Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor? İşte O Set Mekanları

Köprü Film’in yeni dizisi Gönül Dağı’nın çekimlerine Eylül ayında başlanacak. Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak Gönül Dağı dizisini  Ferhat Eşsiz hazırlayacak. Oyuncu kadrosunda Gülsüm Ali İlhan Berk Atan, Erdal Cindoruk, Şebnem Dilligil ve Ali Düşenkalkar’ın yer aldığı Gönül Dağı dizisi İstanbul dışında çekilecek ve Anadolu motifleri ile süslenecek.

Gönül Dağı dizisi tam liste oyuncu kadrosu için tıklayınız GGönül Dağı Nerede ÇekiliyorGonul Dagi set fotograflari

Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in güzel  ilçesi Sivrihisar da çekilecek. Ankara’ya yakın olan ve 20.000’i geçen nüfusu ve doğal güzellikleri ile çekim cazibesi yüksek olan Sivrihisar Gönül Dağı dizisine ev sahipliği yapacak. Gönül Dağı Dizisi set resimleri

Gönül Dağı dizisi Yahya Samancı’nın Sivrisihisar’ı çok beğenmesi ile çekimlerin Eskişehir’e alındığı Gönül Dağı dizisinin senaryosu Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden yola çıkılarak yazıldı.

Gönül Dağı çekimleri eskişehir

Doğal ve kültürel değerleri ile Sivrihisar tam bir kültür mirası. Anadolu kültürünün saf hali ile devam ettirildiği Sivrihisar bu özelliği ile Gönül Dağı dizisinin yapımcılarının dikkatini çekti.

Geleneksel sivil mimari karakterini büyük ölçüde koruyan Sivrihisar turizmde marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tarihi, kültürü, doğası ve turizmiyle Nasreddin Hoca’nın da dediği gibi Dünyanın Merkezi olan Sivrihasar Özgün mimari dokusunu koruduğu için cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Yahya Samancı’nın Bozkırda Altmışaltı isimli kitabında ki hikayelerden seslenilecek Gönül Dağı dizisinin gerçekte hikayesi Yozgat’ta geçiyor ancak Yozgat’ta tarihi doku tam olarak korunamadığı için Sivrihisar setin kurulması için uygun mekan olarak görüldü.

Gönül Dağı dizi 80’li yıllarda geçen bir aşk hikayesi olacak ve izleyiciyi dönemin saf aşklarına ve koşullarına götürecek.

Gönül Dağı Dizisinde Kullanılan Konak Nerede

Gönül Dağı dizisinde Sivrihisar belediyesine ait işte bu konak kullanılacak. gönül dağı dizisi konağı

Gönül Dağı Tanıtım Fragmanı

Yorum yaz