve odasına gider. Şiv girişini yapar. Dadisa mutlu. Şiv, Dadisa’nın ayağına dokunur ve Bairon ile Basant’ı selamlar. Şiv, Dadisa‘ya bana ne istiyorsan sor der. Dadisa, Jetsar’ı nasıl olduğunu sorar.  Şiv şimdiye kadar iyi olduğunu söyler. Dadisa gelişim için tüm övgüleri Anandi’ye verir. Şiv, kızının çok yetenekli olduğunu söyler. Dadisa onun gelini olduğunu söylemek üzereyken Anandi’nin geldiğini görür ve susar. Anandi sertçe Şiv‘in geç yemek yeme alışkanlığı olduğunu söyler.

Şiv, ofiste bazı işleri olduğu için üzgün olduğunu söyler. Anandi ona akşam yemeğini rüşvet vermediğini söyler. Şiv tepki vermez. Dadisa mutfakta Anandi’ye Şiv‘le kibar konuşmasını söyler. Gehna da destekler. Anandi’nin kafası karışır. Yemekte, Şiv, Gehna ve Anandi’nin neden ayakta durduğunu sorar. Dadisa, aile geleneği olarak sonra yiyeceklerini söyler. Şiv, neden böyle olduğunu sorar. Sonra Anandi, hizmet edecek birinin olması gerektiğini söyler. Ama Şiv, hepimiz yetişkiniz ve kendimiz yiyebiliriz, şehirde de bunu yapıyoruz der. Anandi, şehir değil, köy olduğunu söyler. Şiv, şehir veya köyle ilgili olmadığını, kadın ve erkeklerle ilgili olduğunu söyler ve yemezseniz iyi hissedemem der.

Dadisa, onlarla yemek yemelerini söyler. Dadisa Anandi’den Şiv’in yanına oturmasını ister. (Hey gidi Dadisa, bir zamanlar Anandi Jagat‘la oturdu diye kavga çıkarmıştın ne kadar da değiştin?) Dadisa, Anandi’nin yemeklerini över. Şiv de lezzetli olduğunu söyler.  Anandi’nin kafası karışır. Şiv Londra’da belli bir yemeği özlediğini söyler. Dadisa, Anandi’nin de bu yemeği sevdiğini söyler. Dadisa, Şiv‘i Hint kıyafetiyle Anandi‘nin yanında hayal eder.