Nurettin SÖNMEZ Kuruluş Osman’dan Neden Ayrılıyor? Bamsı Ölüyor mu?

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Ayılacak mı?

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılacak mı sorusu çok kez soruldu; şimdi de Nurettin SÖNMEZ Kuruluş Osman’dan ayrılacak mı diye soruluyor. Osman beyin akıl hocası olarak Bamsı karakteri Kuruluş Osman’da devam edecek.

Diriliş Ertuğrul dizisi mayıs 2019 da yani sezon sonunda final yaparak ekranlara veda edecek. Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra 2019 2020 yeni sezonunda Kuruluş Osman dizisi yayında olacak ve Kuruluş Osman dizisinde Cengiz Coşkun’un hayat verdiği Turgut ALP karakteri yer almazken Bamsı Beyrek karakterine hayat veren Nurettin SÖNMEZ Kuruluş Osman dizisinde yer almaya devam edecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinde 6. Sezon Senaryo Hazırlıkları Yapılıyor

Diriliş Ertuğrul dizisinin 6. sezonu yani Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosu şekillenmeye devam ediyor. Yaptığımız tarihi araştırmalarda Osman Bey ile Ertuğrul beyin yanında Turgut Alp adına bir alpten bahsedilirken bilinen tarihte ne yazık ki Bamsı Alp adında bir Alp’in adın geçmiyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinde gerçek tarihe bir çok noktada tam olarak uyulurken aslında tarihi belgelerde Bamsı Beyrek adında o dönem ait bir alp yokken senaryoya çok daha önce ki yıllarda yaşamış Bamsı Beyrek karakteri dahil edilmiştir; ancak Kuruluş Osman dizisinde anlatılacak konular çok daha yakın tarihimiz olduğu için bu dönemde olmayan bir Alp’in efsane olarak yer alması ve Osman Beyi yanında olması Diriliş Osman dizisi kalitesine yakışmaz.

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Bamsı Alp Ömeyecek

Diriliş Ertuğrul dizisinin reytinge ihtiyacı yok ancak devam etmeyecek karakterlerin ölmesi daha faza reyting anlamına gelir. Son dönemde Bamsı Alp üzerinden Beybolat bey bir siyaset yönetmekte ve Bamsı Alp’i Ertuğrul beyin karşısına çıkarmaya en kötü ihtimal ile Bamsı’yı Ertuğrul’dan almaya çalışmaktadır.

Albastı önce Bamsı Alpi içeriden yıkmaya çalıştı. Obada Bamsı Alp’in çok sevdiği karısı Hafsa Hatuna dirlik vermeyen Sırma Hatun Bamsı Alp’in obasına bir ateş atmıştır. Bamsı Alp’in yaptığı hata sonrası Alp başlıktan da alınması Albastı ve Sırma’nın işine gelmiştir.

Tam Bamsı Konya’ya mı taşınacak karısı ve çocukları için derken Bamsı Alp’in oğlu Aybars Albastı tarafından kaçırılır ve Bamsı ile birlikte Ertuğrul bey de tuzağa çekilir. Bamsı’nın oğlunu kurtarmak için her türlü tehlikeye gözü kapalı atlayacağını ve onu da Ertuğrul beyin yalnız bırakmayacağını bilen Albastı Ertuğrul’a öldürmek için hain bir plan yapar; ancak bu plan sonucunda şehit olan Ertuğrul bey değil Bamsı Alp olacak gibi.

Diriliş Ertuğrul Bamsı Alp Ne Zaman Ölecek?

Diriliş Ertuğrul dizisi seti çok kapalı bir settir; bir karakter ölse 2 hafta sonra anca öğreniriz; ormanda dağda taşta çekilen sette giriş çıkışlarda çok dikkatli yapılıyor ve ziyarete gelenlerin telefon ile sete girmesine bile izin verilmiyor; bu nedenle bizim Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı Alpin ne zaman, kaçıncı bölümde öleceğini bilme şansımız yok; ancak bilinen gerçek Bamsı Alp Osman bey dönemine kalacak. Nurettin Sönmez’in Kuruluş Osman ile sözleşmesi var; yani Bamsı Alp Diriliş’te ölmeyecek.

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Neden Ayrıldı

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul dizisinden sadece ama sadece senaryo gereği ayrılır; yani eğer senaryodan Bamsı çıkarsa Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan ayrılır farklı bir durum söz konusu dahi olamaz.

Nurettin SÖNMEZ Diriliş Ertuğrul’dan Ayrılıyor Videosu

Nurettin SÖNMEZ Kuruluş Osman’dan Neden Ayrılıyor? Bamsı Ölüyor mu? (2 Yorum)