Halka Dizisi Halka’nın Başı Kimdir? Hümeyra Gerçekte Kim?

Halka dizisi ne yazık ki bir günde anlayabileceğimiz gerçekleri sizlere açıklayabileceğimiz basit bir dizi değil. Son dönemlerde televizyon eleştirmeni olarak izlediğim en güzel polisiye dizi diyebilirim. Arka Sokaklar dizisinde ki basitliğin tam aksine Halka dizisinde büyük bir senaryo var arka planda. Halkalar iç içe geçmiş birini çözseniz hemen diğeri geliyor. Senaryo o kadar karmaşık ki insanın çözmek için üst üste 10 bölüm izleyesi geliyor.

Halka dizisinde en önemli gizem Hümeyra hatun. Hümeyra hanım Halka örgütünün başında ki isim. Şehsuvar Aktaş’ın hayat verdiği Vekilharç karakteri de zaten Hümeyra’nın emrinde çalışmakta. Halka dizisinde Kaan’a da Cihangir’e de kırmızı kaplı CD’leri gönderen Hümeyra. Hümeyra oğlunu bilerek içeri attırdı; sonrada polis ile iş birliği yaptırarak tekrar dışarı çıkardı.

Hümeyra iyi biliyor ki kocasını öldürenler belli; İlhan ve İskener. İlhan ve İskender’i bir birine kırdırmak isteyen Hümeyra burada da başarılı olacak. Hümeyra Kaan’ın bu işlere kimliği gizlenmiş şekilde girmesine izin vermedi. Zira hem polisin hemde Cihangir ve İlhan’ın Kaan’a güvenmesi gerekiyordu; ancak bu şekilde beklediği sonuçlara ulaşabilirdi. Bu nedenle de polisin Kaan’a başka bir kimlik vermesine izin vermedi ve kendisi İlhan’ın yanına yerleştirdi Kaan’ı. Aslında Kaan da annesi Hümeyra’nın oynadığı büyük oyunun farkında. Kaan Cihangir’in kardeşi olduğunu da tahmin ediyor; ancak gerçeklerin iki kardeşin güvenliği için doğru zamanda ortaya çıkması şartHalka dizisi Hümeyra Gerçekte Kim

Diğer taraftan en çok merak edilen Hümeyra’nın neden Kaan’ı kendi oğlu olmadığını bildiği halde yanında tuttuğu gerçeği. Hümeyra aslında Kaan’ı bu günü yıllar öncesinden planladığı için yanında tuttu ve ona oğlu gibi emek verdi. İlerleyen dönemde Kaan’ın da Hümeyra’nın gerçek oğlu olduğu ortaya çıkabilir.

Cengiz Erkmen Kimdir?

Cengiz Erkmen Halka örgütünün başı olarak tanıtılmakta; ancak Cengiz’in de üstünde Hümeyra var. Cengiz Erkem’in Çağatay isminde psikopat bir oğlu var. Çağatay bundan sonra Halka için çok şey yapacak.

Altan Müdür Kimdir? Amacı Ne?

Altan Müdür emniyet içinde ki bir numaralı köstebek. Aslında Altan müdürün bir hain olduğunun Cemal müdür farkında. Altan’ın asıl amacı Cemal’i durdurmak zira Cemal müdür kolay pes edecek bir adam değil.

Halka 5. Bölüm Tanıtımı