El Kızı Oyuncuları, Yapımcısı, Yönetmeni ve Searisti

El Kızı Oyuncuları belli oldu. Perihan Savaş ve Sevda Erginci El Kızı Oyuncuları arasında yer alacak. NTC Medya yapımcılığını üstleneceği El Kızı dizisinin senaryosunu Hilal Yıldız, Nazlı Sunlu ve Yekta Torun yazacak. El Kızı dizisinin yönetmen koltuğuna ise usta yönetmen Feride Kaytan yer alacak. El Kızı dizisinin türü ise drama olacak.

Ezo isminde öksüz ve güzeller güzeli bir kızın etkileyici hikayesinin anlatılacağı El Kızı dizisinin çekimleri Muğla’da yapılacak. 

El Kızı Oyuncuları

Sevda Erginci (Ezo Bozdağlı)

3 Ekim 1993 İstanbul doğumlu olan Sevda Erginci 27 yaşındadır. Karagül dizisinde hayat verdiği Ayşe karakteri ile  ünlü olmaya başlayan Sevda Erginci Hayat Bazen Tatlıdır ve Ver Elini Aşk dizileri  ile yükselişini sürdürmüştür. Sevda Erginci son olarak Sevgili Geçmiş dizisinde yer almış ancak dizisi tutmamıştır. 1.65 cm boyunda ve 50 kg olan Sevda Erginci Yasak Elma’nın Zeynep’i olarak büyük çıkış yakalamıştı. Sevda Erginci oyuncu Yılmaz Kunt ile aşk yaşamaktadır. Son olarak Turna karakteri ile Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yer almıştır.

Harun Bozdağlı’nın kızı. Yıllardır Bozdağlı konağındandan dışarı çıkmayan bir kız. Annesi intihar ederek ölmüş babasına boyun eğmemiş. Ezo da babasına boyun eğmeyen asi bir kız. 

Sevda Erginci el kizi ezo

İsmail Ege Şaşmaz (Harun)

25 Kasım 1993 de Manisa da dünyaya gelen İsmail Ege Şaşmaz kendisi gibi oyuncu olan Aytaç Şaşmaz’ın abisidir. Manisa Belediye Tiyatrosunda oyunculuğa başlayan İsmail Ege Şaşmaz Güneşi Beklerken dizisi ile çıkışa geçmiştir. Daha sonra Günebakan dizisinde Rüzgar karakteri ile yer alan İsmail Ege Şaşmaz Aşk Yalanı Sever, Aşk Laftan Anlamaz ve Mehmetçik Kut’ül Amare gibi dizilerde yer almıştır. İsmail Ege Şaşmaz Sen Çal Kapımı dizisinde ise Kaan karakteri ile yer almıştır. İsmail Ege Şaşmaz 76 Kg ağırlığında ve 1.83 cm boyundadır. İsmail Ege Şaşmaz El Kızı oyuncuları arasında yer alacak ve erkek başrol oyuncusu olacaktır.

El Kızı dizisinde İsmail Ege Şaşmaz Harun karakterine hayat verecek. Harun Resul Karadağlı Nermin’in oğludur. Harun oldukça yakışıklı ve akıllı bir gençtir. Harun’un hayatı Ezo ile karşılaşmasından sonra bir anda değişir. 

el kızı dizisinde harun karakterine ismail ege şaşmaz hayat verecek

Perihan Savaş (Cavidan)

Çukur dizisinde Sultan Koçovalı karakterine hayat veren Perihan Savaş şimdi de El Kızı oyuncuları arasında yer alacak. Gerçek adı Şerife Perihan olan Perihan Savaş çocukluk çağından beri tiyatro ile ilgilenmektedir. Yaprak Dökümü, El Kızı Mahallenin Muhtarları Perihan Savaş’ın en önemli projeleridir. Perihan Savaş’ta El Kızı oyuncuları arasında yer alacaktır.

Cavidan Bozdağlı Resul Bozdağlı’nın annesidir. 

perihan savas

Fikret Kuşkan (Resul)

Usta oyuncu Fikret Kuşkan Resul karakteri ile El Kızı oyuncuları arasında yerini aldı.

Resul Karadağlı zengin ve güçlü bir adamdır. Annesi Cavidan’ın da desteği ile kasabanın öğretmeni Zeliha ile evlenmiştir ancak psikolojisi bozuk olduğu için Zeliha’ya hayatı dar etmiş onu defalarca aldatmış en sonda kızı Ezo’nun annesini balkondan atarak öldürmüştür. 

fikret kuskan

Sedef Avcı (Zeliha)

Payitaht Abdülhamid dizisinin Zeynep Hatunu Sedef Avcı El Kızı dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. 1982 İstanbul doğumlu olan Sedef Avcı 39 yaşındadır. Kocaeli Üniversitesinde Çalışma Ekonomisi eğitimi alan Sedef Avcı  Mahşeri Cümbüş de oyunculuğu öğrendi. Menekşe ile Halil dizisinde  hayat verdiği Menekşe karakteri ile çok sevilen Sedef Avcı 1,79 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır.

Zeliha Ezo’nun annesi ve Resul’ün ilk eşidir. Yıllar önce ölmüştür. Kasabanın öğretmeni olarak atanmış ve Resul’e aşık olmuştur. Sonrada intihar etmiştir. 

Sedef Avci

Toprak Sağlam (Nermin)

Kırmızı Kamyon dizisinin Gönül’ü Toprak Sağlam El Kızı oyuncusu oldu. 9 Ekim 1985 de İstanbul da dünyaya gelen Toprak Sağlam Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunudur. Halk dansları yaparak dikkat çeken Toprak Sağlam bir dönemde ses sanatçısı olarak yer almıştır. Toprak Sağlam son dönemde Yerden Yüksek, Kara Ekmek, Bodrum Masalı, Güvercin ve Şeref Sözü gibi dizilerde yer almıştır.

Nermin Faruk’un annesidir. Resul ile yasak ilişkisi vardır. Evine haciz gelmiştir. 

toprak saglam

Alayça Öztürk (Esma)

Esma konağın en eski hizmetlisidir. Seher’in de halasıdır.

Alayca Ozturk

Çağla Şimşek (Seher)

Evin hizmetlisi. Bekir ile fingirdeşiyor.

Çağla Şimşek el kızı dizisinde Seher karakteri ile yer alacak

Sinan Arslan (Bekir)

Bekir Ayfer’in kardeşidir. Sapık ve asalak bir tiptir. Ezo’ya aşıktır.

Sinan Arslan El kızı dizisinde Bekir karakterine hayat verecek

Nur Yazar (Ayfer)

Ayfer Resul Bozdağlı’nın 2. eşidir. 

Nur Yazar El kızı dizisinde Ayfer karakteri ile kendisine yer bulacak

Mesut Kaytan (Adem)

Adem konağın güvenlik görevlisi

Mesut Kaytan el kızı dizisinde Adem karakteri ile kendine yer bulacak

Beyza Dolu (Neşe)

Evin hizmetlilerinden biri.

beyza dolu

Zeynep Ülsever (Esma)Zeynep Ulsever

Can Büyükaltay (Cemal)

Cemal Resul’ün yakın koruması ve şöförü

Can Buyukaltay

Fırat Doğruluoğlu (Selçuk)

Binbaşıdır Selçuk Karlı

Firat Dogruluoglu

Münir Can Cindoruk (Ali)

Yalandan Ezo ile evlenecek. Ali Ezo’ya aşık. Ali asker.

munir can cindoruk

Pelinsu Çileli (Aslı)

Aslı Harun’a aşık bir kız. Güzellik salonu sahibi

pelin su cileli

Macit Koper (Ekrem)

El Kızı dizisinde Ekrem torununun mutluluğunu görmeyi çok isteyen bir adam.

Macit Koper

Rahimcan KAPKAP (Mert)

Harun’un küçük kardeşidir. Rahimcan KAPKAP El Kızı dizisinde Mert karakteri ile yer alacak

Sabriye Günüç (Serpil)

Cavidan hanımı hizmetlisiSabriye Günüç el Kızı dizisinde Serpil karakterine hayat verecek

Gülşehri Mina KekeçGülşehri Mina Kekeç el kızı dizisinin kız çocuk oyuncusu

Gökçe Akyıldız (Songül)

Kırgın Çiçekler dizisi ile tanınan ve uzun süredir anne olduğu için ekranlarda yer alamayan Gökçe Akyıldız Songül karakteri ile El Kızı dizisine sonradan dahil olacak.

gokce akyildiz el kizi songul

Birgül Ulusoy (Cevriye)

Birgül Ulusoy daha önce de Kırgın Çiçekler dizisinde Gökçe Akyıldız ile birlikte yer almıştı. Birgül Ulusoy  El Kızı dizisinde de Cevriye Turan karakteri ile yer alacak.

Cevriye Songül’ün annesidir. el kızı dizisinde cevriye karakterine birgül ulusoy hayat verecek

Sibel Akdeniz

Erkut Emre Sungur

El Kızı Dizisi Konusu: El Kızı dizisinde yabancı uyruklu bir kızın Türkiye’ye gelip aşık olduktan sonra evlenmesi ve sonrasında yaşanan olaylar anlatılacak.

Yorum yaz