Eşkıya Façalı Dayı Kimdir? EDHO Façalı Dayının Amacı Ne? (Turgut Tunçalp)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 122. bölümünde en çok merak edilecek isim Façalı Haşmet olacak. Bilindiği üzere Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin  25 Şubat salı akşamı ekranlara gelen 121. bölümünde Façalı dayının emri ile bir mahkum tam İlyas hapishaneye nakledilirken bıçaklanacak. Façalı Haşmet asıl mesaj vermek istediği isim ise Hızır Çakırbeyli.

Façalı Haşmet Kimdir?

Façalı Ailesi bir bütün olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar’a dahil olacak. İstanbul’un önemli ve büyük ailelerinden biri olan Façalılar bir çok sektörü tek başına idare etmektedir. Façalıların Türkiye’de çalmadıkları hiç bir şey yoktur. Façalılar çaldıkları her şeyi hemen yurt dışına çıkarır ve satar.

İlyas’ın intikamını almak isteyen Çakırbeyli’ler ise Façalı’lardan intikam almak için hepsini öldürmeyi hedefleyecek

Eşkıya Façalı resimleri

Aslında Façalı dayı ile ben İstihbaratın başında ki Mesut’n ortak iş yaptığını düşünüyorum zira Mesut olmasa Façalı Çakırbeyli ailesini karşısına alamaz. Biraz daha geriye gidecek olursak Façalı dayı bence Çakırbeyliler tarafından bitirilen Sultan ve akrabalarının  intikamını almak için Çakırbeyliler ile uğraşıyor.

EDHO dizisinde Turgut Tunçalp Façalı dayı karakterine hayat verecek ve bence Façalı Dayı bir kaç hafta içinde Çakırbeyliler tarafından öldürülecek ve Turgut Tunçalp Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan ayrılmış olacakEşkıya Façalı Dayının amacı ne

Turgut Tunçalp Kimdir?

Turgut Tunçalp 12 Mayıs 1976’da Sakarya Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir. Sektöre tiyatro oyunculuğu ile giren Turgut Tunçalp Merhamet dizisinde Moskof Recep karakterine hayat vermesi ile dizi sektörürnde sevilmiştir. Daha sonra Türkiye’nin açık ara en çok izlenen ve en büyük dizisi Diriliş Ertuğrul kadrosuna dahil edilen Turgut Tunçalp Moskof Recep’in aksine sevilen bir komutan olan Afşin Bey karakterine hayat vermiştir. Başarı ile hem kötü rolleri hemde iyi rolleri oynayabilen Turgut Tunçalp yeteneği ile televizyonun en çok aranan ve beğenilen isimlerinden biri.

Turgut Tunçalp son olarak Müslüm dizisinde Müslüm’ün babasına hayat vermiş ve rolünün hakkını sonuna kadar vermiştir.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Façalı Ölecek mi?

Eşkıya dizisinde Façalı tabi ki ölecek. Zira bu zamana kadar Hızır’ın karşısına duran kimse yaşamadı. Hem Façalı ölecek hemde bence Mesut ölecek. Mesut ne zaman Façalı’yı gözden çıkarırsa o zaman kardeşinin intikamını almak isteyen Hızır Façalı’yı öldürecek.

Bilindiği üzere Eşkıya dizisinde İlyas’ı Mesut Cengiz’in ölümü nedeniyle göz alyına almıştı. Savcının tutukalma kararı ile hapishaneye götürülen İlyas Façalı dayının bir adamı tarafından öldürülmüştü. Peki gerçekten Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İlyas öldü mü? Ozan Akbaba Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’danb ayrılacak mı? Detaylar için tıklayınız. Öldü mü?

EDHO Façalı Dayının Amacı Ne?

EDHO’da Façalı Dayının amacı Çakırbeyliler’i bitirmek ve onun yerine geçmek. Façalı bunu devletten destek alarak yapmak isteyecek ama devletin gücünü kötüye kullanan Mesut Façalı’dan desteğini çekmek zorunda kalacak.Eşkıya Façalı Dayı resimleri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 122. bölüm Fragmanı