Diriliş Ertuğrul Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor? 9 Ocak

Diriliş Ertuğrul dizisinin diğer dizilerin aksine 9 ocak çarşamba akşamı 131. bölümü ile izleyicisi karşısında olması bekleniyordu; ancak Tekden Filmden yapılan açıklamaya göre Diriliş Ertuğrul  dizisinde bir haftalık araya gidilmiş.

Diriliş Ertuğrul dizisi 9 ocak çarşamba akşamı değil 16 ocak çarşamba akşamı yayında olacak. Peki Diriliş Ertuğrul dizisi 9 ocak 2019 da neden yayınlanmıyor?

Diriliş Ertuğrul 9 Ocak Neden Yok?

Bilindiği üzere Türkiye’de ilk defa diziler 3 haftalık yıl başı tatiline çıktı. Daha önce ki yıllarda diziler bir hafta yıl başında ara verir ertesi hafta yeni bölümleri ile kaldıkları yerden devam ederlerdi; zira eskiden güçlü bir ekonomimiz vardı. Kanallar ile firmalar hızlıca reklam anlaşmalarını tamamlıyor ve ucuza reklam bir hafta sürüyordu.

Şimdi ise 2018’den ve önce ki yıllardan farklı olarak bir çok firma battı veya bir çok firma da reklam bütçelerini daraltarak 2019’da kemer sıkma politikası izlemeye başladı. Bu da artık kanalların eskisi gibi reklamlardan para kazanamayacağı anlamına geliyor. Diriliş Ertuğrul 9 ocak neden yok resimleri

Eskiden kanallar firmalardan çok para alır ve daha çok izlenebilmek için yapımcılara bu paraları aktarırlardı; ancak bu sezon yapımcılara ödenecek büyük paralar ne yazık ki reklam verenden alınamıyor.

Türkiye de reklam anlaşmaları ihale usulü ile yapılıyor. Bu ihaleler eskiden çok çekişmeli geçer fiyatlar beklenilenden çok yükselirdi 2019 sezonunda ise ihaleler açılış fiyatlarında kalmaya başladı. Bu da kanalların zarar etmesi anlamına geliyor.

Özel kanallar ocak ayı sonuna doğru reklam fiyatlarının artacağını düşündüğü için ocağın ilk üç haftası dizilerin yeni bölümünü yayınlayarak zarar etmek istemiyor.

Trt 1 ise 2 ocak çarşamba akşamı yeni reklam fiyatlarından Diriliş Ertuğrul dizisini yayınladı. Diğer dizilerin olmamasının da etkisi ile Diriliş Ertuğrul dizisi 130. bölümü ile 19 reyting aldı ama yine de Trt 1 zarar etti zira bölümden önce, bölüm arasında ve bölümden sonra yayınladığı reklamları çok ucuza satmıştı.

Bu durumu geç de olsa fark eden Trt 1 Diriliş Ertuğrul dizisinden bir kez daha zarar etmemek için Diriliş Ertuğrul dizisini 9 ocak akşamı değil 16 ocak akşamı yayınlamaya karar verdi.

Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm Neden Yayınlanmadı

Aslında TRT vergiler ile ayakta kalan bir kanal. Yani halkın kanalı bu nedenle de bence ettiği zarara bakmadan izleyicisini sevdiği dizilerden mahrum bırakmamalıydı. Diriliş Ertuğrul 9 Ocak Neden Yok

TRT 1’in bahanesi ise yıl başı nedeniyle Diriliş Ertuğrul dizisi set ekibine ve oyuncularına verilen tatil oldu. Yılbaşını aileleri ile geçirmek isteyen Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları ve set ekibi bir haftalık ara verildi; bu da çekimlerin yetişmemesi anlamına geliyordu.

Diriliş Ertuğrul dizisi set ekibi ve oyuncuları muhtemelen 3 ocaktan itibaren tekrar sete çıkacak.

Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm 16 Ocak Fragmanı

Diriliş Ertuğrul Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor? 9 Ocak (2 Yorum)

  1. ☀️DİRİLİŞ ERTUĞRUL☀️Döyüşler Her Terefi Bürüdü Dost Düşmen Bilinmez Oldu Ertuğrulun Yuvası Dağıldı Ailesi Düşmen Elinde Düşmen Ertuğrulun Ailesin Yok Etmek İster Ama Mümkün Olmadı Ertuğrul Ailesin Düşmen Elinde Olduğun Bilsede Üzülmedi Vetenim Sağ Olsun Veteni Korumağım Kurban İster Dayanmak İster Ertuğrul Düşmen Karşısına Tek Cıkarak Baş Eymedi İstediyinizi Veremeyeçem Söyledi Düşmen Saldırı Yapsada Ertuğrul Meğlup Olmadı Ertuğrul Ücün Birinçi☀️Veten☀️Sonra ❤️Ailesi❤️İdi Ertuğrulun Oğluna Düşmenler Ezap Verdiler Oğlu Osman Düşmenlere Eyilmedi Ertuğrul Oğlun Kurtaraçak☀️Osman☀️Veteni Ücün Deyerli Bir Kehraman Yetişegek Ertuğrul Atdığı Her Adımda Döyüşler Kalip Olur Dizi Kecmişe Bağlı Bir Hekayenin☀️Kehramanın☀️Gözel Işığlandırır Ertuğrul Obrazı İyi Secilip Tıpki Kecmişin Kehramanı Ekranda Görünmüş Kimi Olur Türk Halkının Kehramanlara Bağlı Hekayeleri Cok Gözel Bu Gözelikler Vetene Milete Sevgilerine Bağlı Bir Ölkede Kehramanlar Yetişirse Döyüşleri Varsa Bu Ölke Tarikin En Yüksek Zirvesindedir İller Kecsede Bu Tarik Dahada Yüksek Kehramanlar Diyarı Olaçak Ertuğrul Tariki Kecmişin Kehramanıdı İndiki Dövrümüzün Kehramanları Yetişir Bele Kecmişimizde İndiki Dövrümüzde☀️Şehid☀️Olan Bütün Kehramanlara Allah Rehmet Etsin Ertuğrulun Anesi Obrazı Cok Gözel Hanım Dayanması Zor Olan Zorluklara Baş Eymemesi Cok Gözel Evleneçeyi Hatun Çok Gözel Secilip Sözleri Dayanması Ertuğrulun Ailesin Korumasına İnanması Dahada Gözel Ablası Sırmanın Kötü Birisi Olduğundan Habersiz Sırma Ertuğrula Sevgisi Olduğu Aşkar Bu Doğru Olamaz Kardaşın Sevgisine Hayaneti Bele Kötü Ertuğrul Dizisi Türk Halkın En Mükemel Dizilerinden Biri Bu Dizinin Kolektivin Alkışdayıram❤️Türküye Halkın❤️Tariki Kecmişin Kehramanların Hekayeleri Her Zaman Biz Müselman Ölkeleri Ücün Bir Ermağan Olaçak Ve Yaddaşlarda Yaşayaçak Tıpki İndiki Dövrümüzün Kehramanları Kimi

  2. Keşke 9 ocak çarşamba başlasaydı.Zaten Diriliş “Ertuğrul” dan başka dizi izlemiyorum.