Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Neden Ayrılıyor? Bamsı Ölüyor? İşte Detaylar

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Ayılıyor

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılacak; bunu çok önce siz değerli ziyaretçilerimize açıklamıştır. Diriliş Ertuğrul dizisi mayıs 2019 da yani sezon sonunda final yaparak ekranlara veda edecek. Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra 2019 2020 yeni sezonunda Diriliş Osman dizisi yayında olacak ve Diriliş Osman dizisinde Cengiz Coşkun’un hayat verdiği Turgut ALP karakteri belli bir süre devam ederken ne yazık ki Bamsı Beyrek karakteri Diriliş Osman dizisinde yer almayacak.

Diriliş Ertuğrul dizisinde 6. Sezon Senaryo Hazırlıkları Yapılıyor

Diriliş Ertuğrul dizisinin 6. sezonu yani Diriliş Osman dizisi oyuncu kadrosu şekillenmeye devam ediyor. Yaptığımız tarihi araştırmalarda Osman Bey ile Ertuğrul beyin yanında Turgut Alp adına bir alpten bahsedilirken bilinen tarihte ne yazık ki Bamsı Alp adında bir Alp’in adın geçmiyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinde gerçek tarihe bir çok noktada tam olarak uyulurken aslında tarihi belgelerde Bamsı Beyrek adında o dönem ait bir alp yokken senaryoya çok daha önce ki yıllarda yaşamış Bamsı Beyrek karakteri dahil edilmiştir; ancak Diriliş Osman dizisinde anlatılacak konular çok daha yakın tarihimiz olduğu için bu dönemde olmayan bir Alp’in efsane olarak yer alması ve Osman Beyi yanında olması Diriliş Osman dizisi kalitesine yakışmaz.

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Bamsı Alp Ölecek ve Reytingler Artacak.

Diriliş Ertuğrul dizisinin reytinge ihtiyacı yok ancak devam etmeyecek karakterlerin ölmesi daha faza reyting anlamına gelir. Son dönemde Bamsı Alp üzerinden Beybolat bey bir siyaset yönetmekte ve Bamsı Alp’i Ertuğrul beyin karşısına çıkarmaya en kötü ihtimal ile Bamsı’yı Ertuğrul’dan almaya çalışmaktadır.

Albastı önce Bamsı Alpi içerden yıkmaya çalıştı. Obada Bamsı Alp’in çok sevdiği karısı Hafsa Hatuna dirlik vermeyen Sırma Hatun Bamsı Alp’in obasına bir ateş atmıştır. Bamsı Alp’in yaptığı hata sonrası Alp başılıktan da alınması Albastı ve Sırma’nın işine gelmiştir.

Tam Bamsı Konya’ya mı taşınacak karısı ve çocukları için derken Bamsı Alp’in oğlu Aybars Albastı tarafından kaçırılır ve Bamsı ile birlikte Ertuğrul bey de tuzağa çekilir. Bamsı’nın oğlunu kurtarmak için her türlü tehlikeye gözü kapalı atlayacağını ve onu da Ertuğrul beyin yalnız bırakmayacağını bilen Albastı Ertuğrul’e öldürmek için hain bir plan yapar; ancak bu plan sonucunda şehit olan Ertuğrul bey değil Bamsı Alp olacak gibi.

Diriliş Ertuğrul Bamsı Alp Ne Zaman Ölecek?

Diriliş Ertuğrul dizisi seti çok kapalı bir settir; bir karakter ölse 2 hafta sonra anca öğreniriz; ormanda dağda taşta çekilen sette giriş çıkışlarda çok dikkatli yapılıyor ve ziyerete gelenlerin telefon ile sete girmesine bile izin verilmiyor; bu nedenle bizim Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı Alpin ne zaman, kaçıncı bölümde öleceğini bilme şansımız yok; ancak bilinen gerçek tahminlerimize göre en geç sezon sonunda Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı’nın şehit olacak.

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Neden Ayrıldı

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul dizisinden sadece ama sadece senaryo gereği ayrılır; yani eğer senaryodan Bamsı çıkarsa Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan ayrılır farklı bir durum söz konusu dahi olamaz.

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Ayrılıyor Videosu

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Neden Ayrılıyor? Bamsı Ölüyor? İşte Detaylar (2 Yorum)