İkimizin Yerine 136. Bölüm Özeti 21 Ocak Jagdiş Gider

İkimizin Yerine dizisinin 136. bölüm özeti 21 Ocak pazartesi ekranlarda olacak. İkimizin Yerine dizisinin 21 ocak özetinde Gehna Dadisa‘ya haddini bildirecek.

İkimizin Yerine 136. Bölüm Özeti

Jagdiş, herkese Rakhi’nin hala tamamlanmadığını ve bir Rakinin daha bağlanması gerektiğini söyler. Sonra dışardan birine seslenir. Sumitra, kardeşi Madhav‘ı görünce çok sevinir. Bairon, Jagdiş’in Madhav’ı getirmeye gittiğini açıklar. Jagdiş’in jesti Sumitra’ya dokunur. Madhav herkesi selamlar. Sumitra ona Rakhi bağlar. Sugna, Jagdiş‘ten hediyesini talep edince Jagdiş ona safir yüzük verir.

Madan‘ın evinde, Varun uçurtma yaparken Tauji ona kötü bakar. Radha gelip Varun ile konuşur ve gider. Tauji, Varun’u yakalayıp kolunu büker. Varun bırak beni der. Tauji, millet sana gayrı-meşru dedikçe kulaklarım acı çekiyor der. Çocuğun bileğini sıkarken onun aileden olmadığını söyler. Varun acı içinde ağlar ve gitmek ister. Tauji, ailemin kızının (Şagun) sana Rakhi bağlamasını istemiyorum diyerek Rakhi’yi zorla çıkarıp atar.

Rakhi tam Sugna, Şiyam ve Şagun‘un durduğu kapının yanına düşer. Varun, Şiyam’a koşar. Şiyam Tauji’ye bakar ve neden herkes Varun’u aileye kabul etmişken ona bu kadar kötü davrandığını sorar. Tauji, Varun‘u kötüler. Şiyam, Varun benim oğlum ve onunla ilgili söylenen kötü bir şeyi hoş göremem der. Sugna ve çocuklarla birlikte gider. Tauji kudurur.

Sumitra Jagdiş‘e çay getirir ve düşünceli olduğu için teşekkür eder. Jagdiş ve Sumitra biraz konuşurlar. Anandi gelir. Jagdiş, anne şu an Anandi‘nin süt getirdiğine dair bahse girebilirim der ve dediği çıkar. Anne-oğul güler. Anandi utanır. Sumitra gider. Jagdiş, Anandi’ye yarın Sutak’ın son günü olduğunu hatırlatır ve ondan sonraki gün sınavları için şehre gideceğini söyler. Sutak gece yarısında tamamlandığı için, Anandi’den yarın gece odasına gelmesini ister.kimizin Yerine 136. Bölüm resimleri

Kazan, Anandi’yi ziyarete gelir. Anandi çok mutlu. Jagdiş gelip Kazan’ın duasını alır. Anandi Bago‘yu sorar. Kazan, bir iş için gelmiştim, sana da “Teej“ bayramı için Shingara( o gün takılan bir süs) vermeye uğradım der. Sumitra ve Basant, Kazan’a bir süre kalmasını söyler, ama Kazan bir yere gitmek zorundadır. Dadisa, Kazan’a geçmişiyle ilgili laf sokar. Herkes rahatsız.

Dadisa, Sumitra ve Gehna’ya da laf sokar ve Shingaralarının gelmediğini söyler. Kazan rahatsız olup gider. Anandi babası için üzülür. Basant, Kazan‘ı otobüs durağına bırakmaya gider. Sumitra Madhav’ın gitmeden önce Shingara için verdiği parayı Dadisa‘ya verir. Madhav’ın görevini unutmadığını söyler. Dadisa tatmin olmaz ve Gehna ile Sumitra hakkında yorum yapar.

Gehna kızar ve ailem bana hiçbir şey yollamadı, onların ne gönderdikleri önemli değil, ben senin tatmin olmayacağını fark ettikleri için mutluyum der. Ailemizin bizim koca ailemizi mutlu etmek için ne kadar çabaladığı önemli değil, sen bunu asla kabul etmeyeceksin der. Dadisa Gehna’ya kızar. Daha sonra Gehna Sumitra ile Dadisa‘ya dediklerini konuşur. Dadisa’ya hakaret etmek istemediğini ama onun da hakaret etmemesi gerektiğini söyler. Bairon, Gehna ile aynı fikirde. Jagdiş, Anandi‘ye sahur için besler.

İkimizin Yerine 136. Bölüm Özetinde Jagdiş, Basant’ın nerede olduğunu sorar. Gehna rahatsız olup Basant’ın başı ağrıyor ve uyuyor der. Bairon, Jagdiş’in sınavlarına çok ciddi çalıştığından çok etkilenir. Anandi ve Jagdiş birbirlerini besler. Jagdiş, bir gün içinde döneceğini söylese de, Anandi ona ütülenmiş bir çanta dolusu elbise toplar. Sabah herkes, Jagdiş’in geleceği için mabette bir dua törenine gitmeye hazırlanır.

Herkes giderken Dadisa, Jagdiş’in tıp sınavına girmesiyle ilgilenmediğini söyleyerek gelmeyi reddeder. Hep birlikte Dadisa’yı gelmeye ikna ederler. Jagdiş, bir işim var diye birkaç dakika gecikeceğini söyler. Dadisa, Jagdiş’i de götürmeye çalışır, ama o bahaneyle odasına çıkar.

Anandi mutfakta Jagdiş‘in şehre götürmesi için yemek pişirir. Jagdiş oraya gelip onu öpmeye çalışır, ama Anandi onu iter. Jagdiş, mabedden döndükten sonra isteğini yerine getirmeye söz vermesini ister. Anandi yapacağını söyler. Jagdiş çabucak Anandi‘yi yanağından öper ve gider.

İkimizin Yerine 21 Ocak Özeti Devam Ediyor

Jagdiş, Anandi ile yalnız kalmak için tapınaktan aceleyle eve gelir. Anandi‘yi odasına götürür. İkisi de romantikleşir. Jagdiş, Anandi‘yi öpmek üzereyken Dadisa Anandi’ye seslenir. Anandi panikle aşağı koşar. Dadisa onun dağınık halini görünce herkes mabeddeyken Anandi‘nin uyuduğunu düşünür. Anandi çay yapmak için mutfağa gider. Dadisa, Bairon’a Jagdiş‘i aramasını söyler.

Bairon, arayınca telefonu mutfakta çalar. Anandi panik. Dadisa, Anandi’ye neden Jagdiş’in telefonunun onda olduğunu sorar. Anandi kem küm edince Dadisa, Anandi‘nin telefonu Jagdiş’ten aldığını düşünür. Diğerleri ne olduğunu fark edip sessizce gülümserler. Gehna, Anandi ve Sumitra’nın avuçlarına kına sürer.

Jagdiş, Anandi’yi bir kenara çekip adını avucuna yazar. Ama Jagdiş yerine, Jagath yazar. Jagdiş çok eski moda olduğu için şehre gidince adını değiştireceğini söyler. Anandi’ye gece yarısı onunla terasta buluşmasını söyler. Tüm gelinler oyun oynar. Sugna ve ailesi oraya gelir.kimizin Yerine 21 Ocak resimleri

Kadınlar oruç ritüellerini tek tek yaparlar. Çocuklar gelip ayın çıktığını söylerler. Tüm çiftler ritüelleri yapar ve eşleri kadınların orucunu açtırır. Anandi, Jagdiş’in de oruç tuttuğunu bildiği için kötü olur. Dadisa onun Jagdiş‘i beslemesini ister. Jagdiş gecenin olmasını önerir. Dadisa, bacağının ağrıdığını söyler ve Anandi’den sıcak yağ ile masaj yapmasını ister.

Anandi evet diye başını sallar. Jagdiş Anandi‘yi gözleriyle yer. Dadisa ile Anandi birliktedir. Jagdiş, Anandi’yi uzun bir süre bekler ve nerede olduğuna bakmak için gizlice dışarı çıkar. Jagdiş onun uyuduğunu görüp gülümseyerek ona yaklaşır. Başını öper, üzerini örter ve gider. Ertesi sabah Anandi uyanır ve çok geç olduğunun farkına varınca gece bile Jagdiş’e gitmedim, bana kızgın mıdır diye panikler.

Jagdiş‘in odasına gidince Sumitra’nın Jagdiş‘in eşyalarını toplamasına yardım ettiğini görür. Jagdiş ona soğuk bir bakış atar. Anandi kötü olur ve Jagdiş‘in kitaplarını çantaya koymak ister. Jagdiş, anne ona kendi işlerimi yapabileceğimi söyle der ve ardından kitaplarını Sumitra’ya verir. Anandi kendini kötü hisseder.

Sabahleyin, Anandi uyuya kaldığı için pişman olur. Jagdiş ile bunu konuşmaya çalışır, ama Jagdiş onu görmezden gelir. Anandi üzülür. Sumitra Jagdiş‘e yardım ederken onun Anandi’ye kızdığını fark eder. Kavgalarını çözmeleri için bir bahaneyle gider. Jagdiş, Anandi’yi görmezden gelir. Aşağıda Bairon ve Basant şehir gezisiyle ilgili konuşurlar.

İkimizin Yerine 21 Ocak Özetinde Jagdiş ve Anandi oraya gelir. Anandi, Jagdiş için yaptığı tüm atıştırmalıkları getirir. Basant, çantanın büyüklüğünü görünce güler ve Jagdiş’le dalga geçer. Bairon şehre gideceği için heyecanlıdır, tarım için faydalı olacak tüm yeni gelişmeleri kontrol etmek istiyordur. Sumitra Anandi’ye Jagdiş için Aarti (tepsiyi döndürme) yapmasını söyler.

Jagdiş hala onu görmezden gelir. Jagdiş kimliğini unuttuğu için odasına gider. Sumitra bir bahaneyle Anandi’yi de yukarı yollar. Sugna ve Şiyam oraya gelir. Sugna, Jagdiş’e tatlı paketi verir. Basant bunu görünce güler ve hepsi ona katılır. Bu arada Anandi Jagdiş’in odasına girip kapıyı kilitler. Anandi ağlar. Jagdiş sana kızgın değilim sadece rol yapıyordum der.

Yorgun olduğunu anladım ve dün gece gelemediğin için seni suçlamıyorum der. Anandi hala kötü hsseder. Jagdiş, geri döndüğünden beri ikimiz hiç vakit geçiremedik der. Jagdiş ve Anandi ilk kez karşılıklı öpüşür. Anandi çok utanıp kaçar. Jagdiş gülümser.

İkimizin Yerine 21 Ocak Fragmanı