Kuruluş Osman Malhun Hatun Kimdir? Aslıhan Karalar Kimdir? Sevgilisi Kim?

Kuruluş Osman dizisinde şuana kadar sette Malhun Hatun karakterine rastlamadık; senaryoya sonradan dahil olur mu bilinmez ama Osman beyin ilk eşinin ismi Malhun Hatun olarak kaynaklarda geçiyordu; ancak gördüğümüz kadarı ile Aslıhan Karalar Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun olarak yer alacak.

Kuruluş Osman Burçin Hatun Kimdir?

Kuruluş Osman Dizisinde Burçin Hatun ise Bamsı Alp’in oğlu Aybars’ın nişanlısıdır.

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosu yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Başrollerini  Burak Özçivit, Ayşegül Günay ve Ragıp Savaş gibi önemli isimlerin paylaştığı Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna kadın başrol oyuncusu olarak Aslıhan Karalar dahil oldu.

Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun olarak ekranlarda yer alacak oyuncu belli olmadı. Malhun Hatun Şeyh Edebali’nin kızı olacak ve Osman beye eş olacak.

Aslıhan Karalar Kimdir? Aslıhan Karalar Wikipedia

Aslıhan Karalar daha 1999 doğumludur ve 20 yaşınındadır. Aslıhan Karalar’ı biz 2017 de katıldığı Best Model Of Turkey yarışması ile tanıdık. Lise eğitimini Ankara Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde alan Asıhan Karalar lisenin en havalı ve en güzel kızıydı.  Aslıhan Karalar  daha 17 yaşında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasında birincilik kazandı. Lise döneminde iyi derece Fransızca öğrenen Aslıhan Karalar üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitmiş ve Londra King’s College’da işletme eğitimine başlamıştır.

Aslıhan Karalar üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitmiş gitmesine ama Türkiye’den de dizi ve modellik teliflerinin arkası hiç kesilmemiş. Aslıhan Karalar 2018 de Türkiye’ye gelip Şahin Tepesi isimli dizi de rol almış ancak dizi kısa sürede final yaparak ekranlara veda etmiştir. Dizi bitmiş bitmesine ama Aslıhan Karalar’ın  ünü Türkiye sınırlarını aşmıştır.

 

Aslıhan Karalar Kaç Yaşında?

Aslıhan Karalar 20 yaşındadır ve 27 Nisan 1999 da Ankara’da doğmuştur. Anne tarafından ise Çanakkalelidir.

Aslıhan Karalar’ın Sevgilisi Var mı?

Aslıhan Karalar’ın açıkladığı veya yakalandığı bir sevgilisi şuanda yoktur.

Gerçek Tarihte Osman Bey’in ilk eşinin adı  Mâl Hâtun’dur; ancak Mal Hatun Selçuklu vezirlerinden Ömer Abdülaziz Beyin kızıdır. Kuruluş Osman dizisinde ise Malun hatun Şeyh Edebali’nin kızı olarak anlatılmıştır. Bilinen tarihte Mal Hatun’dan Sultân Orhan doğmuştur. Osman beyin gerçekte ikinci eşi ise Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtun  olacaktır. Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtun ile evlenen Osman bey hem nüfuzunu hemde kudretini arttırmıştır. Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtundan ise Şehzâde Alâ’addin dünyaya gelmiştir.

Kuruluş Osman Malhun Hatun Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun ahlaklı edepli güzel bir kızdır. Osman bey ders almak için Şeyh Edebali’nin yanına gider; Şeyh Edebali de onu evinde ziyaret eder. Bu ziyarette Osman Bey Malhun Hatun’u görür ve ona aşık olur. Devletin kuruluşunda Anadolu da çok nüfuzlu bir alim olan Şeyh Edebali ile akraba olamanın yani Şeyh Edebali’nin damadı olmanın kendisine bir nüfuz kazandıracağına inan Osman bey hem devletin geleceği için hemde gönlünü kaptırdığı için Malhun Hatun ile evlenir.

Şeyh Edebali de Osman Beyin çok başarılı bir bey olacağını görür ve kızını Osman Bey’e verir.