İkimizin Yerine 311. Bölüm Özeti 15 Temmuz Holi Festivali

İkimizin Yerine dizisinin 15 temmuz pazartesi akşamı ekranlara gelecek yeni bölümünde iki aile de Holi festivallerini kutlarlar. Anandi yeni evinde mutludur. Sing ailesi de Jagdiş’in mutluluğu ile mutlu olur. İşte İkimizin Yerine 15 temmuz özeti

İkimizin Yerine 311. Bölüm Özeti

Şiv ve Anandi için Jetsar’da ayrılık vakti gelmiştir. Anandi kutsanarak yeniden evlenmiş bir kız gibi Dadisa’nın evinden süslenmiş bir araba ile çıkar. Anandi ve Şiv arabaya biner; yolda Anandi Jagdiş’e selam vererek vedalaşır. Jagdiş de Anandi’ye el sallar. Anandi ve Jagdiş’in vedalaşması artık dostçadır.kimizin Yerine 311. bölüm resimleri

Sing ailesi hemen içeri girer ve Jagdiş’i kiminle evlendireceklerini tartışmaya başlar. Anandi gitmiştir ama giderken de ailenin en büyük problemini çözmüştür. Dadisa’ya göre gelin kusursuz olmalıdır. Sumitra’ da gelinin Anandi’ye benzemesini ister. Jagdiş bunu kabul ederken Anandi ile bir birlerine söz verdiklerini ve ona eşini Anandi’nin seçeceğini söyler.2 1

Şiv ve Anandi yanındakiler ile birlikte Udaipur’a gelirler. Udaipur’da da hoş geldiniz partisi vardır. Anandi’yi burada yepyeni bir hayat beklemektedir. Iravati onları kapıda kutsar ve içeri alır.

Ganga’ya boşanma evrakları gelmiştir. Avukat, boşanma evrakını imza atmadan önce evliliğine bir şans vermek isteyip istemediğini sorar; Ganga ise böyle bir vakte ihtiyacı olmadığını bir an önce o adamdan boşanmak istediğini söyler.

Sing ailesi Anandi’nin gitmesi sonrası üzerlerinde ki ölü toprağını atmak ve neşelenmek için holi festivali kutlamaları hazırlıklarına başladı. Ganga Holi için hazırlıkların üstlenir; baharın gelişi renkli bir festival ile karşılanacaktır.

Jetsar’da Holi töreni başlar ve holi ateşi yakılır. Aynı anda Udaipur’da Şektar ailesi de ateşlerini yakarak bahara merhaba derler. Iravati Mahi olmadan bir festival yapacakları için üzgündür; ancak Mahi ve Sançi’nin Anandi ve Şiv için renkli bir sürprizi vardır. Tören bitince odalarına koşup baş başa kalmayı planlayan Anandi ve Şiv’in hayalleri suya düşer. Şiv ve Anandi tam yakınlaşır ve öpüşecekken sıcak olmasın diye Şiv fanı açar ama fanın çalışması ile odanın içi boya olur. Mahi ve Sançi ortaya çıkar ve herkes gülmeye başlar.

Her ne kadar festival olsa da Sing ailesi festivali tam olarak yaşayamaz zira Anandi’nin üzüntüsünü atamazlar. Daddu Dadisa’yı telefonla arar ve Holi ‘sini kutlar. Daddu bir sonra ki Holi için Sing ailesini Udaipur’a davet eder.

Duştan çıkan Anandi, odasında, Şiv’in onu beklediğini fark eder ve hazırlanır. Şiv eline ki kırmızı rengin aşkın ve mutluluğun rengini olduğunu söyler ve Anandi’ye sürer.kimizin Yerine 15 Temmuz Özeti resimleri

İkimizin Yerine dizisi 311. Bölüm özetinde Dadisa Anandi’ye mutlu bayramlar diler ve onun yokluğunda Ganga’nın tüm hazırlıkları başarı ile tamamladığını eksiksiz bir holi geçirdiklerini söyler. Anandi telefona Jagdiş’i ister. Jagdiş telefonu alır ve Anandi’ye mutlu bayramlar diler. Anandi holi de çok eğlenmesini ister. Jagdiş hastahanede olacağım dese de Anandi Holi yılda bir kez bunu kabul edemem der. Sançi bu konuşmaları duyunca Jagdiş ve Anandi arasında şu anda bile bir şeyler mi var diye düşünüyor; daha doğrusu Jagdiş’i Anandi’den kıskanıyor.

İkimizin Yerine 15 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Ganga Holi de kimsenin oynamamasını çok üzülüyor; Sumitra’dan oynamasını istiyor ama Sumitra ayağında ki ağrıyı bahane ederek oynamak istemiyor. Ganga Dadisa’yı ikna etmeye çalışır zira o başlarsa herkesin eşlik edeceğini düşünür ama Dadisa hastahaneye gideceği gerekçesi ile oynamak istemez. Ganga ondan dua almak için kırmızı renkli boya getirir ama Ganga’nın ayağı takılınca boya Dadisa’nın üzerine dökülür. Dadisa çıldırır ve çok kızar.4 2

Nandu herkesin oynaması için ağlarken Dadisa Ganga’ya fırça atmaya devam eder; Ganga bilerek olmadı dese de hakaretler havada uçuşur. Ganga’yı Jagdiş kurtarır. Jagdiş beyaz bir elbise giyinmiş ve kutlamalar için hazır görünmektedir. Ardından Basant’a hazırlanır.

İkimizin Yerine 15 Temmuz özetinde Jagdiş daha sonra Ganga’ya gelir ve renk alır ve mutlu bayramlar dileğiyle onu yanağına koyar. Ganga çok mutludur.

İkimizin Yerine 311. Bölüm Fragmanı