Çukur Sena Öldü. Dilan Çiçek Deniz Çukur’dan Neden Ayrıldı? İşte detaylar

2019 2020 yeni sezonunda izleyicisi karşısına çıkmak için yeni sezon onayı alan Ay Yapım’ın sevilen dizisi Çukur’da 3. sezon hazırlıkları başladı. Çukur dizisi senaristi Gökhan Horzum’un 3. sezon için şimdiden senaryo çalışmalarına başladı. Çukur dizisinin 3. sezonunda çok farklı bir hikaye anlatılacak; bu nedenle de şimdiden senaryo 3. sezona göre şekilleniyor.

Başrollerini Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Berkay Ateş ve Necip Memili gibi çok önemli isimlerin paylaştığı Çukur dizisinde yeni sezon öncesi çok önemli ayrılıklar gerçekleşmeye başladı. Çukur dizisinden önce Çeto karakterine hayat veren Erkan Avcı ayrıldı. Şimdi de dizinin önemli kadın başrollerinden Dilan Çiçek Deniz Çukur dizisinden ayrılmaya hazırlanıyor. Çukur dizisinde Sena karakterine hayat veren Dilan Çiçek Deniz Çukur dizisinin 3. sezon senaryosunda kendine yer bulamadı.

Çukur Sena Öldü?

Evet Çukur dizisini 8 nisan 2019 pazartesi akşamı ekranlara gelecek bölümlerinin birinde Sena karakteri ölecek; Sena’nın ölmesi ile Yamaç’ta büyük bir travma yaşayacak. Sena ile birlikte Mahsun’da ölecek. Bu durumda Çukur dizisinin 3. sezonunda Dilan Çiçek Deniz ile birlikte Berkay Ateş’te yer alamayacak. Çukur dizisinin 2019 2020 yeni sezonunda ekranlara gelecek yeni sezonunda kadronun geriye kalanın çoğunluğunun korunması bekleniyor; ancak Yamaç 3. sezonda yeniden aşık olacak. Yani Ay Yapım Çukur dizisine yeni bir kadın başrol oyuncusu getirecek.

Sena’nın ölmesi aslında Çukur’un 3. sezon senaryosunun da temeli olacak; çünkü Yamaç Sena’nın intikamını almak için harekete geçecek ve yüzüklü ile büyük bir mücadeleye girecek yeni sezonda

Çukurda Büyük İntikam

Çukur’da Yamaç Sena’nın ölümünden Karakuzuları yani Mahsun’u sorumlu tutacak ve onu öldürecek ama gerçekte Sena’yı Yamaç’tan tüyleri diken diken ederen ayıran Mahsun değil yüzüklüydü. Yüzüklü Sena’nın ölmesinin nedenini Yamaç geçmişinde aramasını istiyor. Meliha’nın eline verdiği fotoğrafta geçmişten biri var. İdris’in söylediğine göre adam öleli 30 yıl olmuş; gazete de pavyonda bir cinayet olduğu haberi vardı. O gün orada olanlardan sonra biri intikam almak istedi Koçovalı’lardan.

Bence orada ölen adamın bir oğlu var ve bu kişi de yüzüklü adam. Yüzüklü’nün Yücel olabilir tabi ki bu sadece bir tahmin.

Çukur’da Yamaç Delirecek mi?

Bize gelen bilgilere göre Çukur dizisinde sezon sonuna kadar Yamaç delirecek ve kendinden geçecek ve Çukur’dan gitmek isteyecek ama Çukur Yamaç’tan gitmeyecek. Yamaç Aliço gibi olacak ancak sonradan aynı annesi Sultan gibi kendine gelecek. Tabi bu sadece aldığımız bir tüyo. 

Dilan Çiçek Deniz Çukur’dan Neden Ayrıldı?

Dilan Çiçek Deniz tamamen senaryo gereği çok mutlu olduğu Çukur dizisinden ayrıldı. Çukur dizisi senaristleri hikaye gereği Sena karakteri ile ilgili dikkat çekici senaryo yazamıyor. Bu nedenledir ki özellikle kabadayı ve asker dizilerinde kadın başrol oyuncuları genellikle her iki sezonda bir değişir. Örnek verecek olursan Söz dizisinde Bahar karakterine hayat veren Aybüke Pusat ayrılmış onun yerine ise savcı Derya olarak kadroya  Deniz Baysal kadroya dahil olmuş ve Derya karakterinin gelmesi ile Savcı Derya ve  Tolga Karasu karakterleri arasında bir çok sahne yazılmıştı. Çukur dizisinin 3. sezonunda da benzer bir durum söz konusu olacak ve yeni sezonda Yamaç’ın yeniden aşık olmasını ve Sena’yı unutmasını izleyeceğiz.

Dilan Çiçek Deniz’in ayrılması ile Çukur izleyicisi çok üzülecek olsa da Çukur dizisi senaryosu 3. sezonda çok daha aksiyonlu ve aşk dolu olacak. Gerçek manada bakıldığında Dilan Çiçek Deniz’de Çukur dizisinde artık çok geri planda kalmıştı. Dilan Çiçek Deniz’de bu kadar az sahnesi olduğu için kendini mutlu hissetmiyordu Çukur’da. Ay Yapım içinde bu kadar az sahne karşılığında Dilan Çiçek Deniz’e ödenen yüksek ücretler hiç mantıklı gelmiyordu.

Dilan Çiçek Deniz 2019 2020 yeni sezonunda yeni bir dizi ile anlaşmak üzere

Çukur dizisinden ayrılacağı kendisini bildirilen Dilan Çiçek Deniz’e 2019 2020 yeni sezonunda yayınlanacak bir çok diziden de teklifler geldi. Şuana kadar Dilan Çiçek Deniz yeni bir dizi ile anlaşma imzalamasa da Dilan Çiçek Deniz’in bir kaç ay dinlendikten sonra yeni projeleri değerlendireceği konuşuluyor.

Çukur dizisinde ayrılan ve Çukur dizisine yeni gelen oyuncu listesi için tıklayınız  Çukur Oyunccu

Çukur Setinde Sena’nın Cenazesi Çekildi

Çukur dizisinin İstanbul’un Ayvansaray Mahallesi’nde 3 nisanda  yapılan çekimde senaryo gereği öldürülüp ayrılacak olan Sena için önce cenaze düzenlendi sonra da taziye ziyaretleri gerçekleştirildi. Çukur setinde Koçovalıl’arı siyah giyinip yakalarına Sena Koçovalı’nın fotoğraflarını astı.blank

Dilan Çiçek Deniz Çukur’a Geri dönecek mi?

Çukur’da Sena’nın ölmesi yüzüklülerin planı sena aslında kurtuldu sanıldı ama ne yazık ki Sena gerçekten öldü. Sena ile birlikte Yamaç’ta Karakuzular’dan Mahsun’u da öldürdü.

Bir çok izleyici Çukur dizisinde 8 nisan pazartesi akşamı yayınlanan sahnelerde Sena’nın ölmediğini ve Çukur’a Dilan Çiçek Deniz’in geri döneceğini düşünecek ancak Dilan Çiçek Deniz’in Ay Yapım ile sözleşmesi nisan ayına kadardı. Dilan Çiçek Deniz kesin olarak Çukur’a bir daha dönmeyecek ancak Dilan Çiçek Deniz Ay Yapım’ın yeni dizisine evet derse 2019 2020 yeni sezonunda yine Ay Yapım’da devam edebilir.

Çukur Sena Ölüm Boğulma Sahnesi

https://www.youtube.com/watch?v=0TqQKQ6UcwA

Çukur Sena Öldü. Dilan Çiçek Deniz Çukur’dan Neden Ayrıldı? İşte detaylar (31 Yorum)

 1. Bi kurtlar vadisinin %0.1 i etmez
  Mafyanın baronların bu kadar rezil işlendiği başka dizi var mı ?
  İstanbuldan gideceksiniz diyen zibidi
  Uyuşturucu baronu zibidi
  Oturanlar malımsı
  Lego dizisi yapmışsınız

 2. Senayı çukur dizisinden çıkardınız ama yerine bir başkası geçemez çunku yamaç senayı sevdiği gibi bir başkasını sevemez senaryoda yamacın hayatı için sena kendini feda etmiştir. Yani Melihayı getirmeniz saçma olmamışta senanın arka planda durup yuksek miktardan sebepmi çıkardınız şu filmi izleyenlerin yarısı sena ve yamacın aşkından dolayı izliyordu hele bide idrisi melihayla yaklaştırısanız hepten film cıvıklasır Sultan çukurun anasıdır yerine kimseyi geçiremessiniz ayrıca filmin açığı çok var yarım bırakılan sahnelerden bi tanesi yamaç metine hesabını sormadı meke botlarının çamurlanması açığa kavuşmadı filmi yarım yarım vermeyin yok yuzuklu timsah boksçu yeni olaylar guzel oluyor ama dediğim gibi Senayı çıkardınız %30 izlenmede duşukluk olacak kimse dusmez demesin ilerleyen zamanlarda göreceksiniz sizde

 3. Bence cok iyi oldu ciktigi zaten ne gibi bir rolü vardiki ???
  Ise yaramayan bir fazlalikti bence rolünüde hakkinca yapamiyordu

 4. Her şey güzel hoşta Dilan Çiçek Deniz Çukur’dan Neden Ayrıldı? başlığında son paragrafta “Tolga Karasu” ifadesi kullanılmış, Tolga Sarıtaş’ın Söz dizisindeki karakterinin adı”Yavuz Karasu” dur.

 5. Bende hayal kırıklığına uğradım, hep iyiler eninde sonunda kazandığı için çok seviyordum bu diziye

 6. Bir karaktere alışıp filme baglaiyoruz..sonra alıştığımız oyuncuları çıkarıp başkalarını getiriyorsunuz alın şimdi bunu izleyin diyorsunuz.. Kusura bakmayın da başka oyuncular izliycek olsam direk kanalı değiştiririm…Sena’yi filme geri getirin yoksa tadı tuzu kalmaz filmin başta ben izlemeyi bırakırım..moda olmuş her sezon oyuncu değişmesi tüm filmde yapıyorlar fakat izleyici olarak çok saçma buluyorum…Sena’yi istiyoruzzz..

 7. Ben daha bir kitabı sonuna kadar okumadım bunu okudum.
  Da hem başrol diyor hem de senaryosu az diyor madem baş rolde de senaryosu niye az ? o değilde resmen ağladık bu gidişle izlenme düşer gibime geliyor ama düşmez insallah

 8. Olmadı bu hiç mutlu değilim coooook saçam oldu diziyi izleyesim kalmadı yoksa dizinin delisiydim aslında

 9. Bence çok saçmaladılar hani mahsun çeto çıktıda başrol oyuncuya çıkarmak nedir? Melihayla idris bababnın geçmişinde olan olayların sorumlusu yamaç tutulup karısının öldürülmesi saçmalığı ne? camın silahla patlamaması? Kızı çıkardığı halde mahsunun peşine düşmesi onu öldürmesi çatıdan beraber atlaması örümcek adam gibi çatıdan çatıya atlaması filan çukur 2 sezondur izlediğim en saçma bölümü yayınladı dün gece cidden üzdünüz.

 10. Gerçek ten saçmalık senaya alıştık bu dizi izlenmez artık en sevilen insanlar bir bir çıkartılıyor

 11. En sevileni oyundan çıkarmakta nasıl bir plandır bu diziyi her daim saçma bölümleri olduğunda dahi izleyenlerdenim ama artık izlemem bitti

 12. Şükürler olsun parayı zaten banka reklamlarından götüren ve diziden aldığı parayıda hak etmeyen bir asalaktı yapımcının gözleri açılmış

 13. Sena olmemeliydi cok alısmistik birde her s3ferinde biri girip biri çikarsa tadi kalmaz alışilan insanların dewam etmesi dha iyi cok uzuldum???

 14. Yazdıklarınızı okuyor musunuz?

  Çukur dizisinin 3. sezonunda Dilan Çiçek Deniz ile birlikte Berkay Ateş’te yer alamayacak

  de’yi ayrı yazmayı bilmeyen insanlarla mı çalışıyorsunuz? yazık.

  • Bençe bu dzi artık seyredilmez baskası alamaz dzidekilerin bu kişilere alıstık çok sacmaladılar yani