Güvercin Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Listesi

Senaryosunu Hayat Bilgisi dizisinde de senarist olarak görev alan Halil Özer’in yazacağı Güvercin dizisinin çekimlerine Gaziantep’te başlanacağı açıklandı. Bakalım Güvercin dizisinin sadece ilk bölümü yoksa büyük bir kısmı mı Antep’te çekilecek bekleyip göreceğiz. 

Güvercin dizisinin yapımcısı Pastel film Star Tv ile dizinin yayın haklarını konusunda anlaştı. Güvercin dizisinin yönetmen koltuğunda Altan Dönmez otururken dizide umutsuz bir aşk hikayesini anlatılacak.

Güvercin Dizisi Konusu

Güvercin dizisinde birbirine aşık farklı hayatlar yaşayan iki gencin imkansız aşıkları anlatacak. Her ne kadar umutsuz ve imkansız bir aşk gibi görünse ümidini kaybetmeyen aşıklar bakalım engelleri aşıp sonunda bir birlerine kavuşabilecek mi?

Güvercin Dizisi Oyuncuları

Nursel Köse

Nursel Köse denilince akıllara Avlu dizisinde hayat verdiği Kudret karakteri gelmektedir. Aslında izleyici Nursel Köse’yi Paramparça dizisinde hayat verdiği Keriman karakteri ile yakından tanımıştı; ama Kudret karakteri galiba Keriman karakterini bastırdı. 1961 de Malatya’da doğan Nursel Köse daha 17 yaşındayken üniversite eğitimi için Almanya’ya gitmiştir. Köln Üniversitesinde Mimarlık eğitimlerini tamamlayan Nursel Köse aslında tiyatroyu en çok Almanya’da çok sevdi. Eğitimi sırasında oyunlarda yer alan Nursel Köse oyunculuğa olan yeteneğini böylece fark etti. Mimarlık yaparken bir anda kendini tiyatroya adadı ve kurduğu tiyatro topluluğu ile bir çok ülkede Almanca olarak sahnelere çıktı. İlk olarak Türkiye’de Kavak Yelleri dizisinde Nur karakteri ile yer alan Nursel Köse daha sonra Kartallar Yüksek Uçar dizisinde Mebrure olarak hep aykırı kadınların temsilcisi oldu. 2014 yani Paramparça’ya gelene kadar bir çok sinema filminde de oynayan Nursel Köse özellikle Kötü Yol dizisinde ki Bedia karakteri ile Paramparça yapımcısının sonra da Paramparça dizisi ile tüm Türkiye’nin dikkatini çekmeyi başardı.

Menderes Samancılar

Menderes Samancılar 1954 Adana doğumludur ve 65 yaşının içindedir. Fotoromanlar ile oyunculuğa başlayan Menderes Samancılar bir çok sinema filminde yer alsa da Asmalı Konak dizisi Menderes Samancılar’ın ekranlarda tanınmasına büyük katkı sağlamıştır. 2014 de Urfalıyım Ezelden dizisinde yer alan Menderes Samancılar son olarak Çukur dizisi oyuncu kadrosuna konuk oyuncu olarak Mahsun’un babası Kadir rolü ile girmiştir.

En son Poyraz Karayel dizisinde yer alan Burçin Terzioğlu ile en son Muhteşem İkili dizisinde yer alan İbrahim Çelikkol’un Güvercin dizisinde başrol oynayacağı medyada yüksek sesle dillendiriliyor. Daha önce Gizem Karaca ve Seçkin Özdemir’e teklif götürdüğü ancak bu ikili ile anlaşılamadığı gelen bilgiler arasında. Bakalım Burçin Terzioğlu  ve İbrahim Çelikkol ikilisi partner olmayı kabul edecek mi bekleyip göreceğiz.

Eslem Akar (Nefise)

23 Mart 1998 de İstanbul’da doğan Eslem Akar 21 yaşındadır. Bahçeşehir Üniversitesinde Mimarlık eğitimi alan Eslem Akar  4N1K dizisinde hayat verdiği Yelda karakteri ile tanınmıştır.  İlk olarak Trt 1 de yayınlanan Sende Gitme dizisi ile ekran karşısına çıkan güzel oyuncu Avlu dizisinde hayat verdiği Ecem olarak çok sevilmiştir. Eslem Akar son olarak Tek Yürek dizisinde yer almış ve Deniz karakterine hayat vermiştir.

Güvercin dizisinde Nefise güzeller güzeli ve hayat dolu bir kızdır.  

Devrim Saltoğlu

Devrim Saltoğlu 30 Haziran 1973 Trabzon doğumludur. Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu olan Devrim Saltoğlu oyuncu olmaya karar verince Anadolu Üniversitesinde de tiyatro eğitimi almıştır. Uzun süre Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev almıştır. Son olarak 2015 yapımı Bedel dizisinde Ferhat karakteri ile yer almıştır. Sıla ve Asmalı Konak yer aldığı önemli dizilerdendir. Özelikle Asmalı Konak da hayat verdiği Seyhan Karadağ ile çok tanınmıştır.

Toprak Sağlam

Toprak Sağlam 9 Ekim 1985 İstanbul doğumludur ve 34 yaşındadır. .Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimleri alan Toprak Sağlam aslında halk dansı sanatçısıdır. Gökten Üç Elma Düştü filmi ile umut veren genç oyuncu ödülünü aldı. 2015 de meşhur Delibal filminde yer aldı ve Filiz karakterine haayat verdi. Toprak Sağlam’ın asıl yükselişi ise Bodrum masalı ve Kara Ekmek dizileri ile oldu. Son olarak Toprak Sağlam 2018 de Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde oynasa da dizi tutmadı.

Toprak Sağlam son zamanda çıkardığı single ile de sesinin ne kadar güzel olduğunu ispat etti.

Bülent Bilgiç

Bülent Bilgiç 16 Kasım 1952 İstanbul doüğumludur. İlk olarak Çiçek Taksi dizisi ile 1195 de izleyici karşısına çıkan Toprak Sağlam daja sorna Berivan ve Vazgeç Gönlüm gibi dizilerde yer almıştır. Sğn olarak 2011 de Farklı Desenler dizisinde Ayhan ve 2009 da Kavak Yelleri Poyraz karakteirne hayat vermiştir.

Güvercin Dizisinden Oyunculuk İçin Teklif Alan Oyuncular

İbrahim Çelikkol

İbrahim Çelikkol  1982 yılında Kocaeli’nde doğmuştur. 36 yaşında olan İbrahim Çelikkol mesleğe ilk başladığı yıllarda uzun süre modellik yapmıştır. İbrahim Çelikkol aslında ilk olarak basketbol oynamıl ve Genç Milli Basketbol takımına kadar yükselmiştir.  Modellik yaptığı dönemde Osman Sınav’ın onu keşfetmesi ile oyunculuk dersleri almış  ilk olarak Pars Narkoterör filminde rol almıştır. Yeteneği ve yakışıklılığı ile izleyiciye kendisini sevdiren İbrahim Çelikkol daha sonra ki dönemde Özgü Namal ile Merhamet dizisinde yer almış ve ülkede tanınan bir jön olmayı başarmıştır. İbrahim Çelikkol Seddülbahir 32 Saat’te Mehmet karkateri ile başrol olarak yer almıştır. İbrahim Çelikkol son olarak Siyah Beyaz Aşk dizisinde Ferhat karakterine hayat vermiş ve yine kalitesini ortaya çıkarmıştır. Son olarak Muhteşem İkili dizisinde yer alan İbrahim Çelikkol’un mimar Mihre Mutlu ile mutlu bir evliliği vardır.

Burçin Terzioğlu

Burçin Terzioğlu Poyraz Karagü dizisinin Ayşegül’ü olarak kendisini dünyaya tanıtmayı başarmıştır. Büyüleyici bir güzelliği vardır. 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur ve 38 yaşındadır. İlk dizisi ise 1986 yılında çekilen Perihan Abla’dır. Burçin Terzioğlu, 1992’de Mahallenin Muhtarları dizisinde Simge rolüyle kendini göstermeyi başarmıştır. Yılan Hikayesi dizisinin Azat’ına da hayat verince artık iyice tanınan bir isim olmuştur. Daha sonra Kadın İsterse isimli dizi de Demet rolü ile karşımıza çıkmıştır. Fırtına dizisindeki Zeynep karakterine hayat vedi ve o dönüm en yakışıklı isimlerinden Murat Yıldırım ile hem başrolü paylaştı hemde evlendi. Ezel dizisinde Azad karâkateri ile harikalar yarattı. Son olarak internet dizisi olan Hakan: Muhafız Dizisinde Rüya karakterine hayat vermiştir.

Gizem Karaca

1992 yılında İstanbul’da hayata Gizem Karaca şuanda 27 yaşındadır. Son dönemde Gizem Karaca’nın hakkında bir çok spekülatif haberler çıksa da Gizem Karaca tartışmasız Türkiye’nin en yetenekli ve güzel kadın başrol oyuncularından biridir. Özellikle Güzel Köylü dizisinde hayat verdiği Gül karakteri ile çok sevilmiş ve ünlenmiştir. Gizem Karaca ilk olarak Eve Düşen Yıldırım dizisi ile ünlenmiş daha sonrada Benim Hala Umudum Var dizisi ile de ilk başrol deneyimi yaşamıştır.

Osman ALBAYRAK

18 Ekim 1977 de İzmit’de dünyaya gelen Osman Albayrak 2002 yılında Ankara Üniversitesinde Tiyatro eğitimi almıştır. İyi bir tiyatrocu olan Osman Albayrak ilk olarak televizyona Serseri dizisi ile dahi olmuştır. Son dönemde Yeter dizisinde ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde yer almıştır. Edho’da hayat verdiği Serkan karakteri ile çok sevilmiştir.

Güvercin Dizisinden Gelen Teklifi Reddeden Oyuncular

Seçkin Özdemir

Seçkin Özdemir 25 Ağustos 1981 de İstanvul’da dünyaya gelmiştir. Red Fm de radyo programı yapan Seçkin Özdemir İstanbul ve Bodrum’da DJ olarak da görev yapmıştır. 2004 de radyo programcılığından televizyon programı sunuculuğuna geçmiştir. Televizyonda yakışıklılığı ile dikkat çeken Seçkin Özdemir oyunculuk teklifleri alınca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı tiyatro eğitimi almıştır. Daha sonra ise Başkent İletişim Akademisi’nde aldığı oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk başrol deneyimi Al Yazmalım dizisinde hayat verdiği İlyas karakteri ile olmuştur. Daha sonra Racon Ailem İçin dizisinde Adnan Acı Aşk dizisinde Bulut ve Kiralık Aşk dizisinde Pamir karakterleri ile hep başrolde yer almıştır. 2018 yılında Tehlikeli Karım ve Can Kırıkları dizilerinde yer almış ancak iki büyük dizi projesi de tutmamıştır. Bu nedenle de Seçkin Özdemir 2019 da yer alacağı projede çok seçici davranmaktadır.