Ferhat ile Şirin Neden Final Yapıyor? İşte Final Tarihi ve Kararının Gerekçesi

Ferhat ile Şirin Ne Zaman Final Yapacak?

Ferhat ile Şirin 27 Aralık 2019 Cuma akşamı ekranlara gelecek 6. Bölüm final yaparak ekranlara veda edecek.Ferhat ile Şirin final 7. bölüm

O3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Ferhat ile Şirin dizisi için final kararı alındı. Şimdilik medyadan saklı tutulmaya çalışılsa da Ferhat ile Şirin dizisinin 6 bölümü ile 27 aralık 2019 cuma akşamı Ferhat ile Şirin dizisi yayın hayatını noktalayacak.

Ferhat ile Şirin Dizisinden Işıl Yücesoy’da Ayrıldı

6. bölümü ile final yapacağı kesinleşen Ferhat İle Şirin dizisinden Işıl Yücesoy ayrıldığını açıkladı. Deneyimli oyuncunun hayat verdiği Hayriye karakteri senaryo da çok geri kalmıştı. Işıl Yücesoy bile Ferhat ile Şirin dizisini yarı yolda bırakması Ferhat ve Şirin dizisinde işlerin ne kadar kötüye gittiğinin de en önemli göstergesi.

Ferhat ile Şirin dizisinde ki mafya vari senaryo Işıl Yücesoy’u da zora sokmuş olmalıferhat ile şirin ışıl yücesoy

Büyük ümitler ile yayın hayatına daha 22 Kasım 2019 Cuma günü başlayan dizi için 10 aralıkta alınan final kararı Türkiye’de ki dizi sektörünün ne kadar acımasız bir sektör olduğunu gözler önüne seriyor. Başrollerinde Cansu Dere ve Tolga Sarıtaş gibi dünyaca ünlü iki yıldızın olduğu bir dizinin ipi bile üç bölümde çekilebiliyor. Aslında sektörün acımasız olan bir yönü de alınan kararların çok hızlı basına sızması; yoksa basına bilgi sızmasa izleyici Ferhat ile Şirin dizisi için alınan final kararını 20 Aralıkta 2019 de yayınlanan final fragmanı ile duyacak. Bir çok dizi için bu tarz haberlerin sızmaması imkansız zira diziler o kadar büyük prodüksiyonlar ki sette oyuncusundan oyuncu koçuna, menajerlerden teknik ekibe bazen 500 kişilik geniş bir ekip ile çalışılıyor ve biri söylemese biri gelişmeleri basın ile paylaşıyor.

Ferhat ile Şirin dizisinin 6 bölümlük yayın hakları yapılan sözleşme ile Fox TV’ye satılmış ve Fox TV büyük bir bölümünün ücretini yapımcıya ödemişti. Hal böyle olunca Ferhat ile Şirin dizisinin 6 bölümden sonra ne olacağı merak konusuydu. Ferhat ile Şirin dizisinin 6 bölümden sonra satın alınmayacağı Fox Tv yönetimi tarafından O3 Medyaya yapılan toplantı ile bildirildi. Bu da yeni bir yayıncı bulunamazsa Ferhat ile Şirin dizisinin final yapacağı anlamına geliyor. Hatta üzülerek söylüyorum final haberlerinden sonra Ferhat ile Şirin dizisi setinde heyecan düşer ve izleyici de zaten bitecekmiş diyerek Ferhat ile Şirin’i izlemeyi bırakırsa Ferhat ile Şirin dizisinin reytingleri iyice düşer. Bu durumda Ferhat ile Şirin dizisi belki de 6 bölümü bile göremez yani Fox Tv parasını ödediği bölümü yayınlamayabilir bile. Tabi bu durum şimdilik imkansız görünse de daha önce bir çok dizi de bu durum yaşandı.

Ferhat ile Şirin Neden Final Yapıyor?

Ferhat ile Şirin dizisinin final yapmasının arkasında reyting canavarı var. Bir çok eleştirmen Cansu Dere ve Tolga Sarıtaş’ın dizisi reyting canavarına yenilmez dese de ne yazık ki reytingler ortada. Daha önce ne Cansu Dere ne de Tolga Sarıtaş böyle bir hüsran ile karşılaşmamıştı. Ferhat İle Şirin dizisi ilk bölümde 8. sırada yer almış ve 3.7 milyon izleyici tarafından izlenmişti. Dizinin 6 aralıkta yayınlanan 3. bölümü 2.9 milyon izleyici tarafından izlendi ve 22. oldu. Bu sonuçlar Fox TV’nin çok açık şekilde Ferhat ile Şirin dizisinden zarar ettiğini gösteriyor. Ferhat ile Şirin dizisi ilk 6’ya girmeden ve yaklaşık 4 milyondan fazla izlenmeden zaten Fox TV’den yeni sözleşmeyi kapamazdı.

Ferhat ile Şirin Dizisinin Devam Etmesi İçin Mucize Lazım

Ferhat ile Şirin dizisi için daha 2 bölüm şans var ama Ferhat ile Şirin dizisi o kadar yavaş akıyor ki kan kaybeden Hercai gibi bir dizi karşısında izleyicilerin ilgisini çekemiyor. Ferhat ile Şirin dizisinde oyunculuklar ve yönetmen ile ilgili bir sorun yok; tek sorun hikaye ve senaryo da. Tabi Ferhat ile Şirin dizisi senaristi bu Fox TV’nin final resti sonrası çalışır aksiyon dolu bir kaç bölüm yazar ve dizinin reytingleri artar o zaman her şey değişir ama şuanda Ferhat ile Şirin dizisinde 6 bölüm çekimleri tamamlandı. Yani sadece iki bölüm de senarist bunu yapabilir bir tanesi de final bölümü zaten. Diğer taraftan Ferhat ile Şirin dizisi 7. bölüm yayınlanmadan da zaten Ferhat ile Şirin dizisi seti bitirilmiş ve dağılmış olacak. Sizin anlayacağınız Ferhat ile Şirin dizisinin devam etmesi için bir mucize şart.Ferhat ile Şirin Neden Final Yapıyor

Ferhat ile Şirin Neden Final Yapıyor? İşte Final Tarihi ve Kararının Gerekçesi (8 Yorum)

  1. Dizinin tekrar dönmesini çok istiyorum lütfen çok güzel diziydi bari gününü değiştirseydiniz sonra karar verirdiniz.

  2. Ferhat ile Şirin dizisinin hiç mi dönme şansı yok çok güzel bir diziydi öyle bir dizi daha gelir mi bilemem lütfen geri gelsin dizi 7. bölüm ile

  3. Fox tv lütfen Ferhat ile Şirin dizisi final yapmasın çok güzel bir dizi daha Ferhat?Şirin aşkını görmek istiyoruz siz neden bahsediyorsunuz birde Tolga Sarıtaş ve Şehsuvar Aktaş’ın baba oğul sahnelerini görmek istiyorum ikiside çok güzel oynuyor lütfen.

  4. Vuslat dizisinin final yapıp yapmayacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim lütfen

    Admin lütfen rica ediyorum senden

  5. Vuslat dizisinin final yapıp yapmayacağına dair bilgin var mı

    Diziseti admin yanıt bekliyorum bu konuda lütfen rica ediyorum senden