Dizilerin Erken Sezon Finali Yapacağı Konuşuluyor? İşte Gerçekler

Türkiye olağan üstü bir dönem geçiriyor bir çok dizi de sete ara verildi ancak çekimlere devam eden diziler de var. Yapım şirketleri ve Sinema ve Televizyon derneği temsilcileri ile yapılan toplantıda dizilere iki hafta ara verileceği açıklandı ancak Baraj, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bir Zamanlar Çukurova ve Yemin gibi diziler çekimlere en son ara veren diziler oldu.

Şuana kadar dizi oyuncularında salgın bir şekilde corona virüs görülmedi ancak bu görülmeyeceği anlamına gelmiyor. Bilindiği üzere Juventus futbol takımında bir kaç oyuncu da Corona Virüs görülmesi sonrası futbol takımlarında işler karışmış ve İtalya Seria Ligine belirsiz bir tarihe kadar ara verilmişti. Benzer şekilde de Türkiye de liglere bir ay ara verilmişti. Tabi bu tedbirler ciddi bir salgın görülmeden önceydi. Allah korusun ilerleyen aylarda salgının devam etmesi sonra işler daha karışacak dizi sektöründe.

Eğer diziler nisan ayında tekrar çekime başlayamazlarsa bir çok dizi şirketi batacak; bu duruma sebep olacak konu ise 3.000’e yakın set çalışanı. Set çalışanları hatalık ücret alıyorlar ve ücretleri çekimlere ara verilen dönemde de yatmaya devam ediyor. Bu durumda yapım şirketleri zaten kendilerini zor idare ederken şimdi bir de çekemedikleri bölümler için ücret ödemek zorunda kalacak. Eğer işler daha kötüye gider ve nisan ayında çekimler yapılamayacak gibi olursa yapım şirketleri sezona ara vermiş olacak ve eylül 2020’ye kadar tüm dizilere ara verilmiş olacak.

Şuanda dizi sektöründe alarm kırmızı değil; eğer dizi setlerinin birinde Corono Virüs yayılır ve işler daha kötüye giderse bir çok dizi 2019 2020 sezonunu kapatmış ve araya girmiş olacak.

Diziler Erken Sezon Finali Yapacak mı?

Erken sezon finali planı başa gelecek en ağır durumda uygulamaya alınabilecek bir durum. Bir çok yapımcı Corono Virüs’ün artarak devam edeceğini ve kontrolden çıkabileceğini tahmin ediyor bence ülkemiz hep birlikte evde kalarak bu sorunun üstesinden gelecek ve nisan ayı içerisinde ülkenin böyle bir sorunu olmayacağını ve her şeyin normale döneceğini düşünüyoruz bizde erken sozon finali durumu olmayacak.

Dizilerin Erken Sezon Finali Yapacak

Yorum yaz