Diriliş Ertuğrul Genç Gündüz Bey Kimdir? Arif Diren Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisi 5. sezon hazırlıkları son hızıyla devam ediyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda büyüyen ve serpilen Ertuğtul beyin büyük oğlu Gündüz bey karakterine ünlü oyuncu Arif Diren hayat verecek. Arif Diren şimdiden Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alacağı için çok heyecanlı ancak Arif Diren’in Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz bey karakterine hayat vermesi için hem at binme hemde kılıç kullanma dersleri alması şart.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda Ertuğrul bey yaşlanırken Ertuğrul beyin oğulları ise büyüyecek ve aslan gibi evlatlar olacak. Özellikle 18’li yaşlarında bolca Gündüz beyi ve 10’lu yaşlarda bolca Osman ve Savcı beyleri izleyeceğiz.

Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul  dizisinin 2. ve 3. sezonunda Gündüz Beyin çocukluğuna Yaman Tümen hayat vermişti. Gündüz beyin gençliğine ise Arif Diren hayat verecek. Arif Diren’i izleyici Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Güney karakterinden tanıyabilirler.

Diriliş Ertuğrul Gündüz Beyin Hayatı

Gündüz Bey’in hayatına da yakından bakacak olursak Gündüz bey uzun yıllar yaşıyor hatta küçük kardeşi Osman Bey ile de Kayıların beyi olmak için mücadele veriyor; ama Osman beyin zekası karşısında diz çöküyor. Gündüz bey her daim Osman beyin yanında ve yakınlarında olmuş ve Bizanslılar ile yapılan tüm savaşlara  katılmış ve İnegöl’ün alınması sırasında şehit düşmüştür. Tarihte Gündüz Bey ile ilgili çok fazla bilgi bulunmamaktadır.

Arif Diren Kimdir?

Arif Diren 1991 de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Arif Diren daha 18 yaşında gibi görünse de aslnda 27 yaşınndadır. Amatör olarak oyunculuğa başlasa da sonradan profesyoneloyunculuk dersleri almıştır. Arif Diren’in ünlü olmasu ilk olarak sosyal medya sayesinde olmuştur. 2014 yılında yayınlanan Sil Baştan dizisi ile ilk oyunculuk deneyimi yaşamış ve çok beğenilmiştir. Daha sonra Sil Baştan dizisinde yer almıştır. Sil bAştan dizisi ile tanınan bir oyuncu olmayı başarmıştır ve Kırgın Çiçekler dizisi ile de Türkiye’de gözde bir oyuncu olmuştur.

Diriliş Ertuğrul dizisine 5. sezonda yeni gelen ve diziden ayrılan oyuncular için tıklayınız Yeni Gelen Oyuncular