Kuruluş Osman Malhun Hatun Kimdir? Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir? Sevgilisi Kim?

Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun karakterine  son olarak Savaşçı dizisinde izlediğimiz Yıldız Çağrı Atiksoy hayat verecek. Malhun Hatun Osman beyin Rabia Bala Hatun’dan sonra ki eşidir.

Kuruluş Osman Malhun Hatun Kimdir?

Osman Bey’in ikinci eşi olan Malhun Hayun Osmanlı Devletinin ikinci padişah Orhan Gazi’in de annesidir. Malhun Hatun Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Beyin kızıdır.

kurulus osman balamalhun hatun resimleri

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy 1 Nisan 1986 İstanbul doğumludur ve şuanda 33 yaşının içindedir. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde ve İzmir Ege Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimlerini tamamlayan Yıldız Çağrı Atiksoy 2004 yılında Büyük Buluşma dizisi ile ilk ekran deneyimi yaşamıştır. Yıldız Çağrı Atiksoy’un yükselişi Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde hayat verdiği Berrin karakteri ile oldu. Bu dizi ile birlikte yükselişe geçen Yıldız Çağrı Atiksoy Yedi Güzel Adam dizisinde hayat verdiği Zehra karakteri ile de ilk başrol deneyimi yaşamıştır.  2015 de ise Evli ve Öfkeli isimli dizi de yine Mine karakteri ile fark yaratan Yıldız Çağrı Atiksoy Fox TV’nin Ssavaşçı dizisi kadrosuna dahil olmuş ve güzelliği ile izleyicileri, yetenekleri ile de yapımcıları mest etmiştir.

Yıldız Çağrı Atiksoy’un Sevgilisi Kim?

Yıldız Çağrı Atiksoy’un sevgilisi ve nişanlısı Savaşçı dizisi ile tanınan Berk Oktay’dır

Yıldız Çağrı Atiksoy Kaç Yaşında?

Yıldız Çağrı Atiksoy 1 Nisan 1986 da dünyaya gözlerini açmıştır. Bu durumda Yıldız Çağrı Atiksoy 34 yaşını bitirmiş 35’inden gün almıştır.

Kurulus Osman Malhun Hatun

Kuruluş Osman Rabi Bala Hatun Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızı Rabi Bala Hatun ahlaklı edepli güzel bir kızdır. Osman bey ders almak için Şeyh Edebali’nin yanına gider; Şeyh Edebali de onu evinde ziyaret eder. Bu ziyarette Osman Bey Rabi Bala’yıgörür ve ona aşık olur. Devletin kuruluşunda Anadolu da çok nüfuzlu bir alim olan Şeyh Edebali ile akraba olmamasının yani Şeyh Edebali’nin damadı olmanın kendisine bir nüfuz kazandıracağına inan Osman bey hem devletin geleceği için hem de gönlünü kaptırdığı için Rabi Bala Hatun ile evlenir.

Şeyh Edebali de Osman Beyin çok başarılı bir bey olacağını görür ve kızını Osman Bey’e verir.

Kuruluş Osman’da Malhun Hatun Özge Özprinççi mi Olacak?

Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun karakterine hayat vermesi için Özge Özprinççi ile görüşme yapıldı. Bize gelen bilgilere göre son olarak Kadın dizisi ile dünyada büyük beğeni toplayan Özge Özprinççi Kuruluş Osman dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ ile bir görüşme yapmış. Eğer Özge Özprinççi Mehmet Bozdağ’ın teklifini kabul eder ve Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun karakteri ile yer alacak. Kuruluş Osmanda Malhun Hatun Özge Özprinççi

Kuruluş Osman dizisinde şuana kadar sette Malhun Hatun karakterine rastlamadık; senaryoya sonradan dahil olur mu bilinmez ama Osman beyin ilk eşinin ismi Malhun Hatun olarak kaynaklarda geçiyordu; ancak gördüğümüz kadarı ile Aslıhan Karalar Kuruluş Osman dizisinde Burçin Hatun olarak yer alacak.

Kuruluş Osman Burçin Hatun Kimdir?

Kuruluş Osman Dizisinde Burçin Hatun ise Bamsı Alp’in oğlu Aybars’ın nişanlısıdır.

kuruluş osman burçin

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosu yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Başrollerini  Burak Özçivit, Ayşegül Günay ve Ragıp Savaş gibi önemli isimlerin paylaştığı Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna kadın başrol oyuncusu olarak Aslıhan Karalar dahil oldu.

Kuruluş Osman dizisinde Malhun Hatun olarak ekranlarda yer alacak oyuncu belli olmadı. Malhun Hatun Şeyh Edebali’nin kızı olacak ve Osman beye eş olacak.Diriliş Osman Malhun Hatun 1

Aslıhan Karalar Kimdir? Aslıhan Karalar Wikipedia

Aslıhan Karalar daha 1999 doğumludur ve 20 yaşınındadır. Aslıhan Karalar’ı biz 2017 de katıldığı Best Model Of Turkey yarışması ile tanıdık. Lise eğitimini Ankara Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde alan Asıhan Karalar lisenin en havalı ve en güzel kızıydı.  Aslıhan Karalar  daha 17 yaşında katıldığı Best Model Of Turkey yarışmasında birincilik kazandı. Lise döneminde iyi derece Fransızca öğrenen Aslıhan Karalar üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitmiş ve Londra King’s College’da işletme eğitimine başlamıştır.

Aslıhan Karalar üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitmiş gitmesine ama Türkiye’den de dizi ve modellik teliflerinin arkası hiç kesilmemiş. Aslıhan Karalar 2018 de Türkiye’ye gelip Şahin Tepesi isimli dizi de rol almış ancak dizi kısa sürede final yaparak ekranlara veda etmiştir. Dizi bitmiş bitmesine ama Aslıhan Karalar’ın  ünü Türkiye sınırlarını aşmıştır. Aslıhan Karalar Dirişil Osman dizisi

Aslıhan Karalar Kaç Yaşında?

Aslıhan Karalar 20 yaşındadır ve 27 Nisan 1999 da Ankara’da doğmuştur. Anne tarafından ise Çanakkalelidir.Aslıhan Karalar resimleri 2019

Aslıhan Karalar’ın Sevgilisi Var mı?

Aslıhan Karalar’ın açıkladığı veya yakalandığı bir sevgilisi şuanda yoktur.

Gerçek Tarihte Osman Bey’in ilk eşinin adı  Mâl Hâtun’dur; ancak Mal Hatun Selçuklu vezirlerinden Ömer Abdülaziz Beyin kızıdır. Kuruluş Osman dizisinde ise Malun hatun Şeyh Edebali’nin kızı olarak anlatılmıştır. Bilinen tarihte Mal Hatun’dan Sultân Orhan doğmuştur. Osman beyin gerçekte ikinci eşi ise Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtun  olacaktır. Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtun ile evlenen Osman bey hem nüfuzunu hemde kudretini arttırmıştır. Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtundan ise Şehzâde Alâ’addin dünyaya gelmiştir.

Diriliş Osman Osman beyin eşi 1