Destan Dizisi Oyuncuları

Atv’nin yeni dizisi Destan’ın oyuncu kadrosu belli olmaya başladı. Destan Dizisi Oyuncuları Edip Tepeli, Ebru Şahin ve Kerem Arlsanoğlu gibi genç isimlerden oluşacak. Dönem dizisi olacak Destan  ekim 2021 de Trt 1 ekranlarında  izleyici ile buluşacak.

destan oyuncuları arasında ebru şahin yer alacak

Destan Dizisi Senaryosu: Ayşe Ferda Eryılmaz ile Sedef Nehir Erdem Destan dizisinin etkileyici senaryosunu yazacak.
Destan Dizisi yönetmeni: Destan dizisinin yönetmen koltuğunda ise Emir Khalilzadeh oturacak.
Destan Dizisi Konusu: Destan dizisinin hikayesi 9. Yüzyılda Türklerin İslamiyet’e geçişinden önceki dönemde Orta Asya’da geçecek. Dizi de dağ obalı kimsesiz bir kız ile eli ayağı tutmayan bey oğlunun hikâyesi anlatılacak.
Destan Dizisi Ne Zaman Başlayacak: Destan dizisinin çekimleri temmuz 2021 de başlarken destan dizisinin yayın tarihi ise ekim 2021 olarak planlanıyor.

Destan Dizisi Oyuncuları

Edip Tepeli (Batuga)

Edip Tepeli 1989 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir ve 32 yaşının içindedir. Oyuncu Ayşecan Tatari ile evli olan Edip Tepeli 180 cm boyunda ve 75 kg ağırlığındadır. Daha önce  Kurt Seyit ve Şura, Hayati ve Diğerleri  ve Yıldızlar Şahidim dizilerinde yer alan Edip Tepeli bir türlü yıldız olmayı başaramamıştır. Edip Tepeli’yi ünlü yapan ise Sefirin Kızı dizisinde hayat verdiği Kavruk karakteri olmuştur.

Gök Hanlığı’nın oğlu olan Batuga eksik dünyaya geldiği düşünülen bir kahramandır. Eli kılıç tutamayan, konuşmayan, hatta doğru dürüst yürüyemeyen bir genç olan Batuga aslında gizlenmiş bir  kahramandır. 

 

edip tepeli

Ebru Şahin (Akkız)

Ebru Şahin Destan dizisi oyuncuları arasında yer alacak. İstanbul’lu Gelin dizisi ile tanınan Ebru Şahin 1994 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir ve 27 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesinde Beden Eğitim Öğretmenliği eğitimi alan Ebru Şahin İstanbullu Gelin dizisinde canlandırdığı Burcu karakterine tanınmıştır. Son olarak Hercai dizisinde Reyyan karakteri ile yer alan Ebru Şahin Türkiye’nin en tanınan kadın başrollerinden biri olmuştur. Ebru Şahin basketbolcu Cedi Osman ile evlidir. Ebru Şahin 1.66 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır.

Dağ Hanlığı’nın kızı olan Akkız cesur ve asi bir savaşçı olarak yetiştirilmiştir. Bir melek kadar güzel ve bir kurt kadar güçlüdür.

ebru sahin Destan Dizisi

Selim Bayraktar (Alpaga Hun)

1975 de Irak da dünyaya gelen Selim Bayraktar Kerkük Türklerindendir ve 46 yaşının içindedir. Son olarak Vahşi Şeyler ve Aşk Ağlatır dizilerinde yer alan Selim Bayraktar özellikle Ufak Tefek Cinayetler dizisinde hayat verdiği Edip karakteri ile tanınmıştır.  Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Selim Bayraktar uzun yıllat Antalya da Devlet Tiyatrosunda çalışmış ve Köprü dizisi ile ilk kez beyaz perdeye çıkmıştır. Selim Bayraktar’ın ilk yükselişi Muhteşem Yüzyıl dizisinde hayat verdiği Sümbül Ağa karakteri ile olmuştur. Selim Bayraktar Ağlama Anne dizisinde ise başarısızlık yaşamıştır.

Gök Hanlığı’nın ulu Kağanı olan Batuga korkusuz ve acımasız bir adamdır. Kendisi bu kadar marifetli olmasına rağmen oğlu Batuga eksik dünyaya gelmiştir. 

Selim Bayraktar

Deniz Barut (Ulu Ece)

Son olarak Sol Yanım dizisinde Nil karkateri ile harikalar yaratan Deniz Barut şimdi de Destan dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. Daha önce de Avlu dizisinin hayat verdiği Melis müdür karakteri ile sevilen Deniz Barut 19 Mart 1983 Denizli doğumludur. Deniz Barut Ege Üniversitesi Spor Akademisi bölümü mezunudur. Hayatımın Aşkı ve Kara Para Aşk dizilerinde de başarı ile yer alan Deniz Barut Şahika Tekand oyunculuk atölyesi mezunudur.  Şafak Bakkalbaşıoğlu ile evli olan Deniz Barut 38 yaşındadır.

Alpagu’nun eşi olan Ulu Ece Batuga’nın üvey annesidir. Batuga’dan 2 oğlu olan Ulu Ece aynı zamanda Rus Vareg Kinezi’nin de kızıdır.

Deniz Barut

Burak Tozkoparan (Temur Tegin)

Son olarak Menajerimi Ara dizisinde yer alan Burak Tozkoparan Destan oyuncularından biri olacak. 14 Kasım 1992 de İstanbul da dünyaya gelen Burak Tozkoparan şuanda 29 yaşında Türkiye’nin en ünlü erkek başrol oyuncularından biridir. Gençliğim Eyvah dizisinden Menajerimi Ara dizisine geçiş yapan Burak Tozkoparan Okan Üniversitesinde Sinema ve Televizyon  eğitimi almıştır. Paramparça dizisi ile sevilen Burak Tozkoparan Paramparça dizisinden sonra Kırgın Çiçekler dizisinde yer almıştır.

Batuga’nın abisi olan Temur Tegin’in babası Alpagu Han annesi ise Ulu Ece’dir.

burak tozkoparan

Elif Doğan (Tutkun)

1995 doğumlu olan Elif Doğan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümü mezunudur. 1.62 m boyunda ve 53 kg olan Elif Doğan son dönemde Hayat Bazen Tatlıdır ve Çukur dizilerinde yer almıştır. Özellikle Çukur dizisinde hayat verdiği Hale karakteri ile çok sevilen Elif Doğan daha önce de Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Suna ve Darısı Başımıza dizisinde Öykü karakterine hayat vermiştir.

Dağ Hanlığı’nın en mert avaşçılarından olan Tutkun’un tek bir amacı vardır Gök Hanlığı’nı yıkmak. Güzel olduğu kadar hırslı ve savaşta da mahiretlidir.

elif dogan

Buse Meral (Sırma)

Ege’nin Hamsisi dizisinde hayat verdiği Derya karakteri ile tanınan Buse Meral şimdi de Destan dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. 165 cm olan 17 yaşındaki oyuncu ela göz ve kumral gözlere sahiptir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarında eğitim almıştır.

SırmaAkkız’ın can dostudur. Yaman’a aşık bir kız olan Sırma aklı ile değil kalbi ile hareket eder.

buse meral

Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir Beg)

18 Ekim 1971 de Almanya doğumlu olan Teoman Kumbaracıbaşı 50 yaşındadır. İ.T.Ü. Gemi İnşaatı mühendisliği mezunu olan Teoman Kumbaracıbaşı özellikle Eyyvah Eyvah 2 filmi ve Güneşin Kızları, Avlu ve Doğduğun Ev Kaderindir dizileri ile tanındı. 74 kg olan Teoman Kumbaracıbaşı 181 cm uzunluğundadır.

Balamir Beg Alpagu Han’ın kardeşi ve Batuga’nın da amcasıdır. Batı Gök Hanlığı’nın da emidir.

Teoman Kumbaracibasi destan dizisi

Meltem Pamirtan (Yibek Kadın)

Meltem Pamirtan 6 ocak 1977 Ankara doğumludur ve 44 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesinde Tiyatro eğitimi alan Meltem Pamirtan Zeytin Dalı dizisi ile tanındı. Son dönemde Güllerin Savaşı ve Küçük Gelin dizilerinde yer alan Meltem Pamirtan Destan oyuncuları arasında yer alacak.

Ulu Ece’nin sağ kolu olan Yibek sadık bir hizmetkardır. 

Meltem Pamirtan destan dizisi oyuncuları arasında kendine yer buldu

İpek Karapınar (Çolpan Hatun)

İpek Karapınar 1984 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir ve 35 yaşındadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesini bitiren İpek Karapınar Kurtlar Vadisi Pusu ve Köprü dizileri ile dikkat çekmiştir. İpek Karapınar’ın en önemli dizisi Kırgın Çiçekler dizisidir. İpek Karapınar 1.65 m boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır.

Alpagu Han’ın sürgün ettiği Dağ Hanlığı’nın başı olan Çolpan Hatun Akkız’ın da Hanıdır. Oldukça sabırlı ve hırslı bir han olan Çolpan Hatun bölgenin en güçlü kadın Hanlarından biridir. ipek karapınar destan dizisi oyuncusu oldu dönem dizisinde başrolde yer alacak

Berk Erçer (Saltuk)

Destan dizisinde Saltuk karakteri ile yer alacak olan Berk Erçer dizinin önemli karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkacak. Son dönemde Mehmetçik dizisinde Halil Paşa karakteri ile yardımcı başrol oyuncusu olan Berk Erçer Berk Erçer 1983  yılında dünyaya gelmiştir ve 36 yaşındadır. Bilgi Üniversitesi’nde Tasarım ve Fotoğraf bölümü mezunu olan Berk Erçer Kurt Seyit ve Şura ve Bedel  ve Medcezir gibi diziler ile tanınmıştır. 1,80 cm boyunda olan Berk Erçer İş Adamı İbrahim Polat’ın kardeşi Azer Polat ve Allan Hakko ile aşk yaşamıştır. berk erçer destan dizisinde saltuk karakteri ile yer alacak

Burak Berkay Akgül (Kaya Tegin)

Daha önce Kahraman Babam dizisinde rol alan Burak Berkay Akgül Destan dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Batuga’nın abisi olan Kaya Tegin babası Alpagu Han annesi ise Ulu Ece’dir. Gök tahtın varisi akılı bir genç.

burak berkay akgul

Ecem Sena Bayır (Günseli Hatun)

Ecem Sena Bayır da Destan oyuncuları arasında yer alacak. Ecem Sena Bayır daha önce Çok Güzel Hareketler 2’de yer ayrılmış ve çok sevilmişti.

Günseli hatun Kaya’nın eşidir. Oldukça cana yakın bir kadındır eşi Kaya’ya hiç benzemez ama aynı zamanda da gülen yüzünün arkasında bir şeytan olduğu ortaya çıkacaktır. 

Ecem Sena Bayir destan dizisi

Görkem Kanbolat Arslan (Saltug Beg)

Görkem Kanbolat Arslan Destan dizisi başrol oyuncuları arasında yer alacak. 4 Kasım 1980 de Düzce de dünyaya gelen Kanbolat Görkem Arslan 41 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Kanbolat Görkem Arslan Poyraz Karayel ve Yer Gök Aşk dizileri ile tanınmıştır. Son dönemde Diriliş Ertuğrul, Bir Deli Rüzgar ve Hayat Bazen Tatlıdır dizilerinde yer almıştır.

 Alpagu Han’ın veziri olan Saltug Beg Gök Hanlığı’nın en mert savaşçıladındadır

Gorkem Kanbolat Arslan desran dizisi

Esra Kılıç (Mei Jin)

Cosmos menajerliğin oyuncusu olan Esra Kılıç Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. Esra Kılıç ilk ciddi oyunculuk deneyimini Destan dizisi oyuncusu olarak yaşayacaktır.

Mei Jin Çin İmparatoru’nun kızı ve Temur’un da eşidir. Aslında Mei Jin  Çin İmparatoru’nun danışmanı Tiazu’nun, Gök Hanlığı’nı içten fethetmek için yetiştirdiği Çinli prensestir.

esra kılıç oyuncu olarak Destan dizisinde yer alacak

Bilgi Aydoğmuş (Kırçiçek)

Akıncı dizisinde Yeliz karakteri ile yer alan Bilgi Aydoğmuş şimdi de Destan dizisi oyuncusu oldu. İcon Talent Menajerliğin oyuncusu olan Bilgi Aydoğmuş 1996 doğumludur ve 25 yaşındadır. Miss Turkey 2019 güzellik yarışmasında yarışan Bilgi Nur Aydoğmuş 1.80 boyundadır ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

 Kırçiçek Balamir’in tek kızıdır. Alpagu Han’ın yeğeni olan Kırçiçek aynı zamanda Batuga’nın da sözlüsü şımarık bir kızdır. 

Bilgi Aydogmus

Ahmet Olgun Sünear (Yaman)

Ahmet Olgun Sünear 1982 İstanbul doğumludur ve 39 yaşındadır. Ahmet Olgun Sünear Maral dizisi ile tanınmıştır. Bilgi Üniversitesi Sahne sanatları mezunu olan Ahmet Sunear 2015 de Mayıs Kraliçesi dizisinde yer almıştır.

Yaman yiğit ve cesur bir savaşçıdır. Nişanlısı Sırma’ya deliler gibi aşıktır; aynı zamanda da mücadelesinde Akkız’ın can yoldaşıdır. 

Ahmet Olgun Sunear

Osman Albayrak (Vargı Beg)

Batı Gök Hanlığı’nın yol muhâfızı. destan dizisinde Vargı Beg karakterine Osman Albayrak hayat verecek

Evren Erler (Çalayır)

Çalayır Gök Hanlığı’nın her tarafından haberdar olan kulağı kesin bir adam. Oyun kurmakta oldukça hamaratlı bir adamdır. Evren Erler Destan dizisinde Çalayır karakteri ile yer alacak

Alper Düzen (Danış Ata)

Alper Düzen  de Destan oyuncu kadrosunda kendine yer buldu.

Hayatını töre ve Gök tanrıya adamış; Alpagu Han’ın yani Hök Hanlığı’nın danışmanı.Danış Ata karakteri ile Destan dizisinde Alper Düzen yer alacak

Şahin Ergüney (Kün Ata)

Şahin Ergüney Atv’nin Destan dizisinde yer alacak

Dağ Hanlığı’nın hastaları iyi eden, şifacısı. Bilgili bir adam. Şahin Ergüney Atv'nin Destan dizisinde Kün Ata karakteri ile yer alacak

Destan Dizi Kıyafetleri

Destan dizisi Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi dönem dizisi olacak bu nedenle de dizi de oyuncuların giydiği kıyafetler özel tasarım olarak dönemin kıyafetlerine uygun olarak hazırlanacak. Daha önce Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul için hazırlanan dönem kıyafetlerinin bir çoğu Destan dizisinde de kullanılacak. İzleyiciler özellikle Ebru Şahin’in giydiği kıyafetleri merak ediyorlar; sizlere bir kaç Ebru Şahin stilinden elbise gösterelim.

EBru ŞAhin’in siyah elibesi Herveleroux Paris marka çapraz askılı siyah elbise 9.000 TL fiyatı. Ayakkabısı ise Christian Louboutin marka ve fiyatı ise 8.250 TL.

destan dizi kıyafetleri dönem dizisi olduğu için satın alınabilecek bir kıyafet değil ancak bu kıyafetler satın alınabilir