Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu

Daha önce ismi Evim olarak açıklanan OG Medya’nın yeni dizisinin ismi değişti. 20 kasım 2019 çarşamba günü sete çıkan dizinin ismi tepki toplayınca gelen tepkiler üzerine Doğduğun Ev Kaderindir olarak değiştirildi. Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin başrollerinde ise Demet Özdemir, İbrahim ÇELİKKOL, Fatih Koyunoğlu, Ayça Erturan ve Kaan Taşaner gibi çok önemli isimler yayınlanacak.

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Yapımcısı, Senaristi ve Yönetmeni

Tv8 ekranlarında ocak ayında izleyicisi karşısına çıkacak olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin yapımcısı OG Medya’nın sahibi Onur Güvenatam’ım olurken Çağrı Bayrak ise yönetmeni üstlenecek. Türkiye’nin en çok beğenilen senaristlerinden Eylem Canpolat’ın senaryosunu hazırladığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun çok okunan kitabı Camdaki Kız romanından uyarlanacak. Demet Özdemir son dizisi Erkenci Kuş’ta da yönetmen Çağrı Bayraktar ile çalışmıştı.

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisi Konusu

Doğduğun Ev Kaderindir  dizisinde Mehdi ve Zeynep’in zorlu aşk hikayesi anlatılacak. Çocukken bir çok zorlukla karşılaşan Mehdi ve Zeynep büyümüşlerdir ama verdikleri zorlu hayat mücadelesi devam etmektedir. Çocukluk döneminde aldıkları yaralar Mehdi ve Zeynep’in ortak noktasıdır. Mehdi ve Zeynep bu yaralar ile yaşamayı öğrenmişken bir birlerinin ilacı olacaklar.

Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları

Demet Özdemir (Zeynep)

Son dönemlerin yükselen yıldızı olan Demet Özdemir 26 Şubat 1992 de Kocaeli’nde hayata gözlerini açmıştır ve şuanda 27 yaşının içindedir. dadır. 2013 yılından dans ile başladığı iş hayatının bu günlerde zirvesini yaşamaktadır. 2018 de yer aldığı Erkenci Kuş dizisi ile ismini dünyanın bir çok ülkesinde duyurmayı başarmıştır.

Anne ve babasının yaşadığı ayrılık sonrası İstanbul’a gelen Demet Özdemir’i hayatı değişmiştir. Dansa başlayan oyuncu düzgün fiziği ve kıvrak hareketleri ile şarkıcı Bengü’nün özel dans ekibine kadar yükselmiştir. Arka tarafta olmasına rağmen güzelliği ile ışı parşayan Demet Özdemir bir yapımcıdan oyunculuk teklifi almış ancak eğitimsiz olduğu için kamera önünde zorlanmıştır. Bunun üzerine 2 yıl kamera önü eğitimi alan Demet Özdemir ilk olarak Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde kendine yer bulmuştur. Ay Yapım’ın dikkatini çekmeyi başaran 21 yaşında ki Demet Kurt Seyit ve Şura dizisi ile artık başrol oynama seviyesine gelmiştir. Aradan bir yıl bile geçmeden hemen o yaz Çilek Kokusu dizisinde Yusuf Çim ile baş rolü paylaşmıştır. 2017’ye gelindiğinde ise yer Furkan Palalı ile No:309 dizisinde yer almış ve yer aldığı her dizi de kendini bir adım ileriye götürmeyi başarmıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Zeynep 20’li yaşların sonuna gelmiş ancak aradığı aşkı bulamamış güzel bir kızdır. Zeynep’in evlilik ile ilgili korkuları vardır; zaten hayat mücadelesi vermekten aşk aklına bile gelmemiştir. Çocukken yaşadığı acılar bir an olsun aklından çıkmamaktadır.

İbrahim ÇELİKKOL (Mehdi)

14 Şubat 1982 de hayata gözlerini Kocaeli’de  açan İbrahim Çelikkol 37 yaşının içindedir. Sektöre model olarak girmiş sonrasında Osman Sınav ile tanışarak oyunculuğa karar vermiştir. Osman Sınav ise İbrahim Çelikkol’u bir milli basketbol maçında görmüştür. Milli bir basketbolcu olan İbrahim Çelikkol Osman Sınav’dan özel oyunculuk dersleri almıştır. Osman Sınav İbrahim Çelikkol için Pars Narkoterör isimli polisiye  filmini çekmiş ve emeklerinin karşılığını almıştır. Pars Narkoterör filmi ile Türk Sineması bir yıldız kazanmıştır. Daha sonra Merhamet dizisinde erkek başrol karşımıza çıkan İbrahim Çelikkol 2018 de ise Siyah Beyaz Aşk dizisinde  Birce Akalay ile baş rolde yer almış dizi tutmamasına rağmen Ferhat ve Aslı aşkı Türkiye’nin en çok desteklenen dizi çifti olmuştur. İbrahim ÇELİKKOL son olarak Muhteşem İkili dizisinde Kerem Bursin ile yer almış ama dizi sadece hayal kırıklığı getirmiştir. 1.87 metre boyunda, 80 kilo olan İbrahim Çelikkol Mihre Mutlu evlidir. İbrahim Çelikkol Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile talihsizliğini yenmek istemektedir.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi 35 yaşında yakışıklı ve güçlü bir gençtir. Yüzü çok az gülen Mehdi kaderin tokatını daha çocukken yemiş ve yaşadıklarını asla unutamamıştır. Kadınlara mesefeli duran Mehdi Zeynep ile gerçek aşkla tanışacak ve yaralarını saracaktır.

Engin Hepileri

Engin Hepileri deyince eskiden Kara Ekmek dizisinde hayat verdiği Taylan karakteri gelmekteydi. Engin Hepileri 2019 da Kimse Bilmez dizisinde Uygar karakteri ile çok sevildi ve artık izleyici onu Taylan olarak biliyor. 3 Mart 1978 de İstanbul da dünyaya gelen Engin Hepileri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimi almıştır. Tiyatronun yanınsa seslendirme sanatçısı olarak da görev yapan Engin Hepileri tiyatro yatığı sırada oyunculuk yeteneği ile yapımcılara kendini fark ettirerek dizilerde yer almaya başlamıştır. İlk dizisi Yaprak Dökümü dizisidir. Engin Hepileri’nin Sen Benimsin dizisi ile tanınan Beyza Şekerci ile mutlu bir evliliği vardır.

Fatih Koyunoğlu

Fatih Koyunoğlu denilince herkesin aklına İstanbullu Gelin dizi gelmektedir. Dizi de hayat verdiği Akif karakteri ile milyonların sevgilisi olmayı başarmıştır. 1 Ocak 1979 da İstanbul da doğan Fatih Koyunoğlu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur ve 40 yaşının içindedir. 2004 yılından beri dizi ve filmlerde yer alan yakışıklı oyucu ilk olarak Beni Böyle Sev dizisinde hayat verdiği İlyas karakteri ile ilk defa önemli bir projede önemli bir rolde yer almıştır. Daha sonra da 2016 yapımı Yeter dizisinde Zafer olarak kendisini göstermiştir.

Ayça Erturan

Ayça Erturan Çok Güzel Hareketler ile ünlenen isimlerden biridir. İyi bir tiyatrocu olan Ayça Erturan 1 Ağustos 1983 İstanbul doğumludur. 36 yaşında olan güzel oyuncu Çok Güzel Hareketler bittikten sonra Evli ve Öfkeli dizisinde hayat verdiği Dilek karakteri ile artık dizilerin de aranan isimlerinden biri olmuştur. Ayça Erturan’nı milyonların sevgilisi yapan proje ise baş rolünde Özge Özpirinççi’nin yer aldığı Kadın dizisi olmuştur. Ayça Erturan Kadın Dizisinde Yeliz karakteri ile yer almış dizinin 3. sezonunda Yeliz ölünce milyonlar ağlamıştır. Ayça Erturan Levent Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca ile evlidir.

Zuhal Gencer

Tiyatro Eğitim Stüdyosunda tiyatro oyunculuğu eğitimi almış ve bir çok tiyatro topluluğun da yer almıştır. Bakırköy Belediye Tiyatrosunda da görev yapan Zuhal Gencer Çağan Irmak’ın Ulak filmi ile tiyatrodan sinemaya geçmiştir. Son olarak Canevim dizisinde Günnur karakteri ile yer alan Zuhal Gencer Sevdaluk dizisinde hayat vverdiği Hayriye ve Anne dizisinde hayat verdiği Saniye karakterleri ile televizyonda çok sevilmiştir.Kocaeli Şehir Tiyatrosu bünyesinde aktif olarak oyunlarda yer alan Zuhal Gencer evli ve bir çocuk annesidir.

Nurşim Demir (Mehdi’nin Annesi)

Nurşim Demir farklı tiplere çok başarılı giren yıllarını tiyatro sahnelerine vermiş Türkiye’nin sayılı usta oyuncularından biridir. Özellikle No:309 dizisin de İsmet Babaanne karakteri ile yer alan Nurşim Demir 2018 de de Sen Anlat Karadeniz dizisinde Saniye olarak yer almış iki dizisine de katkı sağlamıştır. 29 Mayıs 1952 de İstanbul da doğan denenyimli tiyatrocu  67 yaşının içindedir ve hala aynı anda iki dizi de yer alabilecek kadar da enerjik ve hayat doludur.  Devlet Tiyatro Sanatçısı olan Nurşim Demir Hacattepe Konservatuvar’ın ilk mezunlarındandır. Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin de kaderini belirleyebilecek oyunculardan biridir. Dizi de Zeynep’in kaynanası ve Mehdi’nin annesi olarak yer alacaktır.

Nurşim Demir Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi’nin cefakar annesi olarak izleyicisi karşısına çıkacaktır.

Doğduğun Ev Kaderindir Tanıtım Fragmanı

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Kaan Taşaner

Kaan Taşaner Diriliş Ertuğrul dizisi severlerin en çok beğendiği oyuncuların başına gelir. Dizi de hayat verdiği Gündoğdu  bey karakteri ile dünyanın 50’den fazla ülkesinde tanınmış ve sevilmiştir. Kırgın Çiçekler dizisinden tanıdığımız Sacide Taşaner’in oğlu olan Kaan Taşaner 1979 yılında Antalya’da hayata gözlerini açmıştır. 40 yaşının içinde olan yakışıklı oyuncu Diriliş Ertuğrul’dan sonra  Kaçın Kurası ve Şahin Tepesi dizilerinde başrolde yer alsa da dizileri bir türlü tutmamış ve en son final sezonunda Diriliş Ertuğrul’a yeniden dönmüştür. Kaan Taşener Doğduğun Ev Kaderindir dizisine büyük ümitler bağlamıştır ve artık tutmayacak projelerde yer almak istememektedir.