Güz Masalı 3. Bölüm Özeti 18 Ağustos Bu Nasıl Aşk

Güz Masalı dizisinde Viraj Canvi’nin şarkı söylemesine oldukça bozulmuştur. Eve gelirken Canvi onun elindeki yarayı görüp müdahale etmek ister ancak Viraj bir şey olmadığını söyleyerek ona sarılır. Eve geldiklerinde ise bambaşka birisi haline gelir ve elindeki sopayla Canvi’nin ayaklarına vurur ve ondan şarkı söylemesini ister. Canvi söylemeyeceğini belirtirken Viraj Sia’yı çağıracağını söyler. Zavallı kadın şarkı söylemek zorunda kalır. Güz Masalı 18 Ağustos Özeti devam ediyor.

Güz Masalı 3. Bölüm Özeti

Ertesi sabah Viraj uyanınca Canvi’ye sarılmak ister ancak Canvi ondan uzaklaşır ve değişeceğine söz vermiştin der. Viraj karımın eski hallerini başkalarından öğrenmek istemiyorum diyerek Canvi’nin de suçlu olduğunu söyler. Ayrıca ona bir sürprizi vardır. Siya Viraj ile hazırladığı kahvaltıyı getirir ve Viraj’ın çok çalıştığını söyler.

Viraj kırılan heykelin yanına gider ve onunla konuşur. Heykel de onunla konuşuyor gibi hayal eder. Heyken Sia’nın onu bilerek kırdığını söyler. Viraj ona dersini vereceğini söylerken heykel bunu yapmamasını ister. Viraj sinirlenir ve heykeli binbir parçaya ayırır. Siya gitmek için hazırlanırken iki kardeş duygusal moda girerler. Viraj Siya için bir hediye verirken Janvi’ye de bir kutu verir ve ona telefon açtığında kutuyu açıp duygularını anlatmasını ister. Siya ve Viraj ayrılırlar.11 2020 08 11T010116.784

Siya yolda giderken ona seni gülerken hiç görmedim diye tepki gösterir. Viraj bir şey söylemez. Ardından Canvi’yi arar. Ondan kutuyu açmasını ister. Canvi kutuyu açar ve içindeki sari, bilezik ve kolej yıllarında çekilen fotolarını görür. Kutunun içinde bir de mektup vardır. Mektupta onu kolej yıllarından beri sevdiği ve son nefesine kadar onunla birlikte yaşamak istediği yazılıdır. Ayrıca sari ve bilezikleri takmasını ve akşam bir konsere gidecekleri yazıyor. Canvi sürprizi beğendiğini söyler ve mutluluk göz yaşlarını tutamaz.

Siya ona ne hediye ettin diye sorar. Viraj özel bir şey olmadığını bunun karı koca arasında kalmasını ister. Siya heykel için üzgün olduğunu söyler. Viraj arabanın hızını artırır ve frenlerin tutmadığını söyler. Siya arabadan atlamak üzereyken Viraj onu tutar ve arabayı durdurur. Bunun sadece bir şaka olduğunu söyler. Siya ona kızar. Viraj onunla dalga geçer.22 2020 08 11T010118.602

Viraj eve gelirken bir grup sarhoş önünü keser. Viraj onlara ders vermek için geri gelir ancak kontrolünü kaybederek bir ağaca çarpar. Canvi ise üzerini giymiş onu bekliyor. Saat yediye kadar bekleyen Canvi’ye hastaneden telefon gelir ve kocasının kaza geçirdiği söylenir. Canvi hastaneye giderek kocasını görür. Viraj elleri ve ayakları sargıdayken bile neden geldin diye ona kızar.

Doktor ben haber verdim deyince Viraj doktoru sert bir bakışla süzer. Doktor el ve bacağında ince kırıklar olduğunu ve eve gidebileceklerini söyler. Canvi’nin yardım etmesine direnen Viraj sonunda pes eder. Yolda Janvi’nin babası arar. Janvi Viraj’ın kaza yaptığını söyler. Babası geleceklerini söyler. Viraj sinirlenir ve gelmemelerini ister. Canvi kendisinin bakabileceğini söyleyerek telefonu kapatır. Viraj Janvi’nin telefonuna camdan fırlatır.33 2020 08 11T010116.217

Canvi’nin annesi ne olursa olsun gideceklerini söylerken baba sabah erkenden gideceklerini belirtir. Gece Viraj tüm yatağı kaplayarak uyuduğu için Janvi yanındaki sandalyede uyur. Viraj gece uyanır ve Canvi’yi sandalyede uyurken görür. Onu uyandıran Viraj yanında uyumasını ister. Canvi onu sevgiyle değiştireceğini düşünüyor. Güz Masalı 18 Ağustos Özeti sona erdi.

Gü Masalı 3. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz