Erhan Ünlütürk Kimdir? Biyografisi

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi ile dikkatleri üzerine çeken Erhan Ünlütürk şimdi de kadrosunda Engin Altan Düzyatan ve Alperen Duymaz gibi ünlü isimlerin bulunduğu Barbaros dizisi kadrosuna dahil oldu.

Erhan Ünlütürk Kimdir?

Erhan Ünlütürk 1993 doğumlu yazar ve oyuncudur. Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik eğitimini tamamlayan Erhan Ünlütürk  İşletmeci değil oyuncu olmak isteyince ilk olarak Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde temel oyunculuk ve tiyatro dersleri aldı daha sonra Yönetmen Filiz Kaynaktan özel eğitim aldı. Sonra Holywood’da görev alan bir oyuncu koçundan 2 yıl Adler tekniği üzerine oyunculuk eğitimi aldı. Ankara ve İstanbul’da bir çok oyun ile izleyicisinin karısına çıkan Erhan Ünlütürk 2017 yılında Payitaht Abdülhamid dizisine “Hafiye David” karakteri ile 2 bölüm konuk oldu. Ardından Ayla Algan ile çalışmaya başladı. 2019 da Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı  filminde önemli bir karakteri Akıncı Yusuf’u canlandırdı.

Bilim kurgu, dram ve gerilim türünde bir İnternet dizisi yazdı ve bir çok yapımcı tarafından teklif aldı. Senarist olmanın dışında çok iyi ata biner, at üzerinde ok atar, çok iyi kılıç kullanır ve çok iyi ok atar. Çok iyi futbol ve basketbol oynar, uzun ve kısa mesafe koşucusudur. Barbaros dizisi için açılan seçmelerde de en başarılı isimlerin başında yer alan Erhan Ünlütürk kızıl saçları ve sakalları ile çok önemli bir gemi kaptanına hayat verecek.

Erhan Unluturk fotograflari 2020

Barbaros dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Barbaros Oyuncu

Bilindiği üzere Barbaros dizisinde Kaptanı Derya ismi ile bilinen meşhur Osmanlı Kaptanı Barbaros Hayrettin Paşa’nın ve kardeşi Oruç reisin hayatı anlatılacak.