Gülizar Ne Zaman Final Yapacak? Gülizar Dizisi Reytingleri

Güncelleme: Aldığımız tüyo doğru çıktı. Kanal D’nin yeni dizisi Gülizar 10.Bölümüyle 24 Mart Cumartesi günü final yaparak ekranlara veda edecek. 

20 ocak 2018 cumartesi akşamı ilk bölümü ile Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıkan Gülizar dizisi ne yazık ki beklendiğini bulamadı. Gülizar dizisi ilk bölümü ile 3.06 reyting ile 12. sırada yer aldı. O3 medyanın son zamanlarda ekrana getirdiği başarılı yapımlar sonrası Gülizar dizisi Çağan Irmak’ın da desteği ile büyük ümitler ile ekrana çıkmıştı ancak ilk bölüm sonuçları ne yazık ki çok iç açıcı olmadı.

Gülizar dizisinin başrolünde yer alan Farah Zeynep Abdullah ve Berk Cankat’ın uyumlu olmadığı başrollerin bir birine yakışmadığı yönünde gelen eleştiriler gerçek oldu gibi. Zira izleyici yapılan onca tanıtıma rağmen beklediği ilgiyi göstermedi.

Gülizar Dizisi Neden Tutmadı?

Aslında Gülizar  dizisi senaryosu da oldukça beğenildi; ancak cumartesi akşamları oldukça zorlu bir programa sahip; zira hafta sonu olması sebebi ile zaten izleyici ekran başında değildi ayrıca YENİ GELİN, FAZİLET HANIM VE KIZLARI, KALBİMDEKİ DENİZ, BAHTİYAR ÖLMEZ, O SES TÜRKİYE ve KALK GİDELİM gibi çok önemli yapımların boy gösterdiği ve sabit izleyici yakaladığı bir akşama Kanal D’nin Gülizar dizisini çıkarması çok mantıklı olmadı. Gülizar dizisinin başlaması ile 7 ulusal kanalın 7 sinde de büyük peojeler aynı anda yayınlanmaya başlandı.

Gülizar dizisi ise reyting sonuçları olarak bu 7 dizinin de gerisinde kalarak hem yapımcısı O3 Medyayı hemde kanalı Kanal D’yi üzdü. Kanal D ne yazık ki iyi başlayamayan dizilere bu güne kdar hiç şans tanımadı. Bir çok dizi başlar başlamaz final yapmak zorunda kaldı.

Ayşe ÖZYILMAZEL Gülizar Dizisi ile ilgili bir eleştiri yazısı kaleme aldı ve Gülizar dizisinin ilk bölümüne 15 dk bile dayanamadım dedi. İşte Ayşe Özyılmazel’in o yazısı

“Çağan Irmak böyle dizi yönetecekse hiç yönetmesin, yüreğimize sızılar salmasın. Bu kadar kötü oyunculuklar, böylesine demode çekimler, diyaloglar olamaz. Artık dizilerimiz sinemamızla kapışırken, bu işin arkasında Çağan Irmak olduğuna kimse inanmaz.”blank

Gülizar Ne Zaman Final Yapacak?

Gülizar dizisi eğer 2. ve 3. bölümlerinde reytinglerinde hızlı bir yükseliş yapamazsa 10. bölümü göremeden final tehlikesi ile karşılaşabilir. Gülizar  dizisinin ne zaman final yapacağı konusunda en kesin bilgiyi ilerleyen haftalarda sizlere sunacağız.

 

Yorum yaz

Gülizar Ne Zaman Final Yapacak? Gülizar Dizisi Reytingleri (1 Yorum)

  1. Diziyi hiç beğenmedim. Konular hep aynı.Zengin çiftlik sahibi entrika lüzumsuz diyaloglar.. Gerisini getirmeye bile gerek yok..