Erkenci Kuş Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor? İşte Nedeni

Erkenci Kuş 11 Haziran 2019 Neden Yok?

Erkenci Kuş dizisi 11 haziran cumartesi günü yaz sezona bayram arasından sonra başlayacaktı. Erkenci Kuş dizisinin 43. bölümü 25 mayıs cumartesi günü yayınlanmış bayram arasından dan sonra da Erkenci Kuş dizisi 11 haziran 2019 da yayında olmaya ve yaz boyu da devam edeceği açıklanmıştı; ancak 11 haziran cumartesi günü  yayınlanacak Türkiye-İzlanda maçı nedeniyle 18 Haziran’a ertelendi.Erkenci Kuş 11 Haziran neden yayınlanmıyor

Gold Film’in 26 Haziran 2018 Salı gününden itibaren aralıksız her hafta yayına aldığı Erkenci Kuş dizisinden kötü haber geldi. Erkenci Kuş  dizisinin 37. bölümünün 6 nisan cumartesi akşamı yayında olması bekleniyordu; ancak Erkenci Kuş  dizisi yapısal bir değişikliğe gittiği için bir hafta ekranlara ara vermek zorunda kalacak. Bu duruma 6 nisanda izleyicisi ile buluşamayacak Erkenci Kuş 37. bölüm 13 nisan cumartesi akşamı izleyicisi ile buluşacak.

Erkenci Kuş Neden Yayınlanmıyor?

Doğruyu söylemek gerekirse Erkenci Kuş dizisinde planlanan böyle bir ara yoktu; ancak Erkenci Kuş dizisi senaristi değişmişti. Erkenci Kuş dizisini 17. bölümde devralan senarist Aslı Zengin 22 bölüm sonra görevi devretmiş ve Erkenci Kuş dizisinin 39. bölümü itibariyle görevi Erkenci Kuş’un ilk 17 bölümünü yazan eski senarist Ayşe Kutlu’ya devretmişti. İşte bu yapısal değişiklik sebebi ile çekimlerde de aksamalar meydana gelmişti; ancak her halükarda Erkenci Kuş dizisinde ara vermeye gerek duyulmazdı; ancak Türkiye’de 31 marttan sonra gündem dizilerden çok seçim olmuş ve durumu fırsat bilen Yemin; Elif ve Avlı gibi bir çok dizi bir haftalığına ara verme kararı almıştı.

Erkenci Kuş Neden Yok resimleri

Erkenci Kuş dizisinde zaten beklenen ve özlenen eski reytingler gelmiyor; bir de seç,m ve haber programları nedeniyle 6 nisan akşamı Erkenci Kuş dizisinin iyici izleyici kaybedeceğini düşünen Star TV yönetimi Erkenci Kuş dizisine bir hafta ara verilmesini kabul etti. Böylelikle hem senaryo yazımı için yeterli zaman tanınmış oldu senarist Ayşe Kutlu’ya hemde Erkenci Kuş dizisi reytinglerini  arttırmak için  bir hafta düşünme süresi tanınmış oldu.

Yurt dışında dizilerde aralar sık olsa da bizde ara veren dizi ne yazık ki geri döndüğünde reyting kaybetmiş olarak haftaya başlıyor; bu nedenle de yapımcılar ve kanalların çok tavsiye ettikleri bir şey değildir ara vermek; ancak Erkenci Kuş dizisinde ara vermek bir zorunluluk hale gelmişti.

Erkenci Kuş Neden Yok?

Daha önce sizlere duyurduğumuz haberlerde Erkenci Kuş dizisinin 2019 yaz sezonunda da devam edeceğini açıklamıştık; çünkü Erkenci Kuş dizisi 2019 2020 yeni sezonu için Star TV’ye güven vermemiş yaz sezonu için Erkenci Kuş dizisi uygun görülmüştür. Muhtemelen de Erkenci Kuş  dizisi bu kadar düşük reytingler almaya devam ederse 2019 2020 yeni sezonunu göremez. Nasıl basketbolda voleybolda hakemler mola alıyorsa; Gold Film’de Erkenci Kuş dizisini çok daha iyi şekilde yayına alabilmek için Star TV yönetiminden bir haftalık bir mola istedi. Bakalım Erkenci Kuş dizisi yeni haftada moladan sonra nasıl bir izlenme oranı grafiği yakalayacak göreceğiz.

Yani Erkenci Kuş dizisinin 6 nisan cumartesi günü yayınlanmamasının iki sebebi var. Bir tanesi yeni senarist ikincisi ise seçimlerden dolayı bu hafta reytinglerin düşük olması.

Erkenci Kuş’un Ara Vermesi Bir Aile Hikayesi’ne Yarayacak?

Bilindiği üzere Erkenci Kuş dizisinin cumartesi akşamları en önemli iki rakibi İkizler Memo Can dizisi ikincisi ise Fox TV’nin yeni uyarlama dizisi Bir Aile Hikayesi oldu. This Is Us dizisinden uyarlanma olan ve başladığı haftadan itibaren istikrarlı bir şekilde izlenme oranları artan Bir Aile Hikayesi dizisi Erkenci Kuş dizisinden çok izleyici çalacak gibi. Erkenci Kuş yeni bölüm neden yayınlanmıyor

Demet Özdemir ve Can Yaman Ödül Töreni İçin İstanbul’dan Ayrıldı

Arap dünyasının başarılı isimleri ödüllendirdiği “Murex D’or” ödül törenine katılmak için Demet Özdemir ve Can Yaman Beyrut’a gitti. Bu prestijli ödül töreni bile Erkenci Kuş dizisinin setini aksatmış olabilir.

Erkenci Kuş 13 Nisan 37. Bölüm Fragmanı