Hay Sultan Oyuncuları Konusu Karakterleri ve Kadrosu

Hay Sultan isminde Trt 1 ekranlarında yayınlanacak yeni bir dizi izleyicisi karşısına çıkarılacak. Proje tasarımını Emre Konuk tarafından hazırlanan Hay Sultan dizisi 60 dakika olarak yayında olacak. Trt 1 son olarak Tutunamayanlar isimli komedi dizisini de 60 dakika olarak yayına almıştı. Hay Sultan dizisi de 60 dakika olarak yayınlanacak. Son olarak  Yunus Emre Aşkın Yolculuğunu yazan İsa Yıldız’ın senaryosunu yazacağı Hay Sultan dizisi 30 bölüm olarak çekilecek.

Sedat İnci’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Hay Sultan dizisinin çekimleri 23 şubat pazar günü başladı. Hay Sultan dizisi her hafta iki bölüm olarak yayınlanacak.

Hay Sultan Dizisi Konusu

Hay Sultan dizisinde Hz. Geylani’nin 25 yıllık inzivasına tamamlayıp şeyh olarak Bağdat’a dönmesi anlatılacak. Evliyaların sultanı olan Abdülkadir-i Geylani’nin yaşamının bir kısmı anlatılacak Hay Sultan dizisi için bir senaryo ekibi uzun süredir çalışıyor. Hay Sultan dizisinde iki dönem bir arada anlatılacak ve bolca zaman geçişlerine yer verilecek.

1077 de İran’ın Geylan şehrinde doğan Abdulkadir Geylani 1166’da Bağdatta vefat etmiştir. Türbesi ise Bağdatta bulunmaktadır. Asla yalan söylemeyen Abdulkadir Geylani Bağdatta meşhur alimlerden ders almak suretiyle hadis, fıkıh ve tasavvuf ilimlerinde çok iyi yetişti Abdülkadir-i Geylani, bir müddet ders verip, hak ve hakikatı anlattıktan sonra, ders ve vaaz vermeyi bıraktı. İnzivaya çekilip, yalnızlığı seçti. Abdülkadir Geylani hazretlerinin insanları gafletten uyaran ve kendine getiren pek çok ünlü sözü vardır.

Hay Sultan Dizisi Oyuncular

Mehmet Özgür (Hz Geylani)

Şuanda Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Nizâmülmülk karakteri ile izleyiciyi büyülemeye devam eden Mehmet Özgür şimdi de Hay Sultan dizisinde Hz Geylani karakteri ile yer alacak. Daha önce Ya İstiklal Ya Ölüm ve Vuslat dizilerinde de yer alan Mehmet Özgür Söz dizisi ile ismini dünyaya duyurmuştu. Mehmet Özgür 30 Ağustos 1970 yılında Antalya Korkuteli doğumludur. Hay Sultan mehmet ozgur

Melisa Aslı Pamuk

4 Nisan 1991 de Hollanda’da hayata gözlerini açan Melisa Aslı Pamuk 30 yaşındadır. 2011 Miss Turkey birincisi olan Melisa Aslı Pamuk ismini Kara Sevda dizisi ile duyurdu. Daha sonra Ulan İstanbul dizisinde de yer alan Melisa Aslı Pamuk daha önce Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte Kurt Seyit ve Şura dizisinde de yer almıştır. Yeni Hayat dizisi ile tutunamayan Melisa Aslı Pamuk daha önce de Çarpışma dizisi ile ne yazık ki tutunamamıştır. Bu sefer bir Trt dizisi olan Ha Sultan dizisi ile anlaşan Melisa Aslı Pamuk işini garantiye aldı.  Oğuzhan Özyakup ile sevgili olan Melisa Aslı Pamuk 58 kg ağırlığında ve 176 cm boyundadır.

melisa aslı pamuk hay sultan dizisi kadın başrol oyuncusu oldu

Kerem Arslanoğlu

Kerem Arslanoğlu son olarak Kurşun dizisinde Serdar karakteri ile yer almış ve çok sevilmiştir. 9 Kasım 1989 doğumlu olan Kerem Arslanoğlu 31 yaşının içindedir. Kadir Has Üniversitesinde oyunculuk dersleri alan Kerem Arslanoğlu Nizama Adanmış Ruhlar dizisi ile tanınmaya başlamıştır. 2015 de Son Mektup dizisinde yer alan yakışıklı oyuncu Arka Sıradakiler’de de yer almıştır. Kerem Arslanoğlu Hay Sultan oyuncusu

Cemal Toktaş

1983’te İstanbul’da hayata gözlerini açan Cemal Toktaş’ın oyuncu Nergis Öztürk ile mutlu bir evliliği vardır. İstanbul Üniversitesinde tiyatro okuyan Cemal Toktaş Bizim Hikaye dizisine de Ömer karakteri ile sonradan dahil olmuştu. Yılanların Öcü dizisi ile yıldızı parlayan Cemal Toktaş son olarak Turan Vardar karakteri ile Vurgun dizisinde yer almıştı. Cemal Toktaş 2020 de ise Hay Sultan dizisi kadrosun da yer alacaktır. cemal toktaş Hay Sultan oyuncusu

Gülper Özdemir

Gülper Özdemir son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisine Hazan karakteri ile sonradan dahil olan Gülper Özdemir şimdi de Hay Sultan dizisinde kadın başrol oyuncusu olarak dahil olacak. 1990 da İstanbul’da dünyaya gelen Gülper Özdemir Amerika da üniversite okumuş ve oyunculuk dersleri almıştır. Çok iyi derece İngilizce bile Gülper Özdemir 2017 de Tutsak dizisinde yer almıştır. Asıl yıldız olduğu dizi ise Meleklerin Aşkı dizisi olmuş dizi de hayat verdiği Melek karakteri ile çok sevilmiştir. gülper özdemir hay sultan oyuncusu

Kevork Malikyan

Kevork Malikyan Ermeni asıllı ama İngiliz bir oyuncudur. Doğum yeri ise Diyarbakır’dır. Oyunculuk eğitimlerini ise Londra’da almıştır. Payitaht Abdülhamid dizisinde Parvus karakteri ile yer almıştır. Kevork Malikyan daha önce tarihi dizi deneyimi olan kaliteli ve yetenekli bir isimdir.

Kevork Malikyan Hay Sultan oyuncusu

Sera Tokdemir (Dilber Hatun)

Sera Tokdemir son olarak Kertenkele ve Diriliş Ertuğrul dizileri kadrosunda yer almıştı. Hay Sultan dizisinde önemli bir çıkış yakalamayı bekleyen Sera Tokdemir aslında yaz dizilerinin oyuncusu olmasına rağmen son dönemlerde dönem dizilerinde yer almaya devam etmektedir. 11 Nisan 1981 de Mersin’de doğan Sera Tokdemir 39 yaşındadır. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek okulu mezunudur. 1,68 cm boyu ve 51 kg olan vücut ağırlığı ile fit bir vücuda sahiptir. Zirve Sanat Merkezi’nde Şan ve Tiyatro eğitimi almıştır.sera tokdemir 2020 resimleri

Emre Erçil

Emre Erçil 1971 Ankara doğumludur ve 50 yaşının içindedir. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile tanınan Emre Erçil Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Diriliş Ertuğrul dizisinin son 2 sezonunda Arik Buka karakterine hayat veren Emre Erçil son dönemde Ramo dizisinde Alpay ve Uyanış Büyük Selçuklu  dizisinde Ebul Kasım karakterleri ile yer almıştır.

Emre Ercil hay sultan dizisi

Burak Tamdoğan

1971 Ankara doğumlu olan Burak Tamdoğan 50 yaşındadır. ODTÜ Psikoloji mezunu olan Burak Tamdoğan daha sonra hobi olarak tiyatro eğitimi almış ve oyunculukta başarıyı ortaya koymuştur. Kara Para Aşk ve Göç Zamanı dizileri ile ismini duyuran deneyimli oyuncu Elimi Bırakma Şampiyon dizilerinde yer altıktan sonra Çatı Katı Aşk dizisinde Emin karakteri ile yer almıştır.

burak tamdogan 2021

Hay Sultan Ne Zaman Başlayacak?

Hay Sultan dizinin mart ayında Trt 1 ekranlarında olması bekleniyor. Hay Sultan dizisinin çekimlerine ise ocak ayı sonunda başlanacak.

Hay Sultan Dizisi Nerede Çekilecek

Hay Sultan dizisi için daha önce İstanbul’da tarihi dizi ve filmler için hazırlanan tarihi mekanların olduğu dizi ve film platolarında çekilecek.

Hay Sultan Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Çetin Tekindor – Korona Virüs Nedeniyle Diziden Ayrıldı

Çetin Tekindor 16 Temmuz 1945 de Sivas da dünyaya gelmiştir. 75 yaşında olan deneyimli oyuncu oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçısı olarak da çok sevilmektedir. Oyuncu Zerrin Tekindor ile iki kez evlenen Çetin Tekindor’un Hira isminde bir de kızı vardır. Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan usta oyuncu 1960’dan beri oyunculuk yapmaktadır.

Sayısız tiyatro oyunu yazan yöneten Çetin Tekindor son dönemlerde yer aldığı televizyon dizileri ile de çok sevilmiştir. Özellikle İçerde dizsinde hayat verdiği Celal Duman ve Karadayı dizisinde hayat verdiği Nafiz Kara karakterleri ile hafızalara kazınmıştır. Çetin TEkindor son olarak Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde Çandarlı Halil Paşa olarak yer alsa da dizisi tutmamıştır.

Çetin Tekindor ilerleyen yaşına rağmen Hay Sultan dizisinden gelen oyunculuk teklifini kabul etmiştir; çünkü Hz. Geylani’yi çok sevmekte ve değer vermektedir.

etin Tekindor Hz Geylani Hay Sultan dizisi

Hay Sultan Oyuncuları Konusu Karakterleri ve Kadrosu (1 Yorum)

  1. ask bir rüya dizisi neden youtube’ye koyulmuyor lütfen aşk bir rüyanın bölümlerini ful olarak bütün bölümleri koyun youtube’ye lütfen